15min be reklamos
2022 10 03, 18:20 Atnaujinta 2022 10 03, 18:57

TATENA: Zaporižios atominės elektrinės vadovas paleistas

Penktadienį sulaikytas Maskvos kontroliuojamos Zaporižios atominės elektrinės (AE) generalinis direktorius buvo paleistas, pirmadienį pranešė Jungtinių Tautų atominės energijos agentūros vadovas.
Ihoris Murašovas
Ihoris Murašovas / „Energoatom“ nuotr.

„Džiaugiuosi, kad buvo paleistas Ihoris Murašovas, Ukrainos Zaporižios atominės elektrinės generalinis direktorius; man buvo patvirtinta, kad ponas Murašovas saugiai grįžo pas savo šeimą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generalinis direktorius Rafaelis Grossi.

Zaporižios AE – didžiausia Europoje branduolinė jėgainė – pastarosiomis savaitėmis yra atsidūrusi geopolitinės įtampos centre. Maskva ir Kyjivas kaltina vienas kitą šios elektrinės apšaudymais, dėl kurių kilo nuogąstavimų dėl galimos branduolinės katastrofos.

Ukrainiečių branduolinės energetikos agentūros „Enerhoatom“ vadovas Petro Kotinas šeštadienį pranešė, kad I.Murašovą penktadienį apie 16 val. vietos (ir Lietuvos) laiku sulaikė „rusų patrulis“, kai direktorius važiavo iš elektrinės į Maskvos kontroliuojamą Enerhodaro miestą.

Pasak jo, I.Murašovo automobilis buvo sustabdytas, jis buvo išlaipintas ir „užrištomis akimis išvežtas nežinoma kryptimi“.

P.Kotinas pabrėžė, kad sulaikytam direktoriui „tenka pagrindinė ir išskirtinė atsakomybė už Zaporižios jėgainės branduolinę ir radiacinę saugą“.

Kyjivas šeštadienį pasmerkė „neteisėtą“ I.Murašovo sulaikymą ir paragino nedelsiant jį paleisti.

Atominė elektrinė yra Rusijos dalinai užimtoje Ukrainos pietinėje Zaporižios srityje. Šį regioną Kremlius penktadienį aneksavo kartu su dar trimis Ukrainos teritorijomis: Donecko, Luhansko ir Chersono sritimis.

Dėl karo veiksmų aplink elektrinę Kyjivas ir jį remiančios Vakarų šalys ragina demilitarizuoti Ukrainos branduolinių objektų zonas.

Rugsėjo pradžioje Zaporižios AE lankėsi JT inspektorių grupė ir TATENA spaudžia Kyjivą bei Maskvą sutikti, kad aplink elektrinę būtų nustatyta saugumo zona ir būtų galima išvengti branduolinių nelaimių.

R.Grossi savaitgalį sakė, jog tikisi šią savaitę nuvykti į Kyjivą ir Maskvą aptarti šio klausimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min