Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 3d. 10:33 , Atnaujinta: 2015 vasario 3d. 11:19

Rusijos Valstybės Dūma reikalaus iš Vokietijos kompensacijos dėl Sovietų Sąjungos užpuolimo

Rusijos Dūmos deputatai
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Rusijos Dūmos deputatai

Vakarų ekonominių sankcijų spaudžiama Rusija sugalvojo dar vieną būdą smogti atgal. Rusijos Valstybės Dūmos deputatai antradienį pradės svarstyti galimybę reikalauti iš Vokietijos žalos atlyginimo dėl Sovietų Sąjungos užpuolimo, rašo lenta.tu.

Speciali darbo grupė turėtų nutarti dėl konkrečios sumos, kurios Rusijos valstybė, kaip Sovietų Sąjungos teisių perėmėja, reikalaus iš dabartinės Vokietijos. „Vokietija faktiškai taip ir nesumokėjo už tuos žvėriškumus ir nuostolius, kuriuos padarė Didžiojo tėvynės karo metu“, – aiškino Dūmos deputatas Michailas Degtiariovas.

„Su Vokietijos Demokratine Respublika toks susitarimas (aut. – dėl žalos atlyginimo) buvo sudarytas, o štai su Vokietijos Federacine Respublika, ar tuo labiau su suvienyta Vokietija, tokių susitarimų nebuvo, tad klausimą laikome neišspręstu“, – dėstė Vladimiro Žirinovskio liberaldemokratų atstovas Dūmoje.

„Su Vokietijos Demokratine Respublika toks susitarimas (aut. – dėl žalos atlyginimo) buvo sudarytas, o štai su Vokietijos Federacine Respublika, ar tuo labiau su suvienyta Vokietija, tokių susitarimų nebuvo, tad klausimą laikome neišspręstu“, – dėstė Vladimiro Žirinovskio liberaldemokratų atstovas Dūmoje.

M.Degtiariovas priminė, kad Vokietija atlygino nuostolius net ir toms valstybėms, kurios, pasak jo, nedalyvavo Antrajame pasauliniame kare. „Tokiu būdu nacionalsocialistų siaubą patyręs Izraelis gavo apie 60 milijardų eurų“, – kalbėjo politikas.

Tuo Rusijos parlamentaras neapsiribojo. „Pažiūrėkime, per Holokaustą nužudyta šeši milijonai žydų, o štai Sovietų Sąjungos piliečių žuvo net 27 milijonai. Turėtume reikalauti bent trijų ar keturių trilijonų, kad atlygintume visas aukas“, – aiškino M.Degtiariovas, dalyvausiantis komiteto darbe.

Tiesa, Rusijos Valstybės Dūmos deputatai, aiškindami istorines tiesas, neužsimena apie Sovietų Sąjungos karių vykdytus apiplėšimus ir milžiniškus nuostolius, kuriuos dėl grobikiškos sovietų politikos Vokietijai jau teko atlaikyti.

Rusijos Dūmos sprendimas reikalauti nuostolių atlyginimo viešai grindžiamas ir Graikijos premjero Alexio Cipro kalbomis apie tai, kad „Vokietija turėtų atlyginti tarptautinę, istorinę kaltę, kuri pareikalavo ir graikų aukų“.

2013 metų sausio mėnesį Graikija jau reikalavo iš Vokietijos 160 milijardų eurų, už nuostolius, kuriuos šalis patyrė Antrojo pasaulinio karo metu. Tuomet Vokietija atsakė, kad yra pilnai atsiskaičiusi su Graikijos valstybe ir neketina mokėti jokių papildomų išmokų.

1960 metais Vokietija sumokėjo 115 milijonų tuometinių markių (kurių vertė šiuo metu būtų 55,4 milijonų eurų), tačiau panašu, kad tuo neatsikratė istorinių kaltinimų. Atsinaujinusi Šaltojo karo retorika žada, kad tokių kaltinimų iš Vakarų sankcijomis Rusijai nepatenkintų valstybių bus tik daugiau.

Prieš savaitę Rusijos Dūmoje jau svarstytas įstatymo projektas, kuriuo norėta pasmerkti tariamą Vokietijos Demokratinės Respublikos aneksiją susivienijimo metu. Tokiu būdų Kremlius norėjo atkeršyti už Krymo aneksijos pasmerkimą ir toliau sekusias ekonomines sankcijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:29
03:24
00:51

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min