Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 13d. 08:53

Trečiadienį „Charlie Hebdo” išeis 3 mln. tiražu, ant viršelio – atgailaujantis Mahometas

„Charlie Hebdo“ trečiadienio viršelis
„Charlie Hebdo“ viršelis / „Charlie Hebdo“ trečiadienio viršelis

Trečiadienį skausmingą netektį išgyvenanti Prancūzijos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcija išleis laikraštį, ant kurio šįkart vėl bus pranašas Mahometas. Savaitraštis išeis kaip niekad dideliu – 3 mln. – tiražu.

Trečiadienį išeis pirmasis savaitraščio numeris po kraupių sausio 7-osios žudynių redakcijoje, kurių metu žuvo 12 žmonių. Sausio 7 dieną prasidėję teroro aktai Prancūzijoje iš viso nusinešė 17 žmonių gyvybes, ir palietė kitų valstybių – Belgijos, Vokietijos – žiniasklaidos priemones, iš solidarumo perspausdinusias „Charlie Hebdo“ karikatūras, kuriose yra vaizduojamas pranašas Mahometas.

Įprastai savaitraštis išeidavo 60 tūkst. egzempliorių tiražu. Po atakų buvo skelbta, kad šio trečiadienio numeris bus išleistas milijono tiražu. Antradienį „Financial Times“ praneša, kad iš viso bus išleista 3 mln. pirmojo numerio po žudynių egzempliorių.

Šio trečiadienio „Charlie Hebdo“ viršelis buvo paviešintas pirmadienio vakarą. Jame yra vaizduojamas pranašas Mahometas, laikantis ženklą „Je suis Charlie“, kuris pasaulyje dabar tapo solidarumo su Prancūzija, kovos už žodžio laisvę ir demokratiją simboliu. Virš jo galvos parašyta „Tout est pardonne“ („Viskas yra atleista“).

„Mes neatsitrauksime. Žodžiai „je suis Charlie“ reiškia ir teisę burnoti prieš Dievą, teisę kritikuoti religiją, todėl kad tame nėra nieko baisaus“, – pareiškė leidinio advokatas Richardas Malka.

„Jokiu būdu negalima kritikuoti žydo už tai, kad jis žydas, musulmono – už tai, kad jis musulmonas, krikščionio – už tai, kad jis krikščionis. Bet galima sakyti viską, ką nori, net pačius baisiausius dalykus – ką mes ir darome – apie krikščionybę, judaizmą ir islamą, nes už visų šių gražių lozungų yra ji – „Charlie Hebdo“ realybė“, – pridūrė R.Malka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min