Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 25, 21:36

Somalyje prisaikdintas naujas premjeras

Somalio parlamentas šeštadienį vienbalsiai patvirtino Hamzą Abdi Barre (Hamzą Abdi Barę) ministru pirmininku, atverdamas kelią suformuoti naują šios neramumų krečiamos Rytų Afrikos valstybės vyriausybę.
Somalio vėliava
Somalio vėliava / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Somalis

Visiems 220 posėdyje dalyvavusių įstatymų leidėjų pritarus H.A.Barre paskyrimui, jis buvo prisaikdintas premjeru, sakė parlamento pirmininkas.

48 metų H.A.Barre parlamentarams sakė, kad suformuos „kokybišką“ vyriausybę, kuri daugiausiai dėmesio skirs pastangoms užtikrinti „įtraukų politinį stabilumą vadovaujantis prezidento šūkiu apie vieningą Somalį, gyvenantį taikoje su pasauliu“.

Somalio naujosios administracijos laukia virtinė iššūkių, įskaitant gresiantį badą ir nesiliaujantį džihadistų judėjimo „al Shabaab“ sukilimą.

Somalio prezidentas Hassanas Sheikhas Mohamudas anksčiau šį mėnesį pasiūlė parlamentaro iš pusiau autonominės Džubos valstijos H.A.Barre kandidatūrą į premjero postą.

Gegužę parlamentas per ilgai atidėliotą ir audringo balsavimo procesą išrinko H.Sh.Mohamudą prezidentu.

„Mūsų vyriausybė yra parengusi ambicingą politinę programą, kuria siekiama didinti mūsų saugumą, stiprinti ekonomiką ir teikti pagrindines paslaugas mūsų žmonėms“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė prezidentas po to, kai buvo prisaikdintas H.A.Barre.

„Judėkime pirmyn kartu“, – pridūrė jis.

Tikimasi, kad H.Sh.Mohamudui tapus prezidentu pavyks įveikti politinę krizę, kuri temdė jo pirmtako Mohamedo Abdullahi Mohamedo valdymą ir kėlė grėsmę, kad šalį vėl apims smurtinis chaosas.

Prezidentas parlamento šeštadienio posėdyje nedalyvavo, nes ankstesnę dieną jam buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija.

„Kol kas jokių simptomų nejaučiu, bet ir toliau laikysiuosi izoliacijos ir dirbsiu Somalio žmonių labui iš namų“, – nurodė H.Sh.Mohamudas socialiniame tinkle „Twitter“.

Prezidentas sugrįžo iš Jungtinių Arabų Emyratų, kur lankėsi su savo pirmuoju užsienio vizitu po išrinkimo gegužės 15 dieną.

H.Sh.Mohamudas, buvęs akademikas ir taikos aktyvistas, jau ėjo prezidento pareigas 2012–2017 metais. Tačiau jo pirmosios administracijos darbą lydėjo kaltinimai korupcija ir vidaus rietenomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min