Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sirijos „mirties stovykloje“ įkalinti 18 tūkstančių žmonių

Jarmuko pabėgėlių stovyklos gyventojai laukia maisto davinių 2014 m. sausio mėnesį
„Scanpix“/AP nuotr. / Jarmuko pabėgėlių stovyklos gyventojai laukia maisto davinių 2014 m. sausio mėnesį
Šaltinis: 15min
0
A A

„Siaube, kuris yra Sirija, Jarmuko pabėgėlių stovykla yra giliausias pragaro ratas, – balandžio 9 dieną pareiškė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas. – Pabėgėlių stovykla pradeda priminti mirties stovyklą.“

Jarmukas, nedidelis anklavas Damasko priemiestyje, anksčiau buvo namais daugiau nei 150 tūkst. Palestinos pabėgėlių. Tačiau stovykla tapo mūšių lauku Sirijos pilietiniame kare. Tie, kurie galėjo, jau seniai pabėgo. „Islamo valstybė“ (IS) įsiveržė į Jarmuką balandžio pradžioje, ir dabar kontroliuoja 60 proc. stovyklos teritorijos, rašo VOX.

Jarmuke likę 18 tūkst. gyventojų, tarp jų – 3,5 tūkst. vaikų. Visi jie liko įkalinti stovykloje, tikėdamiesi pagalbos. Ban Ki-moonas perspėjo, kad Sirijos kare Jarmuko gyventojai tampa gyvaisiais skydais.

„Jeigu nori pamaitinti vaikus, tai kartu pasiimk ir įkapes. Kiekvienoje gatvėje tyko snaiperiai, tu nesi saugus niekur, – Izraelio naujienų portalui „Ynet“ sakė Jarmuko gyventojas. – Mano kaimynas išėjo parnešti vaikams maisto, jį nušovė snaiperis. Šiandien mes jį palaidojom.“

Kitas Jarmuko gyventojas JT atstovams pasakojo apie nepakeliamus bado, troškulio ir šalčio pančius. „Jeigu norite sužinoti, ką reiškia gyventi Jarmuke, išjunkite elektrą, vandenį, šildymą, valgykite kartą per dieną, gyvenkite tamsoje, išgyvenkite tik degindami medį“, – kalbėjo jis.

US Department of State, Humanitarian Information Unit, NextView License (DigitalGlobe) nuotr./Jarmuko stovykla Damaske
US Department of State, Humanitarian Information Unit, NextView License (DigitalGlobe) nuotr./Jarmuko stovykla Damaske

Jarmukas tapo tragiškiausia Sirijos konflikto vieta. Keletas grupuočių čia nuožmiai kaunasi dėl teritorijos kontrolės, o mūšių centre atsidūrė civiliai. 

Vietoj žvaigždžių Jarmuko danguje yra bombos.

Stovyklos gyventojams katastrofiškai trūksta maisto ir vandens. JT teigia, kad per dieną vienas žmogus suvartoja vos 400 kcal. Joje nėra trūksta vandens, o humanitarinėms grupėms neleidžiama pristatyti pagalbos kenčiantiems žmonėms.

Kitos valstybės neturi, su kuo sujungti jėgas Sirijoje, kad pavyktų apsaugoti Jarmuke įkalintus civilius. Palestinos išsivadavimo organizacija iškėlė mintį apie bendradarbiavimą su Basharo al Assado režimu, kad iš stovyklos būtų išvyti IS kovotojai. Tačiau net ir pati organizacija skelbia vienas kitam prieštaraujančius teiginius apie tokią galimybę.

Tuo tarpu bombos ir kulkos nuolat krenta ant Jarmuko. Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad B.al Assado režimas nuo balandžio 5 iki 10 dienos ant Jarmuko stovyklos numetė 36 bombas, kurios užmušė dešimtis žmonių.

„Vietoj žvaigždžių Jarmuko danguje yra bombos“, – sakė Abdallah al Khateebas, Palestinos aktyvistas, gyvenantis Jarmuke.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min