Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 22d. 09:26

Tyrimas: balandžio pabaigoje COVID-19 antikūnų turėjo mažiau Stokholmo gyventojų nei tikėtasi

Protestas prieš Švedijos visuomenės sveikatos agentūra
„Scanpix“ nuotr. / Protestas prieš Švedijos visuomenės sveikatos agentūra

Balandžio pabaigoje tik 7,3 proc. Stokholmo gyventojų turėjo COVID-19 antikūnų, rašoma neseniai publikuotame tyrime. Šie duomenys kelia nerimą, kad pasirinktas laisvesnis nei daugelyje kitų Europos valstybių pandemijos suvaldymo modelis nepadeda susiformuoti bandos imunitetui.

Švedijos vyriausiasis epidemiologas Andersas Tegnellas sakė, kad žmonių, turinčių COVID-19 antikūnų, skaičius – „šiek tiek mažesnis, nei manėme“. Jis pridūrė, kad šis skaičius atspindi situaciją prieš kelias savaites, o dabar kiek daugiau nei 20 proc. sostinės populiacijos „greičiausiai užsikrėtė virusu“.

Anksčiau Švedijos visuomenės sveikatos agentūra skaičiavo, kad iki gegužės 1 dienos turėtų būti užsikrėtę apie 25 proc. miesto gyventojų, rašo „The Guardian“.

„Scanpix“ nuotr./Andersas Tegnellas
„Scanpix“ nuotr./Andersas Tegnellas

Matematikos profesorius Tomas Brittonas, padėjęs sudaryti šį modelį, sakė, kad tyrimo skaičiai yra stebinantys.

„Tai reiškia, kad arba agentūros ir mano skaičiavimai yra gana klaidingi, o tai yra įmanoma. Jei taip ir yra, stebina, kad jie tokie klaidingi. Arba daugiau žmonių užsikrėtė nei jiems išsivystė antikūnai“, – sakė jis laikraščiui „Dagens Nyheter“.

Infekcinių ligų profesorius Bjornas Olsenas Upsalos universitete „Reuters“ sakė, kad bandos imunitetas buvo „pavojingas ir nerealistiškas“ būdas.

„Manau, kad bandos imunitetas yra labai toli, jei kada nors jį pasieksime“, – paviešinus tyrimo rezultatus naujienų agentūrai sakė jis.

Vyriausias epidemiologas A.Tegnellas neigė, kad bandos imunitetas yra pagrindinis tikslas. Pasak jo, Švedijai svarbiau sustabdyti viruso plitimą tiek, kad su juo pajėgtų susidoroti sveikatos apsaugos tarnybos.

A.Tegnello teigimu, griežtą karantiną įvedusios šalys gali būti labiau pažeidžiamos antrajai koronaviruso bangai, nes mažesnė dalis populiacijos turės imunitetą COVID-19.

Balandį skaičiuota, kad gegužės pradžioje COVID-19 antikūnus turės trečdalis Stokholmo gyventojų. Esą todėl sostinėje bandos imunitetas, kurį įgytų 40–60 proc. gyventojų, būtų pasiektas birželio viduryje.

Švedijoje nustatyta virš 32 tūkst. užsikrėtimo atvejų, 3 871 su COVID-19 siejama mirtis.

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min