Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 18d. 14:15

Trečdalis universitetų studentų išprievartautų moterį, jeigu už tai išvengtų atsakomybės

Protestas Indijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestas Indijoje

Maždaug trečdalis apklausoje dalyvavusių JAV universiteto vyrų studentų sakė, kad priverstų moterį mylėtis, jeigu už tai jiems negrėstų jokia atsakomybė, rašo „The Independent“.

Šokiruojantis tyrimas buvo paskelbtas moksliniame žurnale „Smurtas ir lytis“. Tyrimo metu dviejų universitetų vyriškos lyties studentų buvo klausiama, kaip jie elgtųsi tam tikrose seksualinėse situacijose.

Vienas iš klausimų buvo, ką jie darytų, jeigu turėtų galimybę atlikti lytinį aktą su moterimi prieš jos valią, jeigu niekas apie nesužinotų ir už tai nebūtų jokių pasekmių.

Net 31,7 proc. studentų sakė, kad priverstų moterį mylėtis. Tai būtų išprievartavimas.

Tačiau dar labiau neramina tai, kad dauguma vyrų tokių veiksmų nelaiko išprievartavimu. Paklausti, ar išprievartautų moterį, jeigu už tai jiems negrėstų jokios pasekmės, „taip“ atsakė 13,6 proc. dalyvių. 

Tyrimo autoriai sako, kad būtina pagal tai taisyti lytinio švietimo programas – kad vyrai, kurie nemato nieko blogo priverstiniame lytiniame akte, suprastų, kad tai iš tikrųjų yra išprievartavimas.

Apklausų metu taip pat nustatyta, kad tie studentai, kurie pripažino, jog išprievartautų moterį, yra atvirai priešiškai nusiteikę jų atžvilgiu. Tyrimo autoriai įspėja, kad tokius vyrus yra sunku paveikti tik švietimo programomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min