Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 28, 20:33

Sakartvele surengtas protestas prieš išaugusią rusų imigraciją

Sakartvelo opozicijos šalininkai trečiadienį protestavo prieš „nekontroliuojamą“ migraciją iš Rusijos, beveik padvigubėjusią nuo tada, kai rusų prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie mobilizaciją karui Ukrainoje.
Sakartvele surengtas protestas prieš išaugusią rusų imigraciją
Sakartvele surengtas protestas prieš išaugusią rusų imigraciją / „Scanpix“/AP nuotr.

Mojuodami Sakartvelo ir Ukrainos vėliavomis, dešimtys protestuotojų susirinko prie Kazbegio pasienio kontrolės punkto. Šioje vietoje Rusijos piliečiai sieną masiškai kerta nuo praėjusios savaitės, kai buvo paskelbta dalinė mobilizacija.

Mitinge, kurį organizavo provakarietiška opozicinė partija „Droa“, skambėjo Ukrainos himnas ir liaudies dainos.

Demonstrantai laikė plakatus su užrašais „Putinas yra teroristas“ ir „Rusija žudo“.

„Nekontroliuojamas, beprecedentis rusų antplūdis kelia pavojų Sakartvelo saugumui“, – naujienų agentūrai AFP sakė viena iš mitingo organizatorių Tamar Gvinianidzė.

„Siena turi būti nedelsiant uždaryta, nes Sakartvelo vyriausybė pasirodė esanti nepajėgi suvaldyti migracijos krizės“, – pridūrė ji.

Pasak T.Gvinianidzės, artimiausiomis dienomis prie pasienio kontrolės punkto bus surengtas didesnis masinis mitingas, kuriame bus reikalaujama uždaryti sieną su Rusija.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sakartvele surengtas protestas prieš išaugusią rusų imigraciją
AFP/„Scanpix“ nuotr./Sakartvele surengtas protestas prieš išaugusią rusų imigraciją

Trečiadienį su Sakartvelu besiribojančio Rusijos Šiaurės Osetijos regiono valdžia pradėjo riboti galimybes įvažiuoti automobiliu į šią respubliką.

V.Putino žingsnis sukėlė naują išvykimo bangą į Sakartvelą – nedidelę Juodosios jūros valstybę, kur ir taip atvyko daug rusų, vasario 24 dieną Kremliui pasiuntus į Ukrainą savo pajėgas.

Antradienį Sakartvelo vidaus reikalų ministras Vachtangas Gomelauris pareiškė, kad nuo rugsėjo 21 dienos į šalį kasdien atvykstančių Rusijos piliečių skaičius beveik padvigubėjo ir pasiekė maždaug 10 tūkst. per parą.

Per pirmuosius keturis karo mėnesius beveik 50 tūkst. rusų pabėgo į Sakartvelą, kur jiems leidžiama vienerius metus gyventi be vizos, pranešė šalies statistikos departamentas.

Dar apie 40 tūkst. žmonių per tą patį laikotarpį pabėgo į Armėniją – kitą svarbią kryptį, kur Rusijos piliečiams taip pat netaikomas vizų režimas.

Rusų antplūdis sukėlė nevienareikšmiškus jausmus Sakartvele, kur vis dar gyvi skaudūs prisiminimai apie 2008 metų Rusijos invaziją.

Po penkias dienas trukusio karo Kaukazo valstybė buvo padalyta, o Rusijos pajėgos buvo dislokuotos dviejuose separatistiniuose regionuose. Kremlius pripažino juos nepriklausomais po to, kai tarpininkaujant ES buvo paskelbtos paliaubos.

Laimėjusi šį trumpą karą, nusinešusį šimtus gyvybių, Rusija oficialiai nepriklausomomis valstybėmis pripažino Pietų Osetiją ir kitą nuo Sakartvelo atskilusią sritį Abchaziją, užsitikrindama šių abiejų teritorijų, kuriose Maskva turi dvi karines bazes, kontrolę.

Tbilisis ir Vakarai pasmerkė šį žingsnį kaip neteisėtą karinę okupaciją.

Pietų Osetija ir Abchazija sudaro apie 20 proc. Sakartvelo teritorijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min