Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sirijos opozicija suformavo tarybą, kuri galėtų mesti iššūkį Basharo al-Assado režimui

Antivyriausybiniai protestai Sirijoje beveik kasdien baigiasi kraujo praliejimu.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Antivyriausybiniai protestai Sirijoje beveik kasdien baigiasi kraujo praliejimu.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sirijos opozicinės grupės, kurių atstovai šeštadienį susitiko Stambule, suformavo bendrą tarybą ir viliasi suformuoti vyriausybę, kuri užpildytų valdžios vakuumą Sirijoje tuo atveju, jei gatvių protestai nuverstų prezidentą Basharą al-Assadą.

Susitikimo, įvykusio kitą dieną po kol kas didžiausių protestų Sirijoje, rezultatas, turbūt yra minimumas to, ko opozicija galėjo tikėtis, jei norėjo padrąsinti protestuotojus, rizikuojančius savo gyvybe ir reikalaujančius nutraukti jau 41 metus trunkantį Assadų šeimos valdymą.

„Sieksime užmegzti ryšius su kitomis opozicinėmis grupėmis, kad vestume šalį tos demokratinės vizijos, kurią turime, link“, – baigiantis dažnai nevaldomam vienos dienos susitikimui žurnalistams sakė garsi opozicijos figūra Haithamas al Malehas.

Maždaug 350 žmonių dalyvavo Nacionalinio gelbėjimo kongrese, bet daugelis jų neišvengiamai buvo ne iš pačios Sirijos – palikę šalį prieš kelerius metus, o gal net ir kelis dešimtmečius.

Jie vylėsi užmegzti ryšį su opozicija pačioje Sirijoje – per teletiltą su viena konferencija Damaske, – bet tai buvo atšaukta, nes Sirijos saugumo pajėgos, penktadienį sostinėje taikydamos brutalias priemones prieš protestuotojus, nusitaikė ir į tos konferencijos vietą.

B.al-Assado pajėgos penktadienį nužudė mažiausiai 32 civilius asmenis, kurių 23 žuvo sostinėje Damaske. Šeštadienį slaptoji policija, pradėjusi šaudyti į demonstrantus rytiniame pasienyje esančiame Albu Kamalio mieste, nužudė vieną protestuotoją ir sužeidė dar penkis.

Teisių gynimo grupės apskaičiavo, kad per represijas Sirijoje, kurios prasidėjo kovo mėnesį kilus sukilimui, jau žuvo daugiau kaip 1,4 tūkst. žmonių.

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton, kuri atsitiktinai taip pat buvo Stambule ir dalyvavo ten vykusiame susitikime dėl Libijos krizės bei derybose su Turkijos lyderiais, pasmerkė žudynes Sirijoje ir padrąsino pastangas sukurti jungtinę opoziciją.

„Tas brutalumas turi liautis“, – sakė ji šeštadienį, per televizijų filmuotą interviu su turkų jaunuolių grupe vienoje Stambulo kavinėje.

Vėliau per bendrą su Turkijos užsienio reikalų ministru Ahmetu Davutoglu spaudos konferenciją H.Clinton sakė: „Dabar Sirijos ateitis priklauso nuo Sirijos žmonių, bet, žinoma, opozicijos pastangos susiburti ir organizuoti bei aiškiai išreikšti darbotvarkę yra svarbi politinių reformų dalis.“

A.Davutoglu pakartojo perspėjimą B.al-Assado vyriausybei, kad jeigu ji nevykdys reformų, ją nušluos demokratinės jėgos.

„Vyriausybė, kuri nesiskaito su savo visuomenės reikalavimais, neišliks“, – sakė A.Davutoglu, kuris anksčiau ragino B.al-Assadą imtis „šoko terapijos“ reformų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min