Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukraina: Rusijos melas dėl „humanitarinės pagalbos“ – viešųjų ryšių akcija

Petro Porošenka ir Vladimiras Putinas
„Scanpix“ nuotr. / Petro Porošenka ir Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Maskva ir Kijevas sutarė dėl humanitarinės misijos, kuriai vadovautų Raudonasis Kryžius, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas: „dėl visų detalių sutarėme su Ukrainos valdžia“. Netrukus Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad į Ukrainą yra siunčiamas konvojus. Tačiau Ukraina teigia, kad ši misija iš tikrųjų yra tarptautinė – Rusija tiesiog siekia sau prisiimti nuopelnus. „Tai yra apgailėtinas atvejis ir turėtų tapti tarptautine pamoka“, – pareiškė Andrejus Lysenka, Ukrainos Nacionalinės gynybos ir saugumo tarybos atstovas.

„Su atsargiu optimizmu galiu pasakyti, kad, manau, visi įmanomi ir neįmanomi pretekstai buvo atmesti. Tikiu, kad artimiausioje ateityje humanitariniai veiksmai, kuriuos patvirtins Raudonasis Kryžius, prasidės“, – Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“ cituoja S.Lavrovą. 

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas telefonu Europos Komisijos pirmininkui Jose Manueliui Barroso pranešė, kad Rusija kartu su Tarptautiniu Raudono kryžiaus komitetu į Ukrainą siunčia humanitarinės pagalbos konvojų, skelbia Kremliaus spaudos centras.

A.Lysenka: Kremlius meluoja

Iš tikrųjų ši humanitarinė pagalba yra siunčiama į Ukrainą pagal Petro Porošenkos ir Raudonojo kryžiaus susitarimą. Rusijos pusė nori šią misiją pateikti kaip jų pačių iniciatyvą

Kremliaus pranešimas apie Rusijos humanitarinės pagalbos konvojaus siuntimą į Ukrainą neatitinka realybės, teigia Ukrainos Nacionalinės gynybos ir saugumo tarybos atstovas Andrejus Lysenka.

„Iš tikrųjų ši humanitarinė pagalba yra siunčiama į Ukrainą pagal Petro Porošenkos ir Raudonojo kryžiaus susitarimą. Rusijos pusė nori šią misiją pateikti kaip jų pačių iniciatyvą“, – pareiškė jis.

„Su humanitarinės pagalbos inciatyva P.Porošenka kreipėsi į eurokomisarą, jis ją palaikė, pažadėjo, kad Europos Sąjunga Donbaso gyventojams skirs 2,5 mln. eurų. Vladimiras Putinas pavėlavo su savo šita iniciatyva ir panaudojo ją savo viešiesiems ryšiams. Tai nėra nieko daugiau – tik viešieji ryšiai. Dabar P.Porošenka veda derybas su B.Obama“, – pažymėjo jis.

„Neaišku dėl ko V.Putinas turėtų siųsti ta humanitarinės pagalbos konvojų tiems teroristams, kuriuos jis ir apginkluoja. Tai yra apgailėtinas atvejis ir turėtų tapti tarptautine pamoka“, – espresso.tv eteryje kalbėjo A.Lysenka.

Rusija, bendradarbiaudama su Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovais, siunčia pagalbos konvojų į Ukrainą, – pareiškė Kremlius

Į Ukrainą vyks tarptautinė misija 

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka po Kremliaus pranešimo telefonu kalbėjosi su JAV vadovu Baracku Obama.

„JAV prezidentas išreiškė paramą Ukrainos prezidento veiksmams, tarp jų ir Ukrainos prezidento iniciatyvai dėl tarptautinės humanitarinės misijos Luhanskui, kuriai vadovautų Raudonasis Kryžius ir kurioje dalyvautų ES, Rusija, Vokietija ir kiti partneriai“, - sakoma pranešime, išplatintame po pirmadienį vykusio B.Obamos ir P.Porošenkos telefoninio pokalbio.

B.Obama patvirtino, kad JAV ketina aktyviai dalyvauti šioje misijoje.

 

V.Putinas: siunčiame humanitarinės misijos konvojų

„Buvo pažymėta, kad Rusija, bendradarbiaudama su Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovais, siunčia pagalbos konvojų į Ukrainą“, – pareiškė Kremlius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas

Jis aiškino, kad dėl „Kijevo valdžios vykdomos karinės operacijos pietrytiniuose regionuose yra būtina skubi humanitarinė pagalba“.

Tuo tarpu J.M.Barroso perspėjo Rusijos prezidentą susilaikyti nuo karinės intervencijos į Ukrainą, pranešė Europos Komisija.

„Pirmininkas Barroso perspėjo dėl bet kokių vienašališkų karinių veiksmų Ukrainoje, bet kokiu pretekstu, įskaitant ir humanitarinį“, – sakoma EK pareiškime.

Priedanga invazijai?

Ir Ukraina, ir Vakarai nerimauja, kad Rusijai „humanitarinė“ misija yra tik priedanga įvesti į Ukrainą kariuomenę. Prie Ukrainos sienos Maskva jau sutelkė 45 tūkstančius karių, 160 tankų, 1360 pėstininkų kovos mašinų, 390 artilerijos sistemų, 150 salvinės ugnies sistemų „Grad“, 192 karinius lėktuvus ir 137 naikintuvus. 

Savaitgalį Rusija sienos su Ukraina link pasiuntė savo karių koloną, kuri vaizdavo vykdanti „humanitarinę misiją“. Raudonasis Kryžius nedelsdamas nuo tokios operacijos atsiribojo. Rusijos veiksmus pasmerkė ne tik Kijevas, bet ir Vakarų valstybės. JAV, Vokietija ir Didžioji Britanija įspėjo, kad bet kokia humanitarinė operacija turi būti vykdoma tik su Ukrainos valdžios pritarimu.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka sakė svarstysiantis humanitarinės misijos galimybę, tačiau  sakė, bet kokia pagalba regionui turi į jį patekti tik per Ukrainos kariuomenės kontroliuojamus patikros punktus, o jos lydėti negali jokios karinės pajėgos.

JAV ambasadorė Samantha Power net pareiškė, kad „skubią humanitarinę pagalbą turėtų teikti tarptautinės organizacijos, kurios išmano šį darbą, turi patirties ir gali nepriklausomai tai daryti. Jos neturėtų teikti Rusija“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min