Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 20d. 16:28 , Atnaujinta: 2020 vasario 20d. 17:44

Turkijos pajėgos ir Sirijos opozicija pradėjo puolimą Idlibe, Rusijos aviacija smogė sukilėlių pajėgoms

Turkijos kariai Sirijos Idlibo provincijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Turkijos kariai Sirijos Idlibo provincijoje

Turkijos pajėgos ir jas remiančios Sirijos opozicijos daliniai ketvirtadienį pradėjo karinę operaciją Sirijos Idlibo provincijos pietrytinėje dalyje prieš Damasko vyriausybės pajėgas, pranešė vietos žiniasklaida.

Kaip pranešama, buvo atakuojamos Sirijos vyriausybės pajėgų, anksčiau šį mėnesį išstūmusių sukilėlius ir džihadistus iš Idlibo provincijos rytinės dalies, pozicijos.

Turkijos pajėgos artilerijos ugnimi parėmė sirų sukilėlių puolimą provincijos pietryčiuose. Kovotojai užėmė Nairabo gyvenvietę šalia automagistralės M4, už 10 km į pietryčius nuo Idlibo miesto ir už 6 km į vakarus nuo Sarakibo miesto.

Pirminiuose pranešimuose buvo skelbiama, kad opozicijos pajėgos sunaikino vyriausybės pajėgų tanką ir šarvuotąją mašiną, o dar vieną tanką užgrobė.

Ketvirtadienį vykdant operaciją Idlibe buvo nukauti 50 Sirijos armijos karių, penki tankai, du šarvuočiai ir haubica, pareiškė Turkijos gynybos ministerija.

Anksčiau ministerija taip pat pranešė, kad per antskrydžius tame rajone žuvo du Turkijos kariai ir kad dar penki buvo sužeisti.

Rusijos aviacija smogė puolimą pradėjusioms Sirijos opozicijos pajėgoms

Rusijos šturmo lėktuvai sunaikino sukilėlių šarvuotąją techniką, pradėjusią puolimą prieš Damasko karius padedant Turkijos pajėgoms, ketvirtadienį pranešė Sirijoje Maskvos įkurtas Konflikto šalių sutaikymo centras.

„Siekiant neleisti gaujoms judėti giliau į Sirijos teritoriją, Rusijos oro pajėgų lėktuvai SU-24 Sirijos vadovų prašymu smogė prasiveržusioms ginkluotų teroristų formuotėms“, – naujienų agentūrą „Interfax“ informavo centro atstovai.

„Tai leido Sirijos kariuomenei sėkmingai atremti visus išpuolius. Ji sunaikino vieną tanką, šešias pėstininkų kovos mašinas ir penkis pikapus su didelio kalibro kovotojų ginklais“, – pridūrė jie.

Rusija vėliau paskelbė, kad turkų pajėgos nutraukė artilerijos ugnį prieš Sirijos vyriausybės pajėgas, gavusios Rusijos pajėgų prašymą specialia telefono linija, turinčia padėti išvengti abiejų šalių konfliktų.

„Konfliktų šalinimo linija Turkijos atstovai buvo informuoti, kad Rusijos objektyvios kontrolės priemonės atskleidė, jog sirų kariuomenės padaliniai buvo apšaudyti artilerijos pabūklų iš turkų pozicijų. Per tą [incidentą] buvo sužeisti keturi Sirijos kariai“, – nurodoma minėto rusų centro pareiškime.

„Pateikus šią informaciją Turkijos atstovams, jų artilerijos ugnis buvo nutraukta“, – pareiškė centro atstovai.

Rusijos kariškiai taip paragino Turkiją neberemti Sirijos sukilėlių teigdami, kad tai padėtų išvengti tolesnių susirėmimų.

„Atkreipiame dėmesį, kad tai nėra pirmi atvejai, kai Turkijos ginkluotosios pajėgos palaiko kovotojus. Raginame Turkiją liautis rėmus teroristinius veiksmus ir tiekus jiems ginkluotę“, – sakoma taikinimo centro pranešime.

R.T.Erdogano perspėjimas

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį perspėjo, kad jo šalis ruošiasi surengti karinę operaciją, siekdama priversti Sirijos vyriausybės pajėgas atsitraukti nuo turkų pozicijų Idlibe.

„Vieną naktį galėtume staiga įžengti į [Idlibą]“, – trečiadienį Turkijos valdančiosios partijos parlamentarams pareiškė R.T.Erdoganas.

Damasko pajėgos jau keletą savaičių vykdo brutalią karinę kampaniją, siekdamos atkovoti dalis paskutinių sukilėlių užimtų teritorijų Idlibe, taip pat kaimyninės Alepo provincijos kaimo vietovėse.

Režimo pergalės keliuose frontuose sukėlė didžiausią per pastaruosius pilietinio karo devynerius metus perkeltųjų bangą – namus teko palikti beveik 1 mln. žmonių, išvykusių sienos su Turkija link.

Šis puolimas apsunkino priešingas konflikto šalis palaikančių Maskvos ir Ankaros bendradarbiavimą, taip pat nuvedė iki tiesioginių susirėmimų tarp sirų ir turkų karių.

Turkija ir Rusija pastaraisiais metais atidžiai koordinavo savo veiksmus Idlibo provincijoje. Tačiau 2019 metų žlugus abiejų šalių paskelbtoms paliauboms Damaskas padedamas Rusijos pradėjo savo kampaniją.

Rusų pareigūnai pareiškė, kad už Sočyje pasiekto paliaubų susitarimo žlugimą atsakinga Ankara, kuri, jų teigimu, neištesėjo savo pažado suvaldyti Sirijos kovotojus, nes šie ir toliau puldinėjo Damasko ir Maskvos pajėgų pozicijas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min