Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiaurės Makedonijos parlamentas patvirtino naują šalies vyriausybę

Šiaurės Makedonijos parlamentas sekmadienį patvirtino naująją kairiojo sparno koalicinę vyriausybę. Remiantis koalicijos susitarimu, prie dabar socialdemokratų vadovaujamos vyriausybės vairo galiausiai stos etninis albanas.
Zoranas Zajevas
Zoranas Zajevas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po dvi dienas trukusių įnirtingų diskusijų įstatymų leidėjai 62 balsais prieš 51 pritarė naujosios vyriausybės, kuriai vadovaus 46-erių socialdemokratų lyderis Zoranas Zajevas, sudėčiai. Septyni parlamentarai balsavime nedalyvavo.

Z.Zajevas ir jo koalicijos partneriai po liepą vykusių rinkimų 120 vietų parlamente turi 62 atstovus.

Ankstesnei vyriausybei nuo 2017 metų vadovavęs Z.Zajevas suformavo septyniais nariais mažesnį ministrų kabinetą – dabar jų bus 19. Devyni ministrai išsaugojo savo postus arba buvo perkelti į naujus. Septyni vyriausybės narių portfeliai atiteko etniniams albanams.

Įstatymų leidėjams Z.Zajevas sakė, kad naujoji vyriausybė koncentruosis į ekonomikos gaivinimą, kovą su koronaviruso pandemija bei korupcija. Jis paskelbė apie 1 mlrd. eurų vertės naujas užsienio investicijas, ketinimus 40 proc. didinti minimalų atlyginimą ir pensijas bei planus dėl teismų reformos.

Remiantis valdžios pasidalijimo susitarimu su etninių albanų Demokratine sąjunga integracijai (DUI), Z.Zajevas premjero postą perleis šios partijos pasiūlytam etninių albanų politikui 2024 metais, likus 100 dienų iki šios vyriausybės kadencijos pabaigos.

Tai bus pirmas kartas, kai šalies didžiausios etninės mažumos atstovas gaus šį postą nuo 1991 metų, kai Šiaurės Makedonija atsiskyrė nuo Jugoslavijos.

Konservatyvioji opozicija aršiai kritikavo naująjį ministrų kabinetą, teigdama, kad jis „nepajėgus“ susidoroti su pandemija ir vykdyti savo pažadus.

Parlamente vykstant diskusijoms, keli šimtai žmonių surengė mitingą prie Europos Sąjungos biurų ir parlamento rūmų Skopjės centre, protestuodami prieš šalies pavadinimo pakeitimą į Šiaurės Makedoniją ir makedoniečių nacionalinės tapatybės bei orumo „niekinimą“ dėl šalies euroatlantinės integracijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius