Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 9d. 13:34

Silvio Berlusconi paradoksas: nuteistas, bet visų labai pageidaujamas

Silvio Berlusconi
Scanpix / Postimees.ru / Silvio Berlusconi

Piliečio S norėtų kone visos Italijos labdaros ir socialinės paramos institucijos. Pasaulietinės ir religinės. Dėl piliečio S pešasi narkomanų perauklėjimo centras, „Caritas“, Teisingumo aukų asociacija, Kalinių globos savanorystės tarnyba ir dar begalė kitų. Beje, kas yra tas pilietis S? Įžymiausias Italijos nuteistasis Silvio Berlusconi. Jį prižiūrėti norėtų kone visos šalies socialinės tarnybos.

Milijardierius – pomidorų lauke?

Italija susidomėjusi laukia. Pralaimėjęs juridines ir politines kovas, ekspremjeras pasirinkimo nebeturi. Tikriau tariant, turi, bet neįprastą. Jis pats turi pasirinkti sau bausmę: namų areštas arba visuomenei naudingas darbas. Tuo atveju, jeigu nuteistasis nepasirinks nieko, automatiškai įsigalios namų arešto bausmė.

Jeigu S.Berlusconi pasirinks namų areštą, jis galės prabangiai gyventi neišeidamas iš Romos centre stūksančių rūmų „Palazzo Grazioli“. Neseniai ekspremjeras perkėlė savo gyvenamąją vietą iš Milano į Romą. Tai rodo, kad 77 metų politikas nori likti kuo arčiau Italijos politikos epicentro. Tačiau namų areštas netgi ir prabangiuose rūmuose sostinės centre yra areštas. Nuteistasis negalės vykdyti politinės veiklos, susitikinėti su giminystės ryšiais nesusijusiais asmenimis, naudotis ryšio priemonėmis.

Todėl S.Berlusconi greičiausiai rinksis visuomenei naudingą darbą. Jis turės dirbti be atlygio, bet bus beveik laisvas pilietis: vaikščios, kur pageidaus, susitikinės su kuo norės, bendraus su jam svarbiais asmenimis. Negalės būti išrinktas į valstybės pareigas, tačiau galės dalyvauti politinėje veikloje ir koordinuoti savo partiją „Laisvės tauta“.

Kokį darbą ir kur dirbs S.Berlusconi? Šia tema Italijoje daug fantazijų. Fantazuoja milijardieriui simpatizuojantys ir jo nekenčiantys. Komikai ir visai rimti politikos apžvalgininkai.   

Kam genetikos tyrimų centrui reikalingas nuteistasis Berlusconi? Reikalingas ir dar kaip. Pirma, jis turi daugybę pažinčių Italijoje ir pasaulyje. Yra charizmatiška asmenybę, į kurią nukreiptas žiniasklaidos dėmesys. Antra, Berlusconi yra labai turtingas. Toks žmogus negalėtų neparemti savo laikinos darbovietės.

Viena populiariausių Italijos satyrinių knygų rašytoja Tiziana Litizzetto pareiškė: „Man gaila ne Berlusconi, o tos savanorių tarnybos, kurioje dirbs Berlusconi“. Jos nuomone, sekso skandalais pagarsėjęs politikas turėtų įsidarbinti savanoriu moterų kalėjime.   

Italijos interneto portalų skaitytojai ir komentatoriai įsivaizduoja milijardierių dirbantį ekologiškų daržovių ūkyje. S.Berlusconi keltų saulei tekant, įsispirtų guminius batus, čiuptų pintinę ir pirmyn, į laukus. Kai kas mato ekspremjerą prestižiniame vyno ūkyje, renkantį vėlyvąsias vynuoges tradiciniam italų desertiniam vynui „passito“.

Visi nori Silvio turto ir pažinčių

Bet yra ir dar blogesnių variantų. Nemėgstantys arogantiškojo turtuolio siūlo jį įdarbinti Milano „San Raffaele“ ligoninėje. Ekspremjeras turėtų dirbti registratūroje, prie langelio. Kantriai bendrauti su ligotais pensininkais, išklausyti jų skundus, užrašyti tyrimams. Dar kiti keturis kartus premjerą įsivaizduoja AIDS reabilitacijos centre. Arba tarp pagyvenusių žmonių paramos asociacijos narių – savo anekdotais linksminantį senukus.

Bet taip kalba tie, kurie pamiršo, kad penktasis pagal turtą Italijos pilietis ne kartą parėmė Milano ligonines, sušelpė religines organizacijas.

Ne visi apie nuteistąjį politiką galvoja tik blogai arba labai blogai. Pavyzdžiui, kunigas Antonio Mazzi, Veronoje įkūręs pagalbos narkomanams centrą. „Silvio anksčiau ar vėliau atsikratys to storo didybės šarvo, kuriame kartais tūno pasislėpęs. Italai jam yra dar palankūs, ne vienas už jį dar balsuotų“ – tvirtina tėvas Mazzi iš Veronos.

Tie, kurie žino, ką gali S.Berlusconi, šio nuteistojo nekeikia. Atvirkščiai, kviečiasi jį pas save. Tarkime, Italijos solidarumo centras CEIS Romoje, kuriam vadovauja dvasininkas Mario Picchi. Tai stambi paramos toksikomanams įstaiga. Arba visuomeninis biotechnologinių tyrimų centras „Genetikos teisės“. Jam vadovauja garsus 1968–ųjų studentų sukilimų vadovas Mario Capanna. Na ir kas, kad Silvio Berlusconi yra alergiškas komunistams ir kairiesiems. Esmė – puikios darbo sąlygos.  

Kam genetikos tyrimų centrui reikalingas nuteistasis Berlusconi? Reikalingas, ir dar kaip. Pirmiausia jis turi daugybę pažinčių Italijoje ir pasaulyje. Yra charizmatiška asmenybė, į kurią nukreiptas žiniasklaidos dėmesys. Antra, Berlusconi yra labai turtingas. Toks žmogus negalėtų neparemti savo laikinos darbovietės.

Todėl „Genetikos teisių“ įkūrėjas neriasi iš kailio, kad gautų nuteistąjį Silvio. Jis sako jau paruošęs kambarį svečiui. Nes Silvio čia būtų, žinoma, svečias, negi nuteistasis. „Mes jam duotume šviesų darbo kambarį, rašomąjį stalą, kompiuterį“, – pasakoja centro vadovas. Jis netgi sutiktų priimti milijardieriaus šunelį Dudu. 

Ar smarkiai reikėtų dirbti nuteistajam? „Jis nepervargtų. Nuspręs, žinoma, teismas, bet aš manau – ne daugiau kaip 4– 5 valandas”, – dėsto “Genetikos teisių“ vadovas M.Capanna.

Yra ir kitų visuomeninių asociacijų, kurios varžosi dėl S.Berlusconio. Tarkime, nuo Italijos teisėsaugos nukentėjusių asmenų draugija. Kadangi ekspremjeras visą laiką tvirtina, kad jis pats yra Milano prokurorų auka, visuomenei naudingas darbas tokioje savanorių tarnyboje jam, matyt, būtų prie širdies.  Arba „Nelieskite Kaino“ – kalinius globojanti asociacija. Ji taip pat norėtų įdarbinti ekspremjerą.

S.Berlusconi – ne pirmas, kuriam reikės atidirbti

Šiaip ar taip, buvęs premjeras dėl visuomenei naudingo darbo turi su kuo pasitarti. Pavyzdžiui, su buvusiu pirmojo S.Berlusconi kabineto gynybos ministru Cesare Previti. Nuteistas už ryšius su mafija, šis „Forza Italia“ politikos veteranas pasirinko darbą Italijos solidarumo centre CEIS.  Dirbo labai sėkmingai, eksministrą ten prisimena su pagarba.

Tarp tų, kuriems teko sukąsti dantis ir nusilenkti teismo valiai, buvo ir vienas S.Berlusconi rango politikas. Tai Italijos krikščionių demokratų partijos lyderis Arnaldo Forlani.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:31
03:10
01:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min