TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saujelė Donecko srities administracijos pastatą užėmusių riaušininkų pasiskelbė „liaudies taryba“ ir paskelbė „nepriklausomą respubliką“

Separatistai Donecke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Separatistai Donecke
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pirmadienį apkaltino Rusiją kurstant neramumus rytinėje šalies dalyje, kur prorusiški riaušininkai užėmė kelis vyriausybinius pastatus. Jis perspėjo, kad rusų kareiviai dislokuojami vos už 30 kilometrų nuo Ukrainos sienos. Tuo tarpu pirmadienio ryte Donecko riaušininkai gavo naują veiksmų planą iš Maskvos.

Live streaming video by Ustream

Papildyta 19.57 val. JAV ragina V.Putiną liautis destabilizuoti Ukrainą

Jungtinės Valstijos pirmadienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną liautis destabilizuoti Ukrainą ir pareiškė susirūpinimą dėl „kelių eskaluojančių“ veiksmų savaitgalį.

„Mes matome juos kaip Rusijos spaudimo Ukrainai pasekmę, – sakė Baltųjų rūmų atstovas Jay Carney. – Mes raginame prezidentą Putiną ir jo vyriausybę liautis destabilizuoti Ukrainą“.

Rusija: Ukraina privalo liautis baksnoti į Maskvą

Rusija pirmadienį paragino Kijevą liautis rodyti pirštu į Maskvą, kai Ukrainos vidaus reikalų ministras apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dirigavimu „separatistiniams neramumams“ rytinėje ir pietrytinėje buvusios sovietų respublikos dalyje.

„Liaukitės rodę į Rusiją, kaltindami ją dėl visų Ukrainos šios dienos sunkumų“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, kuriame taip pat raginama įsiklausyti į teisėtus reikalavimus tautos, kuri nori „išgirsti Kijevo atsakymus į visus klausimus“.

Jame pakartojamas Rusijos raginimas įgyvendinti konstitucinę reformą, kuri suteiktų didesnių galių atskiriems Ukrainos regionams.

Rusijos URM taip pat pareiškė, kad „Rusijoje atidžiai stebima, kas vyksta Ukrainos rytiniuose ir pietiniuose regionuose, Donecko, Luhansko, Charkovo srityse“.

Rusijos URM pabrėžia, kad „Ukrainoje be realios konstitucinės reformos, kuri per federalizaciją užtikrintų visų šalies regionų interesus, nepriklausymą blokams ir ypatingą vaidmenį rusų kalbai, sunku tikėtis ilgalaikio Ukrainos valstybės stabilizavimo“.

Taip pat nurodoma, kad Rusija siūlo panaudoti tarptautinę paramą, kad būtų pradėtas „realus nacionalinis visų politinių ir regioninių jėgų dialogas“.

Rusijos URM pažymi, kad Maskva pasirengusi „dalyvauti tokios pastangose kartu su užsienio partneriais... tų valstybių, kurios paliudijo krizės sureguliavimą Ukrainoje vasario 21 dieną“.

Donecko savivaldybė ragina protestuotojų lyderius pradėti derybas ir nedelsiant atiduoti ginklus

Donecko miesto taryba pirmadienį išplatino pareiškimą, kuriame ragina miesto gyventojus laikytis įstatymų bei tvarkos ir nedalyvauti neteisėtoje veikloje.

„Dėl įvykių, susijusių su Donecko srities tarybos ir kitų administracinių miesto pastatų užėmimu, taip pat dėl vėlesnių pareiškimų apie miestų įgaliotųjų atstovų susirinkimus, kuriuose buvo priimami sprendimai dėl Donecko srities likimo, pranešame: Donecko miesto taryba ir devynios miesto rajonų tarybos nieko neįgaliojo dalyvauti panašiuose susirinkimuose“, – nurodoma pareiškime.

Donecko miesto taryba ir rajoninės tarybos toliau teisėtai dirba. Savo svarbiausia užduotimi laikome miesto gyvenimo užtikrinimą, – sakoma dokumente.

„Donecko miesto taryba ir rajoninės tarybos toliau teisėtai dirba. Savo svarbiausia užduotimi laikome miesto gyvenimo užtikrinimą“, – sakoma dokumente.

Miesto taryba taip pat nurodė, kad vietos valdžia perspėjo prie apskrities tarybos pastato vykstančios protesto akcijos lyderius, kad būtina nedelsiant atiduoti užgrobtus ginklus, kad būtų išvengta kraujo praliejimo.

„Visus konfliktus reikia spręsti teisiniu keliu. Mes pasisakėme ir pasisakome už konstruktyvius visų nesutarimų sprendimus prie derybų stalo“, – nurodoma pareiškime.

Riaušininkai „paskelbė“ Donecko „respubliką“

Donecko srities administracinį pastatą užėmę separatistai paskelbė įkuriantys nepriklausomą Donecko „respubliką“.

„Nuo šiol Donecko sritis yra neprisklausoma respublika. Valio!“ – paskelbė vienas iš separatistų lyderių.

Save pasiskyrusi „liaudies taryba“ priėmė tokį sprendimą, apie kurį paskelbta prie pastato susirinkusiai miniai, rašo „Unian“.

„Nuo šiol Donecko sritis yra neprisklausoma respublika. Valio!“ – paskelbė vienas iš riaušininkų.

Minia skelbimą palydėjo aplodismentais ir skandavo „Rusija, Rusija“. Pranešėjas vėliau pridūrė, kad tokį sprendimą priėmė „liaudies taryba“ neeilinėje sesijoje.

Vėliau ta pati taryba priėmė dar vieną sprendimą – prijungti naująją „respubliką“ prie Rusijos.

Nori referendumo ir grasina pasikviesti Rusijos armiją

Donecko srities administracijos pastatą užėmę separatistai, paskelbę sritį „respublika“, nori surengti referendumą iki gegužės 11 dienos.

Be to, jei Kijevas nežais pagal jų taisykles, separatistai sakė prašysiantys Vladimiro Putino pagalbos ir pasikviesiantys Rusijos „taikos palaikymo“ būrius.

Kaip rašo Ukrinform.ua, Donecko atsiskyrimą paskelbusi „liaudies taryba“ – tai ne teisėtai išrinkti Donecko srities tarybos nariai, o apie 200 patys deputatais pasiskelbusių žmonių, susirinkusių į šios tarybos posėdžių salę.

Donecko miesto atstovai: niekam nesuteikėme įgaliojimų spręsti srities likimo

Donecko miesto taryba paskelbė, kad niekam nebuvo suteikti įgaliojimai priimti sprendimų dėl srities likimo.

„Reaguodami į įvykius, kai buvo užimta Donecko srities taryba ir kiti administraciniai pastatai, taip pat į pareiškimus apie miesto įgaliotų atstovų susirinkimą, kuriame buvo sprendžiamas tolimesnis Donecko srities likimas, pranešame: Donecko miesto taryba ir devynios rajonų tarybos nesuteikė įgaliojimų niekam dalyvauti tokiuose susirinkimuose“, – teigiama miesto tarybos svetainėje paskelbtame pranešime.

Ginkluoti protestuotojai raginami padėti ginklus ir spręsti konfliktus teisinėmis priemonėmis.

16.38 val. Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad Donecko separatistai – Rinato Achmetovo ir Oleksandro Jefremovo žmonės. Tarp Donecko separatistų – daugybė nusikaltėlių. Visus veiksmus koordinuoja Regionų partijos frakcijos parlamente seniūno O.Jefremovo ir R.Achmetovo žmonės.

16.15 val. Sulaikytas vienas iš Charkovo administracijos pastato šturmuotojų

Charkovo milicija suėmė žmogų, įtariamą prisidėjus prie srities administracijos pastato šturmo, praneša „Unian“.

Jis buvo pristatytas į milicijos nuovadą, iš jo atimti sulenkiami peiliai.

Jis sulaikytas, kai separatistai iš užimto administracijos pastato užpuolė greta susirinkusius mitinguotojus su Ukrainos vėliavomis.

„Dėl milicijos pareigūnų įsikišimo konfliktas buvo sustabdytas pradiniame etape. Konflikto dalyvis duoda parodymus tyrėjams. Iš 31 metų charkoviečio konfiskuoti peiliai perduoti ekspertams kriminalistams“, – sakoma milicijos pareiškime.

16.10 val. J.Tymošenko atvyko į Donecką

Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko pirmadienį po pietų atvyko į Donecką, „Twitter“ tinkle skelbia agentūros DPA reporteris.

Vėliau pirmadienį ji ketina skristi į Luhanską.

15.29 val. Prezidentas O.Turčynovas grasina antiteroristine operacija

Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas pirmadienį pagrasino surengti antiteroristinę operaciją rytinėse Luhansko, Donecko ir Charkovo srityse, kur ginkluoti prorusiški demonstrantai savaitgalį užėmė vietos administracijos pastatus.

„Praeitą naktį buvo įkurtas antikrizinis štabas, o prieš visus, kurie paėmė į rankas ginklus, bus vykdomos antiteroristinės priemonės“, – A.Turčynovas sakė kreipdamasis per nacionalinę televiziją.

Prezidentas pridūrė, kad nuspręsta sustiprinti Ukrainos rytinių sienų apsaugą.

„Tai, kas įvyko vakar, yra Rusijos Federacijos specialiosios operacijos prieš Ukrainą antroji banga“, – pareiškė O.Turčynovas.

JAV suskaičiavo 40 tūkst. rusų karių Ukrainos pasienyje

NATO nepastebėjo reikšmingo judėjimo tarp Rusijos pajėgų, sutelktų netoli Ukrainos rytinės sienos, pirmadienį nurodė vienas Aljanso kariškis.

„Nematome reikšmingų pokyčių Rusijos pajėgų dislokavime į rytus nuo Ukrainos sienos“, – atsakė NATO kariškis, kai buvo paklaustas, ar Aljansas pastebėjo kokį nors Rusijos pajėgų judėjimą šalia sienos su Ukraina.

NATO pareigūnai mano, kad Rusija prie kaimyninės šalies sienų yra sutelkusi apie 40 tūkst. karių.

Tuo tarpu JAV ambasadorius Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO) pareiškė, kad Rusija sutelkė dešimtis tūkstančių karių prie Ukrainos sienos, ir paragino Maskvą imtis veiksmų įtampai sumažinti.

„Mes turime tvirtų įrodymų, kad prie sienos yra dešimtys tūkstančių karių, ir vėl gi ne normaliose taikos meto pozicijose arba nuolatinėse bazėse“, – pirmadienį sakė Danielis Baeras žurnalistams po 57-ių ESBO šalių atstovų skubaus susitikimo šiuo klausimu.

Pasak D.Baero ir kitų diplomatų, Rusijos delegacijos atstovai susitikime nekalbėjo.

„Ką Rusijos Federacija turėtų daryti – imtis veiksmų krizei švelninti. Ji atlieka esminį vaidmenį šioje krizėje ir gali imtis aiškių praktinių priemonių jai sušvelninti“, tarp jų bendradarbiauti su tarptautine bendruomene ir leisti tikrinti kariuomenės judėjimą, sakė jis.

14.46 min. Šūviai prie Donecko televizijos centro

Nežinomi ginkluoti asmenys pirmadienį mėgino užimti Ukrainos rytinio Donecko miesto valstybinės televizijos ir radijo bendrovės pastatą, pranešė VRM vietos padalinys.

Tie asmenys atvažiavo prie televizijos centro automobiliais ir kelis kartus iššovė į orą. Pastate budėję milicininkai paleido atsakomųjų šūvių.

„Po to nežinomi asmenys išvyko nežinoma kryptimi“, – pridūrė milicija.

14.20 val. Luhansko valdžia sutiko derėtis su separatistais

Luhansko srities administracijos vadovas Mychailas Bolockychas sudarė darbo grupę, kuriai pavesta derėtis su saugumo tarnybos būstinę užėmusiais separatistais, skelbia Ukrinform.ua.

„Grupę sudaro atstovai iš vietos savivaldos atstovai, įtakingų Luhansko srities nevyriausybinių organizacijų ir asociacijų bei konfliktų psichologijos ekspertai“, – teigiama srities administracijos išplatintame pranešime.

13.52 val. Separatistai Charkove išvaikė proukrainietiškus mitinguotojus

Separatistai Charkove sumušė ir išvaikė už ištikimybę Ukrainai pasisakiusiųjų mitingą.

Kaip rašo „Unian“, apie 13 val. šimtas kaukėtų vyrų, apsiginklavusių lazdomis, kirto gatvę ir įsiveržė į Laisvės aikštę, kurioje buvo susirinkę Ukrainos vėliavas iškėlę žmonės.

Separatistai laisvai praėjo pro milicijos užtvarą ir ėmė mušti žmones lazdomis. Buvo girdėti petardų sproginėjimai.

Protestuotojų už Ukrainą mitingas buvo išvaikytas, pasak „Unian“, o prie Charkovo srities administracijos pastato liko tik žmonės, skanduojantys „Rusija“.

Ukrainos premjeras kaltina Rusiją kurstant neramumus

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas pirmadienį apkaltino Rusiją kurstant neramumus rytinėje šalies dalyje, kur prorusiški protestuotojai užėmė kelis vyriausybinius pastatus, ir tvirtino, kad Maskva stengiasi suskaldyti savo kaimynę.

„Yra planas destabilizuoti padėtį; planas (turintis tapti dingstimi) užsienio pajėgoms peržengti sieną ir užimti šalies teritoriją – tačiau to mes neleisime, – A.Jaceniukas sakė per ministrų kabineto posėdį. – Šis scenarijus parašytas Rusijos Federacijos, o jo vienintelis tikslas – suskaldyti Ukrainą.“

Rusų kareiviai dislokuojami 30 kilometrų nuo Ukrainos sienos.

Vis dėlto A.Jaceniukas sako, kad pirmadienio naktį vyriausybė sukūrė planą, kaip spręsti situaciją. Į Charkovą ir Donecką su aiškiais nurodymais pasiųsti vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas ir pirmasis vicepremjeras Vitalijus Jarema.

„Aš nuolat palaikau ryšį su galios bloku. Pranešiu apie padėtį, o vyriausybės narius informuosiu, kaip vystosi situacija. Charkove padėtis gana stabili. Aš įsitikinęs, kad ir kitose srityse kartu įvesime tvarką“, – A.Jaceniuką cituoja „Unian“.

Premjeras taip pat pridūrė, kad rusų kareiviai dislokuojami 30 kilometrų nuo Ukrainos sienos.

„Duomenys, kad Rusija patraukė savo karius nuo sienos, – kol kas tai tik ženklai, kad jie nori parodyti, jog jie neva atitraukė karius. Tačiau kariai yra 30 kilometrų nuo Ukrainos sienos. Faktiškai niekas jokių karių neatitraukė“, – pirmadienį sakė jis.

Donecko separatistams – naujas Kremliaus planas „Federalizacija“

D.Tymčukas pastebi, kad pakoreguotas ankstesnis Kremliaus planas – naujajame nebeliko punkto dėl Ukrainos pietrytinių sričių prijungimo prie Rusijos

Donecko separatistai pirmadienio rytą gavo naują veiksmų planą iš Maskvos, skelbia naujienų agentūra „Unian“. 

Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas pranešė, kad naujuose Rusijos nurodymuose yra regioninio koordinavimo centro įkūrimas Donecke, kuris diriguotų ir separatistams kitose srityse. Taip pat rusai nurodė kuo greičiau rengti referendumą dėl Ukrainos federacijos sukūrimo.

D.Tymčukas pastebi, kad pakoreguotas ankstesnis Kremliaus planas – naujajame nebeliko punkto dėl Ukrainos pietrytinių sričių prijungimo prie Rusijos.

„Mūsų šaltinių teigimu, Maskva suvokė, kad „nesuvirškinusi“ Krymo ji nėra pasirengusi Rytų Ukrainos prisijungimui. Todėl separatistai gavo „patrankų mėsos“ statusą“, – savo „Facebooke“ rašė D.Tymčukas.

13.22 val. Charkovo separatistai paskelbė reikalavimus

Prorusiški protestuotojai, sekmadienį užėmę Charkovo administracijos pastatą, pareikalavo nubausti žmones, atsakingus už dviejų žmonių mirtį Rymarskos gatvėje.

Tokius reikalavimus pirmadienį perdavė Charkovo meras Henadijus Kernesas, rašo Ukrinform.ua.

„Čia yra Charkovo gyventojai, norintys žinoti, kaip vykdomas Rymarskos gatvės žudynių tyrimas. Tai pagrindinis motyvas, dėl kurio jie atėjo čia. Apie jokį separatizmą iš šių žmonių nieko negirdėjau. Girdėjau tik vieną dalyką – jie nori sužinoti, kas kaltas dėl jų draugų mirties“, – sakė jis.

Pasak jo, pastatą užėmę protestuotojai pareikalavo pasišalinti ten esantiems milicijos pareigūnams ir pažadėjo tada apleisti pastatą. H.Kernesas patikino neleisiantis rengti jokio referendumo dėl Charkovo federalizacijos.

Charkovo Rymarskos gatvėje kovo 14 dieną per susišaudymus žuvo du žmonės.

12.55 val. Vaizdo įraše – pinigų dalijimas riaušininkams

Internete paviešinta vaizdo medžiaga iš Luhansko, kuriame prorusiškiems protestuojams dalijami pinigai. „EuroMaidan PR“ skelbia, kad pinigų dalybos nufilmuotos po saugumo tarnybos SBU pastato užėmimo sekmadienį.

VIDEO: Riaušininkai dalijasi užmokestį

12.32 val. Charkove – maidaniečių ir separatistų konfrontacija

Charkove tebesitęsia konfrontacija tarp Ukrainos ir Rusijos šalininkų, praneša „Unian“.

Prie vietos administracijos pastato susirinkę Maidano šalininkai ant aikštės grindinio piešia didžiulę Ukrainos vėliavą ir mojuoja plakatais su užrašais „Mes už Konstituciją, separatizmas nepraeis“, „Putinas ožys“, „Charkovas – Ukraina“.

Nors vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas pirmadienį pranešė, kad prorusiški demonstrantai, kurie savaitgalį užėmė srities administracijos būstinę Ukrainos rytiniame Charkovo mieste, buvo pašalinti iš to pastato, „Unian“ praneša, kad apie šimtas jų vis dar yra viduje. Dar 300 susirinkę lauke prie administracijos pastato.

Teigiama, kad valdžios atstovai derasi su pastatą užėmusiais separatistais.

12 val. Luhansko administracijos pastatas užrakintas ir saugomas karių

Luhanske, kur protestuotojai užėmė saugumo tarnybos SBU būstinę, bet ne srities administracijos pastatą, pasirūpinta apsaugoti vietos valdžios pastatą nuo galimų bandymų jį šturmuoti.

Pasak „Unian“, nuspręsta uždaryti teritoriją aplink pastatą, kurį saugo kariai, dėl „didelės grėsmės darbuotojų gyvybei ir rizikos, kad pastatą bus bandoma užimti“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julija Tymošenko
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julija Tymošenko

11.30 val. Į Donecką išskrido J.Tymošenko

Buvusi Ukrainos premjerė ir partijos „Tėvynė“ lyderė Julija Tymošenko pirmadienį išskrenda į Donecką. Apie tai ji pranešė partijos interneto svetainėje, rašo portalas Ukrinform.ua.

J.Tymošenko pridūrė, kad srities administracijų pastatų Doencke ir Charkove bei SBU būstinės Luhanske užėmimą ji laiko tiesiogine Rusijos agresija prieš Ukrainą.

„Kreipiuosi į valdžios atstovus, reikalaudama, imtis priemonių ir neutralizuoti teroristus bei pasirūpinti, kad ateityje tokie įvykiai būtų neįmanomi“, – pareiškė ji, kartu paragindama JAV ir ES lyderius imtis griežtesnių priemonių prieš Rusiją.

11.25 val. V.Klyčko ragina uždaryti sieną su Rusija

Partijos „UDAR“ lyderis Vitalijus Klyčko teigia, kad Ukrainai reikia nedelsiant uždaryti sieną su Rusija, kad iš jos į šalį nebegalėtų patekti „politiniai turistai“, kurie rengia provokacijas, praneša „Ukrainskaja pravda“.

Išplatintame pranešime spaudai V.Klyčko teigia, kad visi saugumo pajėgų vadai dabar turi vykti į rytų Ukrainą ir užtikrinti, kad regioną kontroliuotų Ukrainos pajėgos. „Negalime leisti pasikartoti Krymo scenarijui“, – ragina jis.

V.Klyčko kartu išreiškė pasipiktinimą Ukrainos milicijos veiksmais. „Kodėl policininkai žiūri, kaip užimami sričių administracijų centrai? Jie privalo reaguoti greitai ir tvirtai“, – pareiškė „UDAR“ lyderis, kartu pabrėždamas, kad separatistų vadai turi nedelsiant susilaukti griežtų bausmių.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Opozicinės partijos UDAR lyderis Vitalijus Klyčko
AFP/„Scanpix“ nuotr./Opozicinės partijos UDAR lyderis Vitalijus Klyčko

10.40 val. Riaušininkai užsibarikadavo Donecko administracijos būstinėje

Donecke srities administracijos pastatą užėmę separatistai įėjimą apsupo barikadomis, kurias pastatė iš padangų ir spygliuotos vielos.

Pasak „Unian“, pastate pirmadienio rytą buvo 150 žmonių, slepiančių veidus po kaukėmis ir ginkluotų lazdomis bei skydais, kuriuos sekmadienį atėmė iš milicijos pareigūnų.

Prie administracijos pastato plevėsuoja iškelta Rusijos Federacijos trispalvė.

10.37 val. Charkovo separatistai tiki, kad V.Janukovyčius – jau Donecke

Charkovo separatistai, sekmadienį šturmavę srities administracijos pastatą, tiki, kad pabėgęs šalies prezidentas Viktoras Janukovyčius grįžo į Ukrainą.

„Ukrainskaja pravda“ skelbia, kad viename vietos naujienų portale pasirodė informacija neva naktį į pirmadienį Donecke turėjo nusileisti V.Janukovyčius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusiški protestuotojai Donecke
AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusiški protestuotojai Donecke

10.20 val. Luhansko SBU būstinę užėmę separatistai ginkluojasi

Luhansko milicijos pareigūnai blokuoja visus įvažiavimus į miestą, praneša „Unian“. Pareigūnai yra pasirengę susirėmimams. Duotas nurodymas surasti asmenis, atsakingus už nusikaltimus, įvykdytus Luhanske sekmadienį.

Tuo tarpu riaušininkai vis dar laiko užėmę saugumo tarnybos SBU pastatą mieste. „Unian“ praneša, kad nežinomi žmonės įsiveržė į patalpą, kurioje laikomi SBU ginklai.

Pirmadienio naktį protestuotojai Luhanske užblokavo gatvę priešais SBU būstinę. Aplink pastatą kyla barikados. Užimant SBU būstinę sužeisti devyni žmonės.

Milicija nurodė, kad tarp nukentėjusiųjų per neramumus mieste, esančiame vos už 25 kilometrų nuo Rusijos sienos, buvo 21 metų kariškis, patyręs stuburo traumą kaklo srityje, taip pat 38 metų ekspertas kriminalistas, kuriam buvo supjaustytas dešinys delnas.

Kiti sužeistieji – 16–60 metų vietos gyventojai, o vieno iš jų tapatybė dar nenustatyta.

Jau šiandien nori rengti referendumą dėl Ukrainos federacijos

Separatistai paskelbė pirmadienį Donecke norintys surengti referendumą. Jie grasina suformuoti savo regioninę tarybą ir paskelbti referendumą dėl Ukrainos federacijos sukūrimo, o tuomet – dėl prisijungimo prie Rusijos.

Pirmadienio naktį nežinomi asmenys įsiveržė į Ukrainos saugumo tarnybos pastatą Donecke. Pastato kontrolę jie sugebėjo perimti per 15 minučių.

Pirmadienio naktį nežinomi asmenys įsiveržė į Ukrainos saugumo tarnybos pastatą Donecke, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Maždaug 3.40 val. grupei žmonių pavyko patekti į pirmąjį pastato aukštą. Pastato kontrolę jie sugebėjo perimti per 15 minučių.

Vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas paskelbė, kad pirmadienio rytą iš separatistų išlaisvintas srities administracijos pastatas Charkove.

„Charkovas. Srities ir miesto administracijos pastatas visiškai išvaduotas nuo separatistų. Prasidėjo darbo procesas, – A.Avakovas pirmadienio rytą parašė socialiniame tinkle “Facebook„. – Ačiū visiems, kurie padėjo. Aš dirbu Charkove. Prašau Charkovo gyventojų palaikyti adekvataus sureguliavimo procesą.“

Sekmadienį riaušininkai užėmė sričių administracijos pastatus Charkove ir Donecke, Luhanske – saugumo tarnybos būstinę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min