Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 26d. 20:44

Televizijos vedėjas Vladimiras Pozneris kaltinamas pažeidęs žurnalisto etiką, komentuodamas netikslią ministro citatą apie Katynę

Vladimiras Pozneris
Wikimedia.org nuotr. / Vladimiras Pozneris

Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovas Sergejus Lavrovas laiške Pirmojo televizijos kanalo vedėjui Vladimirui Pozneriui piktinasi, kad žurnalistas neteisingai komentavęs tą ministro interviu dalį, kurioje kalbama apie Katynę.

„Su tam tikra nuostaba sužinojau, kad spalio 24 dieną baigiant laidą, kurioje dalyvavo Sergejus Sobianinas, jums pasirodė reikalinga pakomentuoti prieš tris dienas trims rusų radijo stotims duoto mano interviu dalį apie Katynę. Tačiau tai padarėte pažeisdamas žurnalistinę etiką, visą savo patosą pagrįsdamas viena „citata“ iš interviu, pateikdamas taip mano žodžius: Maskva „pasirengusi nagrinėti Katynės aukų reabilitaciją“, – rašoma ministro laiške, kuris trečiadienį paskelbtas Rusijos URM tinklalapyje.

S.Lavrovas pažymi, kad „sąžininga žurnalistika reikalauja sąžiningų citatų“.

„Cituoju pažodžiui, ką aš paskiau trims radijo stotims: „Mes esame pasirengę svarstyti visiškai teisėtai mums pateiktą prašymą reabilituoti šiuos žmones. Tai teisinis dalykas, jis turi būti išspręstas taip, kad būtų patenkintos lenkų karininkų šeimos ir tuo pačiu būtu remiamasi Rusijos Federacijos teise“, – pažymėjo S.Lavrovas.

Jis rašo, kad jo interviu taip pat buvo pažymėta, kad „mes konkrečiai kalbame su Lenkijos vyriausybe šia liūdna tema“.

„Kas jums netiko? Kad mes norime patenkinti sušaudytų lenkų šeimų viltis? Ar kad tai darysime, remdamiesi mūsų valstybės teise? Taip pat neatmetu galimybės, kad jūs ne viską iš klausos galėjote suvokti, kas mano buvo pasakyta interviu. Tačiau taip pat žinau, kad jūs esate patyręs analitikas, rusų (ir ne tik) žurnalistikos profesionalas. Niekas netrukdo patikrinti tuo labiau, kad visas mano interviu tekstas atsirado URM ir trijų radijo stočių tinklalapiuose tuoj po interviu? Galiausiai buvo galima ir paskambinti“, – pažymėjo ministras.

Rusijos užsienio reikalų žinybos vadovas atkreipė V.Poznerio dėmesį, kad su juo buvo galima susisiekti. „Aš atsakau į visus skambučius. Visą mano atsakymą į Jus sudominusį klausimą pridedu. Labai prašyčiau ateityje cituoti sąžiningai, ir tik po to svarstyti ekrane apie veidmainystės ribas ir sąžinės praradimą“, – rašo S.Lavrovas.

Rusijos Federacijos įgaliotinis žmogaus teisių klausimais Vladimiras Lukinas nepritaria siūlymams reabilituoti NKVD 1940 metais sušaudytus Katynėje lenkų karo belaisvius.

Pats V.Pozneris pareiškė savo komentaru „nenorėjęs S.Lavrovo įžeisti“. „Man atrodė, kad šis nusikaltimas jau seniai pripažintas, ir kad Maskva ne tik turėtų būti pasirengusi svarstyti reabilitacijos klausimą, bet turėtų paskubėti tai daryti“, – trečiadienį radijo stočiai „Echo Moskvy“ sakė V.Pozneris.

Jis sakė mažiausiai norėjęs užgauti ministrą. „Galbūt aš nevykusiai išsireiškiau, ir sulaukiau Lavrovo atkirčio, arba jis nevykusiai išsireiškė“, – sakė V.Pozneris, vildamasis, kad incidentas tuo baigsis.

Anot Rusijos ombudsmeno, teisiškai reabilituoti Katynėje nužudytus lenkų karininkus nebūtina

Rusijos Federacijos įgaliotinis žmogaus teisių klausimais Vladimiras Lukinas nepritaria siūlymams reabilituoti NKVD 1940 metais sušaudytus Katynėje lenkų karo belaisvius. Tai jis pareiškė trečiadienį agentūros „Interfax“ centriniame biure Maskvoje surengtoje spaudos konferencijoje.

Jis įsitikinęs, kad Rusija ir Lenkija šią problemą turi išspręsti abipusiu sutarimu.

„Aš visiškai pritariu tam, kad Lenkijos vyriausybė, lenkų valdžia, lenkų visuomenė susitartų su mūsų valdžia, mūsų visuomene, kaip užbaigti šį reikalą garbingai, kad šis lapas būtų užverstas, bet neužmirštas“, – sakė V.Lukinas.

Paklaustas apie Katynės tragedijos aukų reabilitavimą jis pabrėžė neturįs konkretaus atsakymo, bet pažymėjo, kad „nebėra Sovietų Sąjungos, nebėra tos Lenkijos“.

„Kai manęs klausia – reabilituoti Kolčaką ar caraitį Lžedmitrijų, aš nebesusigaudau – kas reabilituos“, – pridūrė V.Lukinas.

„Visame tame yra tam tikros tyčios, net sakyčiau – atleiskite už posakį, nes kalbame apie tragediją – politinio teatrališkumo“, – sakė ombudsmenas.

Dar kartą paklaustas apie teisinį Katynės tragedijos aukų reabilitavimą V.Lukinas atsakė: „Manau, kad reikėtų abi šalis patenkinančio susitarimo“.

Toks susitarimas, pasak jo, neturėtų užgauti nei vienos, nei kitos pusės orumo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min