15min be reklamos
2023 02 06, 17:17

Taivane viešintys Šveicarijos įstatymų leidėjai nori stiprinti santykius su sala

Grupė Šveicarijos įstatymų leidėjų pirmadienį susitiko su Taivano prezidente ir pareiškė, kad jų vyriausybė nori stiprinti politinius santykius su sala, taip prisijungdami prie užsienio politikų paramos Taibėjui, susiduriančiam su Kinijos bauginimais.
Taivano prezidentės Tsai Ing-wen su Šveicarijos įstatymų leidėjais
Taivano prezidentės Tsai Ing-wen su Šveicarijos įstatymų leidėjais / „AP“/„Scanpix“

Jungtinių Valstijų įstatymų leidėjai, įskaitant tuometinę Atstovų Rūmų pirmininkę Nancy Pelosi, sukėlė Pekino pasipiktinimą praėjusiais metais apsilankę Taivane, kurį Kinija laiko savo teritorijos dalimi.

Atsakydama į tai, Kinijos prezidento Xi Jinpingo vyriausybė pakėlė naikintuvus ir bombonešius bei paleido raketų į jūrą netoli 22 mln. gyventojų turinčios salos.

Šveicarijos įstatymų leidėjai savo vyriausybei nurodė „išnagrinėti, kaip būtų galima palaipsniui gilinti esamus Šveicarijos santykius su Taivanu verslo, politikos, mokslo ir kultūros srityje“, per susitikimą su prezidente Tsai Ing-wen teigė vienas iš įstatymų leidėjų Fabianas Molina.

Taivanas ir Kinija atsiskyrė 1949 metais, pasibaigus Kinijos pilietiniam karui. Ši sala niekada nebuvo Kinijos dalimi, tačiau Pekinas žada vieną dieną ją susigrąžinti, prireikus – jėga. Pekinas taip pat teigia, kad demokratiniu būdu išrinkta Tsai Ing-wen vyriausybė neturi teisės palaikyti užsienio ryšių.

Šveicarija, kaip ir dauguma Europos šalių, išskyrus Vatikaną, palaiko oficialius santykius su Pekinu, o ne su Taivanu, tačiau su šia sala, kuri yra aukštųjų technologijų centras ir pagrindinė prekybininkė, yra užmezgusi plačius komercinius ir neoficialius ryšius.

„Labai svarbu, kad esami Taivano ir Kinijos nesutarimai ir įtampa būtų išspręsti taikiai dialogo būdu“, – teigė Šveicarijos Socialdemokratų partijos narys F.Molina.

„Bet kas kita būtų nepriimtina“, – pridūrė jis.

Jungtinės Karalystės ir kitų šalių įstatymų leidėjai taip pat lankėsi Taivane, kad išreikštų paramą jo išrinktai vyriausybei. N.Pelosi rugpjūtį tapo aukščiausio rango JAV pareigūne, aplankiusia Taivaną per 25 metus.

Pasak šveicarų žiniasklaidos, Kinijos ambasada Šveicarijoje prieš kelionę perspėjo įstatymo leidėjus vengti „oficialių kontaktų“.

Tarp Šveicarijos delegacijos narių taip pat yra teisės aktų leidėjai Nicolas Walderis, Yves'as Nidegger, Mustafa Atici ir Leonore Porchet.

Taivano prezidentė sakė, kad Taibėjus ir Bernas yra „bendraminčiai partneriai“, vertinantys laisvę ir demokratiją.

„Norėčiau dar kartą padėkoti jums visiems už tvirtą paramą Taivanui“, – teigė ji Šveicarijos įstatymų leidėjams.

„Taivanas stovi demokratijos gynimo fronto linijoje“, – sakė Tsai Ing-wen.

„Atsižvelgdami į besitęsiančią autoritarizmo plėtrą, mes taip pat raginame savo draugus demokratiniame fronte toliau gilinti partnerystę ir kartu dirbti, kad užtikrintume mūsų gyvenimo būdą“, – pridūrė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min