Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 9d. 09:41

Slovėnija ir Kroatija uždraudė migrantams keliauti per jų teritoriją

Slovėnijos pastatyta tvora
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Slovėnijos pastatyta tvora

Slovėnija ir kaimyninė Kroatija nuo trečiadienio nebeleis daugumai migrantų kirsti savo teritorijos, tokiu būdu uždarydamos vadinamąjį Balkanų maršrutą, kuriuo jau pasinaudojo šimtai tūkstančių žmonių, norinčių pradėti naują gyvenimą Europoje, pranešė pareigūnai.

Šis naujausias posūkis Europos migrantų krizėje gali sukelti domino efektą Balkanų valstybėse: Serbija jau užsiminė paseksianti Liublianos pavyzdžiu, tikriausiai taip pat pasielgs ir Makedonija.

Pagrindinis maršrutas, kuriuos naudojosi daugybė migrantų, norinčių gauti prieglobstį arba užsitikrinti geresnes ekonomines perspektyvas šiaurinėse Europos šalyse, buvo blokuotas kitą dieną po to, kai Europos Sąjunga ir Turkija preliminariai susitarė dėl plano, turinčio sušvelninti šią krizę. Jis numato, kad Turkija priims atgal visus neteisėtus migrantus, atplaukusius iš Turkijos į Graikiją.

ES pareigūnai gyrė pirmadienį sudarytą susitarimą su Ankara kaip svarbų proveržį, bet Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūros vadovas išreiškė abejonių dėl jo teisėtumo, o žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ sakė, kad tas planas „sudavė mirtiną smūgį teisei prašyti prieglobsčio“.

Slovėnijos vidaus reikalų ministerija antradienio vakarą paskelbė, kad nuo vidurnakčio (1 val. Lietuvos laiku) per sieną bus praleidžiami tik „užsieniečiai, atitinkantys įvažiavimo į šalį reikalavimus“, norintieji prašyti prieglobsčio ir migrantai, atrenkami „kiekvienu konkrečiu atveju, vadovaujantis humanitariniais principais ir laikantis Šengeno zonos taisyklių“.

Kita ES narė Kroatija, kuri nėra Šengeno zonos narė, nurodė paseksianti Slovėnijos pavyzdžiu ir nuo vidurnakčio nebeleisianti daugumai migrantų kirsti šalies teritorijos.

Kroatija, kuri jau anksčiau sumažino per dieną į šalį įleidžiamų asmenų skaičių, nuo šiol įsileis tik migrantus, turinčius galiojančias vizas.

Serbija nurodė, kad po Slovėnijos žingsnio Belgradas „derins visas priemones su Europos Sąjunga“ ir įves tokius pačius suvaržymus prie sienų su Makedonija ir Bulgarija.

Slovėnija ir Serbija kartu su Austrija, Kroatija ir Makedonija pastarosiomis savaitėmis dramatiškai sumažino įsileidžiamų migrantų skaičių, todėl apie 36 tūkst. jų įstrigo Graikijoje prie sienos su Makedonija, nebegalėdami tęsti kelionės.

Makedonija pareiškė, kad įsileis tik tiek migrantų, kiek jų bus praleista per kaimyninę Serbiją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min