Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 19d. 21:41

Strasbūro teismas: draudimas Austrijoje homoseksualams įsivaikinti partnerio vaiką neteisėtas

Spalvingo homoseksualų parado akimirkos
Scanpix nuotr. / Spalvingo homoseksualų parado akimirkos

Draudimas homoseksualams įsivaikinti savo partnerio atžalą yra diskriminacinis ir neteisėtas, antradienį paskelbė Europos žmogaus teisių teismas, išnagrinėjęs dviejų moterų skundą prieš Austriją.

Pasak teismo, Austrijos Civiliniame kodekse įtvirtintas draudimas vienam iš tos pačios lyties partnerių įsivaikinti kito biologinį vaiką yra diskriminacinis ir neužtikrina pagarbos privačiam bei šeimos gyveimui. Mat heteroseksualiems asmenims įsivaikinti savo mylimojo ar mylimosios atžalą leidžiama, net jei jie nesusituokę.

Kelios organizacijos, ginančios homoseksualų teises, pasveikino šį sprendimą ir pavadino jį reikšmingu siekiant vienodo nesusituokusių porų, nepriklausomai nuo partnerių seksualinės orientacijos, traktavimo.

Homoseksualų šeimose augantys vaikai esą yra itin pažeidžiami dėl nesamo teisinio pripažinimo.

Vienas ILGA-Europe, už homoseksualų teises kovojančios organizacijos, vadovų Martinas Christensenas pažymėjo, kad homoseksualams galiojantis draudimas yra ne tik diskriminacinis, bet ir sukuria daug teisinių neaiškumų bei menkina šeimų gerovę.

Alli Jernow iš Tarptautinės juristų komisijos teigimu, teismo sprendimas patvirtina, kad „šeimos yra šeimos, nepriklausomai nuo tėvų lyties“.

Panašų sprendimą paskelbė ir Vokietijos konstitucinis teismas. Anot jo, jei homoseksualus partneris įregistruojant santuoką jau turi vaiką, įsivaikinti turi teisę ir antra pusė. Jie gali auklėti atžalas kaip poros tradicinėje santuokoje.

„Saugiais civilinės partnerystės santykiais galima sėkmingai auklėti vaiką, kaip ir įprastoje santuokoje“, – sakoma teisėjų sprendime. 

Temos: 1 Homoseksualumas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min