2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Skaudžios teisybės paieškos – rusų išžagintos ukrainietės nori atpildo

Viktorijai kasdien tenka eiti pro namą, kuriame ją išprievartavo rusų kareivis – jos paauglio sūnaus bendraamžis.
Nuo rusų karių besislepiančios ukrainietės Tik prenumeratoriams
Nuo rusų karių besislepiančios ukrainietės / „The New York Times“/Emily Ducke nuotr.

Rusijos kariuomenė jos dviejų gatvių kaime, esančiame netoli Kyjivo priemiesčio Borodiankos, pasirodė kovo pradžioje. Jos teigimu, netrukus du iš tų karių išprievartavo ją ir jos kaimynę, nužudė du vyrus, įskaitant jos kaimynės vyrą ir sugriovė keletą namų.

„Jei apie visa tai negalvoji, gali gyventi, – neseniai vieną lietingą dieną duodama interviu savo kaime sakė Viktorija. – Bet tikrai niekas nėra pamiršta.“

Ji bendradarbiauja su prokurorais, nes sako norinti, kad nusikaltėliai jaustų tokį pat „visą gyvenimą trunkantį skausmą“, kokį paliko jai.

„Noriu, kad jie būtų nubausti“, – tikina ji.

Ar jos noras kada nors išsipildys, nežinia, ir gali prireikti ne vienerių metų, kol tai nutiks. Išprievartavimai buvo vienas iš daugelio žiaurumų, kuriuos Rusijos kariai padarė Ukrainos civiliams per kelias savaites trukusią Kyjivo priemiesčių ir kitų sričių okupaciją.

Tačiau patraukti nusikaltėlius baudžiamojon atsakomybėn – nepaprastai sudėtinga užduotis: įrodymų nedaug, o aukos traumuotos ir kartais nenori duoti parodymų apie savo užpuolimą, jei apskritai apie jį praneša. O kaltinamieji kariai dažniausiai jau pradingę.

Ukrainos prokurorai teigia tiriantys tūkstančius karo nusikaltimų, įskaitant egzekucijų tipo žudynes ir beatodairišką civilių taikinių bombardavimą.

„Dešimtys“ tų nusikaltimų yra susiję su išprievartavimais, sakė Kateryna Dučenko, Ukrainos generalinio prokuroro biure prižiūrinti išžaginimo bylas – tai mažas procentas, kuris sudaro tik dalį visų nusikaltimų.

Pasak jos, vyriausia auka buvo 82 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min