Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 06, 11:05

Ukraina mūšio lauke iš Rusijos perima daugiau sunkiosios ginkluotės nei gauna iš Vakarų

Rusijos kariuomenė mūšio lauke ir atsitraukdama palieka daugiau karinės įrangos ir ginklų nei bet kuri Vakarų šalis per visą karą perdavė Ukrainai. Apie tai pranešė „The Wall Street Journal“, remdamasis atvirų duomenų analitikais ir kariuomenės pareigūnais.
Ukrainos karinės pajėgos tęsia sėkmingą kontrpuolimą
Ukrainos karinės pajėgos tęsia sėkmingą kontrpuolimą / „Scanpix“/AP nuotr.

Analitinio projekto "Oryx" duomenimis, Ukrainos ginkluotosios pajėgos perėmė 460 rusiškų tankų (Vakarų šalys perdavė 320), 92 savaeiges patrankas, 448 pėstininkų kovos mašinas (210 gauta iš Vakarų), 195 šarvuotas kovos mašinas (40 gauta iš Vakarų) ir 44 raketų sistemas (70 gauta iš Vakarų). WSJ atkreipia dėmesį, kad ši informacija buvo surinkta iš atvirų šaltinių, todėl tikrasis ukrainiečiams atitekusių rusų transporto priemonių skaičius gali būti didesnis.

„Turime tiek daug trofėjų, kad net nežinome, ką su jais daryti, - sakė Ruslanas Andrejko, bataliono „Karpatų Sečė“ štabo viršininko pavaduotojas. - Pradėjome kaip pėstininkų batalionas, bet dabar tarsi tampame mechanizuotu batalionu.“

„Oryx“ analitikas Jakubas Janovskis pažymi, kad tik dalis Rusijos trofėjinės ginkluotės gali būti panaudota: „Tai, ką jie perima, yra modernios įrangos, kurią galima gana efektyviai panaudoti, ir to, ką iš tikrųjų reikėtų laikyti muziejuose, mišinys“.

Tačiau WSJ praneša, kad pastaraisiais mėnesiais Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko perimti pažangiausių Rusijos ginklų, tokių kaip tankai T-90 ir šarvuočiai BTR-82, pavyzdžių.

Ukrainos nacionalinio saugumo tarybos vadovas Oleksijus Danilovas teigė, kad dažniausiai stambią įrangą paskirsto logistikos vadovybė, o lengvieji ginklai ir šaudmenys lieka juos paėmusiems daliniams.

Tačiau batalionas „Karpatų Sečė“", perdavęs savaeiges patrankas kitiems daliniams, galėjo pasilikti tankus, kuriems buvo surastos įgulos. Dabar tankai yra prijungti prie bataliono ir reguliariai aprūpinami šaudmenimis ir degalais.

Rugsėjo pradžioje BBC pranešė, kad nuo karo pradžios Ukraina iš Vakarų šalių gavo ginklų už maždaug 15 mlrd. dolerių. Didžiausi tiekėjai buvo JAV (8,79 mlrd.), Lenkija (1,83 mlrd.), Jungtinė Karalystė (1,36 mlrd.) ir Kanada (950 mln.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min