Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 13d. 21:02

Seksualiniu priekabiavimu kaltinamas T.Roivas: „Buvo flirtas ar dar kažkas“

Estijos premjeras Taavi Roivas su žmona
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Estijos premjeras Taavi Roivas su žmona

Estijos parlamento pirmininko pavaduotojas, buvęs šalies premjeras Taavi Roivas buvo apkaltintas seksualiniu priekabiavimu vizito į Malaiziją metu. Penktadienį pranešęs, kad traukiasi iš pareigų, T.Roivas interviu „Postimees“ pripažino galbūt peržengęs ribą.

– Man atrodo, kad gyvenime turite viską: valdžią, pinigų, mylimą šeimą. Tačiau ketvirtadaliui Estijos gyventojų atrodo, kad jums kažko neužtenka, todėl galimai girtas ieškojote nuotykių bare Kvala Lumpūre? Ar tai tiesa?

– Manau, kad mano gyvenime nėra nieko, ko man neužtektų. Viskas, ką jūs išvardijote, taip ir yra... Žmonės, su kuriais aš visu tuo užsiimu, ypač šeima, labai stipriai dėl to išgyveno. Įvykiai aprašyti labai spalvingai.

Pridėta detalių, su kuriomis negaliu sutikti. Tačiau ne tai svarbiausia. Jei kas nors, kas nutiko Kvala Lumpūre, atrodo kaip leistinų ribų peržengimas, būtų teisinga už tai prisiimti atsakomybę ir atsiprašyti.

Man tiesiog gaila, kad informacija apie tai, jog žmogus, su kuriuo visa tai susiję, taip skaudžiai priėmė įvykį, mane pasiekė gerokai per vėlai. Jei ji man tai būtų pasakiusi iš karto ar susisiekusi su manimi kitą dieną, kaip ji, jos žodžiais, planavo, šį nesusipratimą išspręsti būtų buvę lengviau.

– Pažiūrėkime, ką rašė „Eesti Päevaleht“, ir, jei leisite, pacituosiu: „Stengiausi išvengti šios situacijos, jam pasipriešinti, pasitaisiau savo suknelę ir keletą kartų pakartojau „sustok“.“

– Ši dalis labai skiriasi nuo to, kas iš tiesų įvyko.

– O kas nutiko?

– Pradėkime nuo to, kad tai buvo viešas vakarėlis ir nebuvo jokios galimybės atsiskirti nuo kitų.

– Moteris teigia žiūrėjusi vaizdo kameros įrašus, kuriuose matyti, kad šalia buvo šaldytuvai. Ar tai melas?

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Taavi Roivas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Taavi Roivas

– Nežinau, ką ji matė.

– Šaldytuvų šalia nebuvo, jūs negalėjote atsiskirti nuo kompanijos?

– Taip, aš nežinojau, kur kažkur šone yra šaldytuvas, aš tikrai nieko ten nenuvesčiau, ypač jėga. Tačiau šioje istorijoje svarbiausia ne tai. Aišku, kad mes savo elgesiu sąmoningai ar netyčia sutrikdėme keletą žmonių iš mūsų kompanijos. Už tai reikia atsakyti. Tuo pačiu ir man, kaip vienam iš delegacijos narių ir jos lyderiui.

– Kažkas įkrito į baseiną, kažkam į veidą šliūkštelėjo gėrimą ir kažkas prie kažko priekabiavo?

T.Roivas: „Tačiau šioje istorijoje svarbiausia ne tai. Aišku, kad mes savo elgesiu sąmoningai ar netyčia sutrikdėme keletą žmonių iš mūsų kompanijos. Už tai reikia atsakyti. Tuo pačiu ir man, kaip vienam iš delegacijos narių ir jos lyderiui.“

– Ryškiausiu šio vakarėlio epizodu tapo įkritimas į baseiną, kadangi mes visi apie tai iškart sužinojome. Aš pats tuo metu nebuvau šalia ir dar mažiau tame dalyvavau, tačiau tokiu atveju viskas aišku ir žmonės plačiai aptarė šitą temą.

– Su jumis asmeniškai susijęs įvykis, kurio aprašymą aš vėl pacituosiu iš „Eesti Päevaleht“: „Kažkuriuo metu jis mane ištempė iš šokių aikštelės, įgrūdo į kampą tarp jos ir šaldytuvų. Jau bučiuojantis jis buvo labai agresyvus, tai buvo nemalonu. Toliau jis perėmė kontrolę, bandė nurengti mano suknelę ir pradėjo mane grabinėti.“ Ar visa tai darėte jūs?

– Viskas tikslu iki dalies apie šokių aikštelę. Kažkuriuo metu visa kompanija nuėjo šokti. Kažkas akivaizdžiai turėjo įvykti, kad ji nueitų taip toli ir atvirai pareikštų tokius kaltinimus. Vakar mes keletą kartų aptarėme tai, kas nutiko, ir supratome, kad mūsų versijos stipriai skiriasi. Mes susitarėme, kad neviešinsime detalių. Aš supratau viena – kad jai buvo negera. Už tai jau jos atsiprašiau.

Mes su visa kompanija nuėjome šokti, kai kiti išėjo, šokių aikštelėje likome vieni. Ji jautėsi nejaukiai, kad atsidūrė dėmesio centre, todėl taip pat norėjo išeiti. Aš klausiau, ar ji sakė man, kad nori išeiti, ir jeigu taip, ar aš jai trukdžiau. Ji pasakė, kad netrukdžiau, tačiau ji jautė, kad tai būtų sunku padaryti.

– Išeiti iš šokių aikštelės?

– Būtent, iš šokių aikštelės. Vėliau ji pasakė, kad mes išėjome iš ten kartu, nors anksčiau ji jautėsi nepatogiai.

– Estijos gyventojai skaito „Eesti Päevaleht“, kuriame yra tokia citata: „Jau bučiuojantis jis buvo agresyvus, tai buvo nemalonu.“

– Su tuo negaliu sutikti.

– Jūs jos nebučiavote?

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Taavi Roivas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Taavi Roivas

– Nebučiavau. Nebuvau agresyvus.

– Jūs jos negrabinėjote?

– Aš dar kartą sakau, jei ji mūsų kompanijoje jautėsi nepatogiai, esu pasiruošęs tai priimti. Esu pasiruošęs atsiprašyti ir jos, ir visuomenės, ką jau dariau. Man gėda dėl mano elgesio.

Manau, kad jei žmogus vedęs, nei šokti, nei bučiuotis, nei grabinėti negalima. Man nereikia eiti į naktinius klubus ir šokti su svetimomis moterimis. Prisipažįstu, kad dariau tai anksčiau. Nesu šventas, ėjau į vakarėlius – tiesa, ne pernelyg dažnai. Kartais vakarėliuose būna labai linksma. Tačiau jei ją įskaudinau ir ji su manimi apie tai kalba praėjus dviem su puse savaitės, aš tai vertinu rimtai.

– Sakėte, kad išėjote iš šokių aikštelės, tačiau jos nebučiavote, nebandėte nurengti jos suknelės ir tos moters negrabinėjote?

– Šios detalės aiškiai reikalingos tam, kad istorijai pridėtų „sultingumo“.

– Vienu žodžiu: jūs nebučiavote, negrabinėjote ir nebandėte nurengti?

– Tikrai taip.

– Kiek tą vakarą išgėrėte?

– Aš neslepiu, kad aš, kaip ir ta moteris, buvome geros nuotaikos ir vartojome alkoholį. Kalbama apie įvykius po programos pabaigos, ir tai buvo linksma šventė. Tačiau faktas ir tai, kad keletą kartų šventė buvo nekontroliuojama.

Apie „Eesti Päevaleht“ straipsnį kalbėjau su daug žmonių, kurie buvo toje šventėje. Jie sakė, kad laikraštyje aprašyti dalykai neatitinka realybės. Anot jų, susidaro įspūdis, kad visi delegacijos nariai elgėsi netinkamai.

T.Roivas: „Jei aš ką nors kada nors bučiavau, man niekada nebuvo problema tai pripažinti. Pirmiausia man būtų gėda prieš žmoną, prieš savo vaikus.“

– Sakėte, kad nesibučiavote, negraibėte, tad ką, anot jūsų, darėte, kai palikote šokių aikštelę?

– Sugrįžome į kompaniją. Ji tai sakė pati – kad sugrįžome į kompaniją. Skiriasi versijų detalės. Jei aš ką nors kada nors bučiavau, man niekada nebuvo problema tai pripažinti. Pirmiausia man būtų gėda prieš žmoną, prieš savo vaikus.

– Gėda už tai, kad apskritai patekote į tokią situaciją, ar todėl, kad peržengėte leistinas ribas?

– Ir už tai, kad peržengiau ribas: buvo flirtas ar kažkas dar.

– Esate pasiruošęs pripažinti, kad ne tik šokote, tačiau sakote, kad bučinio nebuvo?

– Taip.

– Tai iš kur toks neatitikimas? Jei mane bučiuoja, suprantu, kad mane bučiuoja. Čia dviejų nuomonių negali būti.

– Sakau nuoširdžiai, šito nežinau. Prieštaraujantys vienas kitam teiginiai čia buvo ir anksčiau. Tačiau tiesiogiai nesu kaltinamas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Taavi Roivas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Taavi Roivas

– Buvo parašyta: „Bučiuojantis jis buvo labai agresyvus.“

– Taip, tačiau asmeniškai manęs čia neminima. Vis dėlto manau, kad reikia atvirai pasakyti, jog tokie kaltinimai man buvo pateikti ir anksčiau, ir aš su tuo žmogumi susitikau. Kalbėdamas su ja pasakiau, kad nesutinku.

Anksčiau kalbėjomės telefonu ir pasakiau, kad abu žinome, jog iš tikrųjų to nebuvo. Ji su tuo nesutiko. Aš nežinau, iš esmės ji išgalvojo šitą istoriją. Ir dėl kažkokių priežasčių tvirtai laikosi savo versijos. Aš su tuo sutikti negaliu, tačiau tai – nesvarbu. Faktas, kad jai buvo negera, ir aš peržengiau leistinas ribas.

Teko atsistatydinti

Paklaustas, ką pasakė savo žmonai, T.Roivi teigė, kad tiesiog parodė žurnalisto elektroninį laišką, kuriame – klausimai ir priekabiavimo, kuriuo jis kaltinamas, detalės.

T.Roivo teigimu, perskaičiusią elektroninį laišką jo žmoną ištiko šokas, ji labai supyko ant sutuoktinio. Estijos parlamento pirmininko pavaduotojas tikino, kad „suteikti daugiau skausmo jo šeimai – neįmanoma“, buvo iškilęs skyrybų pavojus.

T.Roivo teigimu, perskaičiusią elektroninį laišką jo žmoną ištiko šokas, ji labai supyko ant sutuoktinio. Estijos parlamento pirmininko pavaduotojas tikino, kad „suteikti daugiau skausmo jo šeimai – neįmanoma“, buvo iškilęs skyrybų pavojus.

T.Roivas sakė klausęs jam kaltinimus pateikusios moters, kodėl buvo būtina taip stipriai jį pulti ir kodėl pretenzijos nebuvo pareikštos asmeniškai. Anot buvusio Estijos premjero, moteris teigė maniusi, kad jis ją ignoruos ir neatsakys į žinutes.

Paklaustas apie sprendimą pasitraukti iš Estijos parlamento pirmininko pavaduotojo pareigų T.Roivas sakė, kad „tokioje situacijoje yra protinga priimti politinę atsakomybę“. Vis dėlto patikino neketinantis atsisakyti mandato.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Po viaduko griūties Italijos vyriausybė ieško kaltų, išgyvenusieji dėkoja Dievui

Interviu Sportas

„Žalgirio“ treneris pripažino: „pigūs“ įvarčiai krito dėl įtampos

Sportas

„Sevilla“ treneris – apie pasikeitusį vaizdą Vilniuje ir dirbtinės vejos pavojus

Aktualu

Pravieniškėse kalintis vyras – apie kratas: „Brangiu maistu artimus laisvėje maitinsime?“

TOP6: ką skaityti ir kuo svarbios paveikslėlių knygos vaikams – pasakoja ekspertai

Vardai

Maksimas Galkinas sausakimšoje Palangos salėje šaipėsi iš D.Grybauskaitės ir kaltinimų Rusijai

Sportas

Futbolo fiesta pagal ispanus: „Sevilla“ Vilniuje užgriuvo „Žalgirį“ penkiais įvarčiais

24sek

Į „Ryto“ areną sunkiai kelią radęs legionierius džiaugėsi vilniečių anglų kalba

Sportas

Vėl per žingsnį nuo svajonės atsidūręs V.Čeburinas: „Tai – ne atsitiktinumas, o stabilumas“

Aktualu

Per pusantros dienos lietuvis Danijoje sulaikytas tris kartus: pareigūnai nežino, ko imtis

Vardai

Johnny Deppas kaltina buvusią žmoną Amber Heard pasituštinus jų lovoje: „Tai buvo jos kerštas“

Aktualu

Pajūrio gelbėtojai: žmonės lenda į jūrą, nežiūrėdami vėliavos spalvos

Gazas

50 metų vienoje darbovietėje išdirbęs vairuotojas: „Aplink Žemę ne kartą apsukau“

Sportas

„Sūduva“ eliminavo Latvijos čempionus ir istoriją bandys rašyti prieš Glazgo „Celtic“

Vardai

Kodėl iš neblaivaus E.Dragūno nebuvo konfiskuotas „Lamborghini“: advokatės komentaras

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: itališkai marinuota antis su serbentų džemu. Kaip antieną suminkštinti ir įkvėpinti

Vardai

Išsekinta vėžio mirė soulo legenda Aretha Franklin

Gyvenimas

7 dalykai, kurių vyrams tikrai reikia iš moterų

Mokslas.IT

Mokslininkai sukūrė unikalią ir egzotiškomis savybėmis pasižyminčią medžiagą hemateną

Mokslas.IT

8 itin protingų žmonių bruožai – gal nė nežinote, kad turite labai aukštą intelektą?

Naujienos

Aktualu

Po viaduko griūties Italijos vyriausybė ieško kaltų, išgyvenusieji dėkoja Dievui

Gyvenimas

7 dalykai, kurių vyrams tikrai reikia iš moterų

Mokslas.IT

Mokslininkai sukūrė unikalią ir egzotiškomis savybėmis pasižyminčią medžiagą hemateną

Mokslas.IT

8 itin protingų žmonių bruožai – gal nė nežinote, kad turite labai aukštą intelektą?

Futbolo sirgaliai renkasi į futbolo rungtynes tarp „Žalgirio“ ir „Sevilla“ komandų

Deuce

118-a metų gyvavusi Daviso taurė keičia taisykles ir rengs pasaulio čempionatą

Aktualu

Selemonas Paltanavičius: Kai sparnai nukrenta

Gyvenimas

Nesusipratimas prekybos centre iškėlė didesnę problemą: neįgalieji išnaudojami

Aktualu

Palangoje – gelbėtojų čempionatas, Vyriausybėje – nerimas dėl skenduolių

Gyvenimas

Dantis užtenka sąžiningai išsivalyti kartą per dieną ir net be pastos

Gazas

Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato lyderis Julius Skirmantas R2000 klasėje išlaikė savo poziciją

Aktualu

Vyrą iš gailesčio priėmė gyventi, o po to nudūrė: „Nenorėjau jo žudyti“

Verslas

ESO atnaujino elektros energijos tiekimą Grigiškėse

Vardai

Cher parduoda namą Beverli Hilse, kuris anksčiau priklausė „Vedęs ir turi vaikų“ žvaigždei

24sek

Neįtikėtinas ukrainiečio karjeros šuolis: iš Pasvalio – į aukščiausią Ispanijos lygą

Aktualu

Ministras sako, kad nuo kitų metų paplūdimiuose galėtų atsirasti policijos postai

Verslas

Naftos kainos atsitiesia, „Brent“ kaina perkopė 71 JAV dolerio už barelį kartelę

Aktualu

Sankt Peterburge iš biurų iškeldinama žmogaus teisių grupė „Memorial“

24sek

„Žalgiriui“ siūlytas NBA čempionas karjerą tęs Italijoje

Vardai

Audrius Bružas ir Leonardas Pobedonoscevas neria į TV avantiūrą: tai bus gyvenimo išbandymas

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min