Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 14d. 21:54

Solidarizuodamasi su pabėgėliais pora Italijoje norėjo susituokti basi, bet jiems neleista

Eitynės basomis Italijoje
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Eitynės basomis Italijoje
Pora iš Italijos savaitgalį ketino susituokti neavėdama batų. Tokiu būdu jie norėjo pademonstruoti savo solidarumą su pabėgėliais, prisidėdami prie visoje šalyje organizuotų „eitynių be batų“. Tačiau, kaip rašo wyborcza.pl, valdininkė, turėjusi sutuokti porą, nesutiko, kad jaunavedžiai būtų basi. Tai esą būtų nepagarba įstaigai.

Istorija įvyko šį savaitgalį apie 15 tūkst. gyventojų turinčiame Bondeno miestelyje Šiaurės Italijoje, kurį valdo pabėgėlių priėmimui nepritarianti dešinioji partija „Šiaurės lyga“. Jauna pora norėjo simboliškai prisidėti prie eitynių basomis, kurios pastarosiomis dienomis įvyko 60 Italijos miestų. Taip demonstruotas solidarumas su tais, kurie sausuma ir jūra bėga į Europą.

Į civilinės metrikacijos įstaigą atvykusi pora apie savo sumanymą informavo susirinkusius artimuosius ir draugus, kurie taip pat prisidėjo – nusiavė batus. Tačiau ceremoniją turėjusi vesti valdininkė pareikalavo, kad visi apsiautų prieš įeidami į santuokų salę, esą taip parodydami pagarbą įstaigai. Porą ji sutuokė tik tuomet, kai visi buvo su batais.

Jaunoji vėliau žiniasklaidos atstovams sakė, kad tai nebuvęs politinis, o tik žmogiškasis gestas, nes būtent vestuvės jai ir jos išrinktajam sutrukdė dalyvauti tikrojoje akcijoje.

Bet valdininkė tikino, kad jos sprendimą remia pats regiono burmistras Fabio Bergamini, kuris prieš kelias dienas buvo pareiškęs, jog tie, kurie priima pabėgėlius, privalėtų mokėti didesnius mokesčius savivaldai.

Eitynių be batų idėja gimė šių metų Venecijos filmų festivalyje, kur Italijoje gyvenantis meksikiečių režisierius Alfonso Cuarona paragino svetingai priimti pabėgėlius. 

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Eitynės basomis Italijoje
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Eitynės basomis Italijoje

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min