Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 18d. 14:55 , atnaujinta: 2015 rugsėjo 18d. 16:54

Sausumos maršrutai į Europos šiaurę per Balkanus uždaromi – migrantai grasina masinėmis riaušėmis

Migrantai prie sienos su Vengrija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Migrantai prie sienos su Vengrija

Į Europos šiaurę per Balkanus vedantys migrantų maršrutai keliais ir geležinkeliais penktadienį buvo uždarinėjami, kai virtinė šalių uždarė savo sienas dėl nesiliaujančio atvykėlių antplūdžio.

Tūkstančiai pabėgėlių, trokštančių pasiekti Vokietiją arba Švediją, laikomomis taikos ir klestėjimo uostais, keliavo automobiliais, autobusais ir traukiniais, kol pasiekdavo ES pietinį pakraštį Serbijoje.

Tačiau Vengrija antradienį uždarė sieną su Serbija, todėl srautas nukrypo į kitą ES šalį – Kroatiją. Kroatija, kuri iš pradžių praleisdavo pabėgėlius, ketvirtadienį pareiškė nebesusidorojanti su antplūdžiu ir uždarė septynias iš aštuonių savo sienos su Serbija perėjų.

„Eismas draudžiamas Tovarniko, Iloko, Iloko 2-ajame, Principovačo, Principovačo 2-ajame, Batinos ir Erduto pasienio kontrolės punktuose“, – rašoma Vidaus reikalų ministerijos išplatintame pareiškime ir priduriama, kad šios priemonės bus taikomos „iki atskiro pranešimo“.

„Iki dabar Kroatijos teritorijoje užregistravome 13 tūkst. migrantų“, – penktadienį pažymėjo vidaus reikalų ministras Ranko Ostojičius televizijai N1.

„Šis skaičius reiškia, kad nebeturime pajėgumų priimti daugiau (migrantų)“, – pabrėžė jis. Migrantai tebemėgina keliauti į šiaurę traukiniais per Kroatijos kaimynę Slovėniją, bet ta ES narė perspėjo iki penktadienio vakaro stabdanti visą susisiekimą geležinkeliu su Kroatija.

Chaoso ir nevilties vaizdai prie Kroatijos sienos su Serbija dar labiau pabrėžė šios problemos žmogiškąjį mastą. Tūkstančiai migrantų penktadienį buvo apsistoję laukuose aplink Tovarniko miestelį, kurio mažytė traukinių stotis tapo naujausiu karštuoju tašku per jau kelis mėnesius besitęsiančią dramą.

Vienas traukinys ten nuo 4 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku laukė, kada galės išvažiuoti, vienam naujienų agentūros AFP žurnalistui sakė žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ Krizių skyriaus direktorius Peteris Bouckaert'as.

„Visa tai itin dramatiška. Žmonės labai pyksta. Jeigu traukinys neišvažiuos, jie pradės muštynes, – perspėjo jis. – Čia visiškas chaosas. Čia tebėra tūkstančiai žmonių, praleidusių sunkią naktį, turinčių mažai maisto ir neturinčių kur prisiglausti. Šis miestelis veda į vieną pusę, ir jis visiškai užtvindytas.“

P.Bouckaert'as pridūrė: „Jeigu žmonės vengs oficialios perėjos, jie gali atsidurti minų laukuose.“

P.Bouckaert'as pridūrė: „Jeigu žmonės vengs oficialios perėjos, jie gali atsidurti minų laukuose.“ Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūros UNHCR atstovas Babaras Balochas sakė, kad vis daugiau žmonių ten atvyksta iš Serbijos.

„Vis daugiau žmonių atvyksta iš Serbijos. Mačiau 60 sirų, kurie ką tik atvyko, o vienas jaunuolis sakė, kad iš paskos atvyksta dar tūkstantis“, – aiškino jis.

Prie sienos su Slovėnija esančiame Kroatijos kaime Harmicoje apie 30 metų pora su keturmečiu berniuku ir devynmete mergaite pasakojo apie savo sekinančią kelionę per Europą po pabėgimo iš karo krečiamos Sirijos.

„Keliavome šešias dienas – pirmiausiai per jūrą, po to per Graikiją, Makedoniją ir Serbiją, – sakė jauna moteris. – Išvykome iš Sirijos dėl karo; norime patekti į Vokietiją.“

Pajudėjo link Vengrijos

Kroatijoje penktadienį pradėta gabenti migrantus link sienos su Vengrija, kuri jau ir taip nesusidoroja su tūkstančiais pabėgėlių, besiveržiančių ieškoti geresnio gyvenimo Europos vakaruose, pranešė policija.

„Migrantų pervežimas ... organizuojamas Vengrijos sienos link“, – pareiškė naujienų agentūrai AFP Vidaus reikalų ministerijos atstovė. Pranešama, kad apie 20 autobusų su migrantais jau pasiekė Vengrijos sieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min