TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Subombarduoti Libijos sukilėliai atsitraukė iš naftininkų miesto al Buraikos

Bengazio ligoninės gydytojai surengė demonstraciją, per kurią reikalavo neskraidymo zonos virš Libijos.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bengazio ligoninės gydytojai surengė demonstraciją, per kurią reikalavo neskraidymo zonos virš Libijos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sukilėliai, Rytų Libijoje kovojantys su lyderio Muamaro Kadhafi pajėgomis, sekmadienį po intensyvaus bombardavimo, kuris nulėmė dar vieną vyriausybinių pajėgų pergalę, atsitraukė iš naftininkų miesto al Buraikos.

„Sukilėliai paliko al Buraiką. Ji evakuota“, – telefonu sakė 33 metų anesteziologas Osama Jazwi. Maždaug 10.30 val. vietos (ir Lietuvos) laiku prasidėjo bombardavimas.

Evakuaciją patvirtino ir miesto gyventojas Abdul Hakimas.

Anksčiau Libijos televizija pranešė, kad sukilėliai atsitraukė. „Al Buraika buvo išvalyta nuo ginkluotų gaujų“, – šaltinį armijoje citavo valstybinė televizija.

Toliau į rytus strateginės svarbos pakrantės kelyje M.Kadhafi pajėgos jau išstūmė sukilėlius iš naftos uostamiesčio Ras al Unufo, kurį atakavo tankais ir lėktuvais. Sukilėliai buvo ginkluoti lengvaisiais ginklais ir ant pikapų sumontuotais kulkosvaidžiais.

Vienas sukilėlis pranešė, kad 32 kareivių maištas sulėtino M.Kadhafi sūnaus Khamiso vadovaujamos brigados puolimą prieš Misratą – tie kariai prisidėjo prie šį miestą kontroliuojančių sukilėlių. Pasak šaltinio, vienas perbėgėlis yra generolas.

„Libijos žmonėms reikia pagalbos. Mes pavojuje. Rytai yra pavojuje“, – sekmadienį netoliese esančiame Adždabijos mieste sakė civilis sukilėlių savanoris Abdelis Hadi Omaras.

„Libijos žmonės negali susidoroti su Kadhafi ginklais. Turime žmonių, bet neturime priemonių“, – sakė jis „Reuters“.

Arabų Lyga nusprendė paremti siūlymą uždaryti Libijos oro erdvę

Arabų Lygos (AL) užsienio reikalų ministrai skubiame susitikime Kaire nusprendė remti siūlymą uždaryti Libijos oro erdvę, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Anksčiau NATO atstovai teigė, jog kitų arabų pasaulio šalių pritarimas yra viena svarbiausių sąlygų priimti sprendimą įsteigti neskraidymo zoną virš Libijos.

Pasak kai kurių diplomatų, dalyvavusių AL narių skubiame posėdyje, per balsavimą buvo nuspręsta prašyti JT Saugumo Tarybą paskelbti virš Libijos neskraidymo zoną.

Kaip jau pranešta, į Kairą atvyko M.Kadhafi atstovai, bet buvo atsisakyta juos pripažinti ir į AL posėdį jie nebuvo įleisti. Kaip pareiškė AL generalinis sekretorius Amras Moussa, padariusi „nusikaltimų“ savo liaudžiai M.Kadhafi vyriausybė neteko legitimumo.

Be to, arabų šalių lyderiai ketina užmegzti ryšius su Libijos Nacionaline taryba, kurią Bengazyje sudarė opozicija. A.Moussa pažadėjo suteikti humanitarinę pagalbą Nacionalinei tarybai.

Kaip pranešė informacijos agentūros, prieš neskraidymo zonos virš Libijos paskelbimą balsavo tik Sirija ir Alžyras.

Kaip pranešė informacijos agentūros, prieš neskraidymo zonos virš Libijos paskelbimą balsavo tik Sirija ir Alžyras.Imtis griežtų priemonių, tarp jų uždaryti oro erdvę virš šios Afrikos šalies, reikalauja Didžioji Britanija ir Prancūzija, bet kol kas joms nepavyko pasiekti vieningo kitų Europos Sąjungos (ES) šalių pritarimo.

Kol kas Libijos klausimu tebesilaiko atviros pozicijos Rusija, kuri teoriškai turi teisę paskelbti veto galimoms Jungtinių Tautų sankcijoms. Viena vertus, Rusija prisijungė prie tarptautinių sankcijų M.Kadhafi, bet tuo metu ragina vesti derybas su Libijos valdžia.

Be to, nuogąstavimą dėl tokių radikalių priemonių šeštadienį pareiškė JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas.

Manoma, kad uždarius oro erdvę karinės pajėgos, kurios tebėra ištikimos M.Kadhafi, liausis bombardavusios sukilėlius.

Apžvalgininkų nuomone, 22 arabų šalių atstovų sprendimas suteikia NATO ir ES būtiną paramą kariniais būdais uždaryti oro erdvę virš Libijos teritorijos.

Vašingtonas, kuris vaidintų svarbų vaidmenį įgyvendinant bet kokią neskraidymo zoną, sakė, kad šis sprendimas padidino spaudimą M.Kadhafi, bet neįsipareigojo imtis karinių veiksmų ir nepasiūlė skubiai surengti JT Saugumo Tarybos posėdžio.

Libija smerkia Arabų Lygos raginimą paskelbti ją neskraidoma zona

Libijos valdžia griežtai smerkia AL sprendimą paraginti JT Saugumo Tarybą paskelbti virš Libijos neskraidymo zoną, rašo britų visuomeninis transliuotojas BBC.

Šis raginimas „nekomentuotinas, nes jis prieštarauja įstatymams ir Arabų Lygos, kuri niekada per savo istoriją nesiėmė priemonių prieš brolišką arabų šalį“, chartijai, kalbėdamas per Libijos televiziją pareiškė šalies URM atstovas.

Jis taip pat sakė, kad AL sprendimas yra „Moussos, puoselėjančio ambicijas tapti Egipto prezidentu, asmeninių siekių dalis“, turėdamas omenyje, kad apie AL raginimą vakar pranešė šios organizacijos generalinis sekretorius A.Moussa spaudos konferencijoje.

Pasak URM atstovo, „Libijos delegacija nušalinta nuo dalyvavimo Arabų Lygos susitikime neteisėtai“.

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min