TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Sakartvelo valdančioji partija surengė masinį atsakomąjį protestą

Sakartvelo valdančioji partija pirmadienį sukvietė tūkstančius žmonių iš visos šalies į mitingą sostinėje, kuriuo siekiama atremti kelias dienas trukusius masinius antivyriausybinius protestus dėl prieštaringai vertinamo „užsienio agentų“ įstatymo projekto.

Nuo balandžio vidurio, kai valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ vėl ėmėsi planų priimti įstatymą, kuris, anot kritikų, primena Rusijos teisės aktus, naudojamus valdžios oponentams nutildyti, Juodosios jūros Kaukazo valstybę apėmė masiniai antivyriausybiniai protestai.

Europos Sąjunga teigė, kad jei siūlomi teisės aktai būtų priimti, jie pakenktų ilgalaikiam Tbilisio siekiui prisijungti prie Europos Sąjungos.

Vėliausioje demonstracijoje sekmadienio vakarą apie 10 tūkst. protestuotojų susirinko Tbilisio centrinėje Respublikos aikštėje, mojavo Sakartvelo ir ES vėliavomis ir surengė „Eitynes už Europą“ pagrindine sostinės gatve link parlamento.

Pirmadienio vakarą tūkstančiai žmonių susirinko prie parlamento į valdančiosios partijos surengtą mitingą, plačiai pasklidus pranešimams, kad vyriausybės pavaldiniai buvo verčiami jame dalyvauti.

„Šiandien – Putino tipo akcija: valstybės tarnautojai autobusais buvo vežami į Tbilisį pritarti valdančiosios partijos sprendimams“, – socialiniame tinkle „X“ pareiškė Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili, kuri nesutaria su valdančiąja partija.

VIDEO: Antiprotestas Tbilisyje dėl „užsienio agentų“ įstatymo: vyriausybė vertė dalyvauti tarnautojus

Sakartvelo televizijos transliavo vaizdus, kaip žmonės partijos „Sakartvelo svajonė“ autobusais vežami į Tbilisį.

Retai viešumoje pasirodantis įtakingas milijardierius Bidzina Ivanišvilis – valdančiosios partijos pirmininkas – kreipėsi į minią.

Jis gynė įstatymo projektą, kuriuo, anot jo, siekiama padidinti pilietinių grupių finansavimo iš užsienio skaidrumą, sakydamas, kad „neskaidrus nevyriausybinių organizacijų finansavimas yra pagrindinė Sakartvelo vyriausybės valdymo iš užsienio priemonė“.

„Neteksiu darbo, jei nenuvažiuosiu“

„Esu „Sakartvelo svajonės“ karys, todėl esu čia, – naujienų agentūrai AFP sakė 56 metų degalinės operatorius Mamuka Ciskaridzė. – Esu čia, kad ginčiau tradicines vertybes, mūsų krikščioniškąjį tikėjimą.“

Tačiau kitas demonstrantas, atsisakęs nurodyti savo vardą ir pavardę, sakė, kad nepritaria „Sakartvelo svajonės“ siūlomam teisės aktui.

„Mano kaimo meras man pasakė, kad neteksiu darbo, jei nenuvažiuosiu į Tbilisį“, – pridūrė jis.

Antivyriausybiniai mitingai pirmadienį vyko antrajame pagal dydį šalies mieste Batumyje ir pagrindiniame Sakartvelo vakarinio Megrelijos regiono mieste Zugdidyje, pranešė nepriklausoma televizija „Pirveli“.

Parlamento Teisės reikalų komitetas pranešė, kad dėl įstatymo projekto antrojo svarstymo balsuos antradienį vyksiančioje plenarinėje sesijoje.

Jei įstatymas bus priimtas, visos nepriklausomos NVO ir žiniasklaidos organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo lėšų iš užsienio, turės užsiregistruoti kaip „organizacija, veikianti pagal užsienio valstybės interesus“.

Praėjusiais metais kilusi antivyriausybinių protestų banga, per kurią policija prieš demonstrantus panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas, privertė „Sakartvelo svajonę“ atsisakyti panašaus teisės akto.

Per naujausius mitingus policija vėl susirėmė su protestuotojais.

Sakartvelo siekis tapti ES ir NATO nariu yra įtvirtintas šalies konstitucijoje ir, kaip rodo viešosios nuomonės apklausos, jį remia daugiau kaip 80 proc. gyventojų.

„Sakartvelo svajonė“ tvirtina, kad yra proeuropietiška partija ir kad siūlomu įstatymu dėl „užsienio agentų“ siekiama tik „padidinti nevyriausybinių organizacijų finansavimo iš užsienio skaidrumą“.

Tačiau kritikai partiją kaltina, kad ji šią buvusią Sovietų Sąjungos respubliką kreipia link glaudesnių ryšių su Rusija.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis teigia, kad „Įstatymo dėl užsienio įtakos skaidrumo projektas neatitinka Sakartvelo siekių ES ir jos stojimo į ES trajektorijos“.

Gruodį Briuselis suteikė Sakartvelui oficialų kandidato statusą, tačiau pareiškė, kad prieš pradedant oficialias derybas dėl narystės Tbilisis turės reformuoti teismų ir rinkimų sistemas, sumažinti politinę poliarizaciją, pagerinti žiniasklaidos laisvę ir apriboti oligarchų galią.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius