15min be reklamos
Publikuota 2022 01 03, 16:24

Seulas: sieną tarp Korėjų kirtęs asmuo veikiausia yra buvęs dezertyras

Manoma, kad asmuo, Naujųjų metų dieną iš Pietų Korėjos per sieną perėjęs į Šiaurės Korėją, anksčiau buvo pabėgęs iš tos šalies, pirmadienį pranešė Gynybos ministerija Seule.
Siena tarp Pietų Korėjos ir Šiaurės Korėjos
Siena tarp Pietų Korėjos ir Šiaurės Korėjos / „Scanpix“/AP nuotr.

Pietų Korėjos kariuomenės stebėjimo įrangai užfiksavus minėtą asmenį Korėjos pusiasalį dalijančios demilitarizuotosios zonos rytinėje dalyje, buvo pradėta paieškos operacija, tačiau ji nedavė rezultatų.

Pietų Korėjos pareigūnai asmens tapatybės dar nenustatė, tačiau vienas Gynybos ministerijos pareigūnas iškėlė prielaidą, kad tai gali būti žmogus, nelegaliai perėjęs sieną iš Šiaurės Korėjos 2020 metais.

„Manome, kad jis yra tas pats žmogus, kuris 2020 metų lapkritį pabėgo į Pietų Korėją, perlipęs per spygliuotos vielos užtvarą“, – naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnas.

Jis pridūrė, kad minėtas asmuo yra ketvirtą dešimtį einantis vyras. Daugiau informacijos apie jį nepateikiama.

Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“ citavo kitą gynybos ministerijos pareigūną, pasak kurio, šis vyras buvo „atpažintas kaip tas pats dezertyras“.

Kol kas neaptikta jokių jo šnipinėjimo veiklos įrodymų“, nurodė pareigūnas.

Manoma, kad šis vyras Pietų Korėjoje dirbo valytoju.

Pietų Korėjos kariuomenė informavo Šiaurės Korėją apie savaitgalį įvykusį sienos kirtimą.

Šiaurės Korėja patvirtino, kad gavo šią informaciją, tačiau daugiau nieko nekomentavo, naujienų agentūrai AFP sakė Gynybos ministerijos pareigūnas.

Reti atvejai

Dėl daugelį metų trunkančių represijų ir skurdo po Korėjos karo iš Šiaurės Korėjos į Pietų Korėją pabėgo daugiau kaip 30 tūkst. žmonių.

Tačiau atvejai, kai žmonės iš Pietų Korėjos pabėga į šiaurinę jos kaimynę, yra itin reti.

2020 metais Šiaurės Korėjos kariai nušovė Pietų Korėjos žuvininkystės ministerijos pareigūną, kuris, pasak Pchenjano, neteisėtai kirto jūrų sieną. Vėliau jo kūnas buvo sudegintas.

Tais pačiais metais neteisėtai kirtęs sieną į Šiaurės Korėją sugrįžo dar vienas jos gyventojas, pabėgęs į pietinę kaimynę prieš trejus metus.

Tai paskatino Šiaurės Korėjos pareigūnus uždaryti pasienyje esantį miestą Kesongą, baiminantis, kad vyras galėjo būti užsikrėtęs koronavirusu.

Dauguma pabėgusiųjų iš Šiaurės Korėjos pirmiausia vyko į Kiniją, o iš jos – į Pietų Korėją per kokią nors šalį.

Labai nedaugelis išdrįsta kirsti Korėjos pusiasalį skiriančią demilitarizuotąją zoną, kuri yra smarkiai užminuota ir saugoma didelio skaičius karių abejose jos pusėse.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min