Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Turkijos parlamentas pritarė karių siuntimui į Libiją

Turkijos parlamentas ketvirtadienį pritarė siūlymui siųsti turkų karius į Libiją padėti Jungtinių Tautų remiamai Tripolio vyriausybei, kovojančiai su šalies rytuose veikiančios kitos administracijos pajėgomis, siekiančiomis užimti sostinę.
Turkijos kariai Sirijos teritorijoje
Turkijos kariai Sirijos teritorijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Turkija Libija

Įstatymų leidėjai per ketvirtadienio neeilinį posėdį 325 balsais prieš 184 uždegė žalią šviesą vienus metus truksiančiam dislokavimui, nors būgštaujama, kad turkų pajėgų atvykimas gali dar labiau paaštrinti konfliktą Libijoje ir destabilizuoti padėtį regione.

Tripolyje įsikūrusi Nacionalinės santarvės vyriausybė (NSV), vadovaujama ministro pirmininko Fayezo Sarrajo, nuo balandžio mėnesio stengiasi atremti šalies rytinę dalį kontroliuojančios administracijos ir maršalo Khalifos Haftaro pajėgų puolimą.

Dvivaldystė šalyje susiformavo po to, kai 2011 metais buvo nuverstas ir nužudytas ilgametis Libijos diktatorius Muammaras Gaddafi.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas praėjusį mėnesį pranešė, kad F. Sarrajas paprašė paprašė atsiųsti į šalį turkų kontingentą. Šis prašymas buvo pateiktas po to, kai R.T.Erdoganas ir F.Sarrajas pasirašė karinį susitarimą, leidžiantį Ankarai pasiųsti į Libiją karinį personalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius