Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 28d. 18:31

Susirgus 6 500 vaikų Vokietija vėl pabūgo E.coli bakterijos

Salmonelės bakterija
Wikimedia.org nuotr. / Salmonelės bakterija

6 500 vaikų Rytų Vokietijoje užklupo virusas, vaikai vemia ir viduriuoja. Neaišku, kas tapo virškinimo trakto ligos sukėlėju. Svarstoma, kad epidemiją galėjo sukelti maistas.

Anot spiegel.de, atvejai perimena pernai žaibiškai paplitusią E.coli sukeltos bakterijos infekciją. Kol sveikatos apsaugos institucijos ieško ligos sukėlėjo, sergančiųjų vaikų skaičius vis auga. Užsikrėtę vaikai yra mokyklinio amžiaus. 

Daugiausia sergančiųjų, kaip praneša spiegel.de, Berlyne, kur antradienį ir prasidėjo infekcijos protrūkis. Čia besiskundžiančių sveikata padaugėjo nuo 600 iki 2 000. Epidemija išplito ir Saksonijoje, čia skaičius patrigubėjo ir pasiekė taip pat 2 000. Brandenburge išaugo nuo 400 iki 1 500 atvejų. 

Sveikatos apsaugos institucijos kol kas negali patvirtinti, kas yra epidemijos sukėlėjas. Ligoninių atstovai teigia, kad epidemiją sukėlė salmonelės arba noro virusas.

„Bet kokiu atveju epidemija kilo dėl neužtikrinos higienos gamybos metu“, – sakė Berlyno gydytojas.

Berlyne daugiau ar mažiau vaikų susirgo iš 58 mokyklų, 22 dienos centrų bei 2 kitų įstaigų. Viena mokykla ir dienos centras uždaryti. Į dirbančias įstaigas vaikams rekomenduojama maistą atsinešti iš namų.

Viena mokykloms ir dienos centrams maistą tiekianti bendrovė „Sodexo“ atmetė bet kokius kaltinimus. Anot atstovų, maistas buvo pristatytas 80 įstaigų, protrūkis kilo 4-iose.

Vokietijoje jau sudaryta darbo grupė, kuri tiria epidemijos priežastis. Tikrinamos prekės, kurios buvo pristatytos į mokyklas ir dienos centrus. Specialistai tyrimą tęs ir savaitgalį.

Pernai kilus epidemijai svarstyta, kad e.coli bakterijos slypėjo iš Ispanijos atvežtuose agurkuose. Vėliau, kad sėklose iš Egipto.

E.coli infekcija pernai pražudė 38 vokiečius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min