Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 25d. 12:44

Tamsioji Turkijos pusė

Turkė
„Scanpix“ nuotr. / Remiantis šimtmečių senumo tradicijomis, praėjusiais metais Turkijoje nužudyta per 200 moterų.

Paminėjus Turkiją kaip vietą atostogoms, daugeliui prieš akis iškart iškyla smėlėtų paplūdimių, žydros jūros, pajūrio kurortų ir linksmybių vaizdai, tačiau mažai kas žino apie kasmetinius šimtus nužudymų „dėl garbės“.

Remiantis šimtmečių tradicijomis, pernai buvo nužudyta apie 200 merginų ir moterų. Šalies Vyriausybė beviltiškai mėgina sustabdyti šiuo žudymus ir nuslėpti šiurpią statistiką, ypač dabar, kai visomis išgalėmis Turkija siekia tapti Europos Sąjungos nare.

Nepaisant 2004-aisiais sugriežtintų įstatymų, nužudymų skaičius kasmet tik didėja. Ekspertai neabejoja, kad dabar vyrai, įsitikinę, jog jų giminaitė „nusikalto“, jos nežudo, bet priverčia nusižudyti.

Pagal griežtas Turkijos šalies gilumos taisykles moterys gali būti apakinamos ar nužudomos tik dėl to, kad stovėjo per arti vyro, su kuriuo neturi jokių giminystės ryšių.

Nuotaka, vardu Sever, buvo nužudyta iškart po vestuvių, tačiau atlikta ekspertizė parodė, kad moteris tebebuvo nekalta, todėl neabejojama, kad sutuoktinis ją nužudė norėdamas išsaugotų savo garbę, kai nesugebėjo atlikti sutuoktinio pareigų.

Broliai ir tėvai žudo merginas tik dėl to, kad pamato kalbantis su nepažįstamu vyru. Tačiau žudyti verčia ir bendruomenė. Pasak vieno vyro, „jei nežudysi, niekas su tavimi nebekalbės, tave gali ir sumušti ar net patį nužudyti“.

Daugiausia tokių nužudymų įvykdoma kurdų bendruomenėje. Vietos teisininkai neabejoja, kad kol kurdai bus izoliuoti ir nepriimami į visuomenę kaip kiekvienas turkas, šios tradicijos toliau gyvuos.

Temos: 2 Moteris Turkija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min