TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukilėliai skelbia nukovę Muamarą Kadhafi

Muamaras Kadhafi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Muamaras Kadhafi
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuverstas Libijos vadovas Muamaras Kadhafi nušautas, pranešė sukilėliai.

Sukilėlių atstovas Abdelas Majidas teigia, kad sužeistos abi M.Kadhafi kojos, praneša „Reuters“. Nuverstasis Libijos lyderis, skelbiama, išvežtas į ligoninę.

Kitas sukilėlių atstovas, kurį cituoja naujienų agentūra AFP, sakė, kad M.Kadhafi sučiuptas Sirto mieste, jis buvęs „sunkiai sužeistas“.

„al Jazeera“ praneša, kad M.Kadhafi karinių pajėgų vadas Abu Bakras Younus Jabras antpuolio metu buvo nušautas. Šio televizijos kanalo duomenimis, M.Kadhafi sunkiai sužeistas, jo būklė kritinė.

BBC žurnalistė Tripolyje sako, kad nors oficialaus patvirtinimo apie M.Kadhafi sugavimą nėra, sostinėje prasidėjo šventė, žmonės triumfuodami šaudo į orą.

Ketvirtadienį sukilėliai taip pat pareiškė, kad beveik užimtas Sirto miestas, kuris buvo laikomas paskutine M.Kadhafi tvirtove.

Atnaujinta 15.22 val. „al Jazeera“ praneša, kad M.Kadhafi nuo patirtų sužeidimų mirė. Skelbiama, kad jis žuvo mūšio metu, jo kūnas išvežtas į Misuratą. Tačiau oficialaus patvirtinimo nėra. Vienas iš sukilėlių vadų pasakojo žurnalistams, kad M.Kadhafi rastas rūsyje.

Pagal dar vieną versiją M.Kadhafi žuvo, kuomet automobilių koloną, kurioje važiavo nuverstas Libijos lyderis ir kai kurie jo šalininkai, mėgindami palikti Sirtą, atakavo NATO pajėgos.

Atnaujinta 15.34 val. Vienas Sirto šturme dalyvavęs karys pasakojo matęs, kaip buvo paimtas į nelaisvę M.Kadhafi. Jis „Reuters“ pasakojo, kad nuverstasis diktatorius slėpėsi ir šaukė „Nešaudykite! Nešaudykite!“.

NATO pareigūnai kol kas niekaip nekomentuoja pranešimų apie M.Kadhafi sugavimą, teigdami, kad jie tikrina visą informaciją. Tai, kad M.Kadhafi yra sukilėlių rankose, patvirtino Nyderlandų premjeras Markas Rutte.

Tripolyje šiuo metu vyksta didelė šventė. BBC rodė reportažą, kuriame Libijos sostinėje dirbančio žurnalisto kalbos beveik nebuvo girdėti per automobilių signalus ir džiaugsmingus šūvius į orą.

Atnaujinta 16.06 val. „Sky News“ ir BBC praneša, kad sukilėlių atstovas spaudai oficialiai patvirtino informaciją, kad M.Kadhafi negyvas. Jo kūnas artimiausiu metu turėtų būti nugabentas į Misuratą, tačiau oficialiai nebus skelbiama, į kurią vietą.

M.Kadhafi žūtį turėtų patvirtinti ir nuotrauka, kurioje matyti kraujais apsipylęs nuverstojo Libijos lyderio kūnas. Nuotrauka padaryta mobiliuoju telefonu Sirte.

Atnaujinta 16.39 val. „Sky News“ pavyko pakalbėti su sukilėlių kareiviais, tapusiais M.Kadhafi mirties liudininkais. Vienas iš jų pasakojo, kad nuverstąjį Libijos lyderį nušovė snaiperis. Kitas sukilėlis pasakojo, kad M.Kadhafi buvo nušautas į pilvą, o ne į galvą, kaip buvo skelbiama 

Scanpix nuotr./Libijos sukilėliai parodė vietą, kur buvo rastas Muamaras Kadhafi
„Scanpix“ nuotr./Libijos sukilėliai parodė vietą, kur buvo rastas Muamaras Kadhafi

anksčiau.

Dar kitas karys gyrėsi žurnalistams, kad savo akimis matė M.Kadhafi kūną ir spyrė į jį koja. Tai Artimuosiuose Rytuose laikoma ypatingos nepagarbos ženklu.

Atnaujinta 20.15 val. Pulkininkas Muamaras Kadhafi artimiausiu metu bus palaidotas pagal musulmonų įstatymus ir gali būti, kad Misratoje, pranešė Katare įsikūrusi palydovinė televizija „al Jazeera“, remdamasi miesto karinės tarybos atstovo žodžiais.

Pasak „al Jazeera“, buvusio Libijos lyderio kūnas ketvirtadienį atvežtas į vieną Misratos mečetę, kur kūnas bus nupraustas ir parengtas laidotuvėms.

15min.lt jau rašė apie M.Kadhafi gyvenimą ir kelią į valdžią. Šį straipsnį galite rasti čia.

VIDEO: Libye : Kadhafi est mort

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min