Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Teisėja iš dalies blokavo Donaldo Trumpo paskelbtą imigracijos draudimą

Federalinė teisėja Brukline atėjo į pagalbą pabėgėliams ir 7 šalių piliečiams, kurie įstrigo JAV oro uostuose po to, kai prezidentas Donaldas Trumpas nurodė jų neįleisti į šalį. Kai valstybei atstovaujantys teisininkai vargiai galėjo apginti naująjį draudimą, teisėja uždraudė deportuoti atvykėlius.
Protestas prie oro uosto Niujorke
Protestas prie oro uosto Niujorke / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po penktadienį pasirašyto D.Trumpo įsako dėl pabėgėlių programos stabdymo 120 dienų ir nurodymo 90 dienų neįleisti į JAV 7 musulmoniškų valstybių – Irako, Irano, Somalio, Libijos, Jemeno, Sirijos ir Sudano – piliečių, kilo chaosas ne tik JAV oro uostuose, bet kitur pasaulyje. Į JAV skrendančius lėktuvus nebuvo leidžiama lipti šių šalių piliečiams, nors jie ir turi galiojančias vizas. O tie, kurie atskrido į JAV, būdavo sulaikomi oro uostuose.

Dėl D.Trumpo įsako buvo kreiptasi į teismą. Bruklino teisėja iš dalies patenkino skundą – užblokavo dalį prezidento įsako ir užkirto kelią deportuoti atvykusius, rašo „The New York Times“. Tačiau sprendimas dėl visų į sąrašą patekusių asmenų įleidimo į šalį ar dėl D.Trumpo įsako konstitucingumo nebuvo priimtas.

„Pergalė!!!!!!“ pareiškė tviteryje Amerikos piliečių laisvių sąjunga (ACLU), kurios teisininkai padavė vyriausybę į teismą, reikalaudami sustabdyti D.Trumpo penktadienį pasirašytą įsakymą.

„Mūsų teismai šiandien dirbo taip kaip reikia – kaip tvirtovė prieš vyriausybės piktnaudžiavimą arba nekonstitucinę politiką ir įsakymus“, – pareiškė ACLU.

Nacionalinio saugumo departamento teigimu, pagal D.Trumpo įsaką į neįleidžiamų žmonių sąrašą patenka net ir Žaliųjų kortų turėtojai iš šių valstybių – jeigu jie išvyks iš šalies, atgal į ją nebus įleidžiami. Baltieji rūmai vėliau pranešė, kad kiekvienas toks atvejis būtų nagrinėtas atskirai.

Po to, kai šeštadienį Niujorko Kenedžio oro uoste buvo sulaikyti čia atvykę pabėgėliai, ten pradėjo rinktis minios protestuotojų. Ne tik jie, bet ir teisininkai bei žmogaus teisių gynėjai kritikuoja D.Trumpo sprendimą kaip pažeidžiantį JAV konstituciją.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestas prie oro uosto Niujorke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestas prie oro uosto Niujorke

Teisininkai, kurie dėl D.Trumpo kreipėsi į teismą, teigė, kad teisėjos sprendimas gali paveikti 100-200 žmonių, kurie yra sulaikyti JAV oro uostuose. Valdžia neskelbia, kiek oro uostuose yra sulaikytų tokių asmenų – to teisme negalėjo pasakyti ir teisininkai.

JAV teisininkai, teisme gynę D.Trumpo įsako vykdymą, galiausiai teisėjos spaudžiami prisipažino, kad „viskas vyksta tokiu greičiu, kad mes dar neturėjome galimybės išnagrinėti svarbių teisinių dalykų“.

Teisėja nusprendė, kad D.Trumpo įsako vykdymas išsiunčiant atvykėlius namo sukeltų nepataisomą žalą. Ji paskelbė, kad JAV pareigūnai jokiais būdais negali iš šalies išsiųsti asmenų, atvykusių į šalį su galiojančiomis vizomis ar su pabėgėlio statusu.

Tačiau tai nereiškia, kad į šalį turės būti įleidžiami į D.Trumpo sąrašą patekę žmonės, kurie dar neatvyko į JAV.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius