Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Sviatlana Cichanouskaja įspėja dėl Rusijos jėgos struktūrų įsikišimo Baltarusijoje

Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Sviatalana Cichanouskaja išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimo apie Rusijos jėgos struktūrų rezervo sukūrimą dislokavimui Baltarusijoje.
Sviatlana Cichanouskaja
Sviatlana Cichanouskaja įspėja dėl Rusijos jėgos struktūrų įsikišimo Baltarusijoje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Tai yra taikus tautos protestas prieš režimą, bandantį pavogti rinkimus ir uzurpuoti valdžią. Reikalaujame, kad visos šalys gerbtų Baltarusijos suverenitetą. Taip pat esame labai susirūpinę dėl Putino pareiškimų apie Rusijos OMONo siuntimo į Baltarusiją. Tai būtų šiurkštus Baltarusijos suvereniteto pažeidimas, sukeliantis sunkių pasekmių Baltarusijos ir Rusijos bendradarbiavimui“, – S.Cichanouskają citavo jos spaudos tarnyba.

Pranešime nurodyta, kad šį pareiškimą opozicionierė padarė Vilniuje susitikusi su Suomijos užsienio reikalų ministru Pekka Haavisto.

VIDEO: Link Minsko centro, kur būriavosi dešimtys tūkstančių protestuotojų, sekmadienį pajudėjo šarvuota karinė technika

Susitikime S.Cichanouskaja ir P.Haavisto aptarė politinę krizę Baltarusijoje. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus sakė esanti pasirengusi spręsti krizę dialogo keliu.

„Mes visada sakėme, kad pasisakome už taikų krizės sureguliavimą ir esame atviri deryboms. Esame pasirengę peržiūrėti tarptautinių organizacijų tarpininkavimo galimybę, kad palengvintume derybų pradžią“, – nurodė S.Cichanouskaja.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos prašymu Rusija sudarė teisėsaugos pareigūnų rezervinę grupę, tačiau Minskas pažadėjo jos nenaudoti, nebent situacija taps nebekontroliuojama.

„Aliaksandras Rygoravičius [Lukašenka] manęs paprašė suformuoti atitinkamą teisėsaugos institucijų darbuotojų rezervą, ir aš tai padariau“, – sakė V.Putinas interviu televizijai "Rossija 1".

„Bet mes taip pat susitarėme, kad jis nebus panaudotas, kol situacija nepradės darytis nebekontroliuojama ir kol ekstremistiniai elementai, besidangstantys politiniais lozungais, neperžengs atitinkamų ribų, nepradės plėšti, nepradės padeginėti automobilių, namų, bankų, užiminėti administracinių pastatų ir t. t.“, – tęsė V.Putinas.

„Kalbėdami su Aliaksandru Rygoravičiumi padarėme išvadą, kad tokios būtinybės dabar nėra ir, tikiuosi, nebus, todėl to rezervo nepanaudosime“, – pareiškė Rusijos prezidentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius