Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 2d. 07:20 , atnaujinta: 2014 gegužės 2d. 17:38

Ukraina skelbia pergalę: Slovjanskas beveik išvalytas nuo teroristų

Ukrainos kariai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai netoli Slovjansko miesto

Ukrainos pajėgos ankstų penktadienio rytą Slovjanske pradėjo didelio masto operaciją, mėgindamos susigrąžinti teroristų ir diversantų užimtą miestą. Po pietų nacionalinės gvardijos vadas pranešė, kad beveik visi teroristai išvyti iš miesto. Ukrainos pajėgos perėmė didžiosios dalies miesto kontrolę, tačiau teroristai numušė du karinius sraigtasparnius. Ukrainos valdžia skelbia, kad žuvo du pilotai.

Maskvos remiamiems teroristams priminta, kad tikėtis Maskvos įsikišimo kol kas neverta – dalis jų rengiasi patys sprukti į Rusiją.

Ukraina įsitikinusi, kad sraigtasparnius numušė specialiai apmokyti diversantai, kuriuos parengė užsienio kariuomenės specialistai. Anot Ukrainos vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo, Slovjanske Ukrainos pajėgos kaunasi ne su separatistais, o su profesionaliais samdomais kariais.

Atnaujinta 17.38 val. Šturmas tęsiamas

Oleksandras Turčynovas pranešė, kad Slovjanskas vis dar apsuptas Ukrainos pajėgų, miesto šturmas tęsiamas. Jis taip pat informavo, kad, naujausiais duomenimis, šturmo metu du kariškiai žuvo, septyni buvo sužeisti.

O.Turčynovas paragino visus teroristus sudėti ginklus ir paleisti įkaitus. 

14.26 val. Slovjanskas beveik išvalytas nuo teroristų

Nacionalinės gvardijos vadas Stepanas Poltorakas pranešė, kad Slovjanskas jau beveik išvalytas nuo teroristų.

„Savo profesionaliais veiksmais nacionalinės gvardijos kariai beveik išvalė Slovjanską nuo teroristų, kurių daugelis buvo profesionaliai apmokyti“, – Vidaus reikalų ministerijos puslapyje paskelbtame pranešime teigia S.Poltorakas.

Jis taip pat teigia, kad vykdant operaciją nebuvo sužeistas nė vienas nacionalinės gvardijos karys.

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pranešė, kad penktadienį vidurdienį pasiųstos antiteroristinės operacijos pajėgos perėmė dešimt kontrolės punktų aplink Slovjanską ir kontroliuoja pusę miesto.

Pasak tarnybos, į karių štabą kreipiasi vietos gyventojai, prašydami pagalbos ir apsaugos. Pavyzdžiui, žmonės praneša apie diversantų provokacijas, tokias kaip apsinuodijimas vandentiekio vandeniu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Civiliai prie Ukrainos karių netoli Slovjansko miesto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Civiliai prie Ukrainos karių netoli Slovjansko miesto

13.55 val. Teroristai nuo Ukrainos pajėgų ginasi „gyvuoju skydu“

Slovjansko separatistai nuo Ukrainos pajėgų, vykdančių antiteroristinę operaciją, ginasi „gyvuoju skydu“ iš eilinių miesto gyventojų, praneša SBU.

Pasak tarnybos, ginkluotų separatistų lyderiai ragina civilius gyventojus išeiti į gatves.

Žurnalistas Andrejus Caplijenka savo „Facebook“ paskyroje rašė, kad „vietinis kunigas išėjo su plakatais, bobutėmis ir vaikais (du šimtai žmonių) ir sustabdė mūsų karinės technikos koloną prie stoties. Į centrą taip ir nepatekome. Vietiniais kanalais gyventojai kviečiami išeiti į gatves“.

13.05 val. Sulaikyti keturi teroristai

Ukrainos Gynybos ministerija praneša, kad separatistų patikros punkte prie Slovjansko sulaikyti keturi žmonės, galintys būti susiję su karinių pajėgų malūnsparnių apšaudymu.

mil.gov.ua nuotr./Slovjanske sulaikyti separatistai, įtariami apšaudę Ukrainos karinį malūnsparnį
mil.gov.ua nuotr./Slovjanske sulaikyti separatistai, įtariami apšaudę Ukrainos karinį malūnsparnį
mil.gov.ua nuotr./Slovjanske sulaikyti separatistai, įtariami apšaudę Ukrainos karinį malūnsparnį
mil.gov.ua nuotr./Slovjanske sulaikyti separatistai, įtariami apšaudę Ukrainos karinį malūnsparnį

12.44 val. Rusijos įžūlumas: Ukrainą kaltina Ženevos susitarimo laužymu

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas penktadienį pareiškė, kad Ukrainos karinis puolimas prieš teroristus šalies rytuose tapo galutiniu smūgiu strigusiai taikos sutarčiai, turėjusiai padėti sumažinti įtampą kaimyninėje šalyje. Rusija pati jau kitą dieną po susitikimo Ženevoje pradėjo laužyti šią sutartį.

Daugiau skaitykite čia

12.35 val. Separatistai bandė užgrobti traukinį Maskva-Mariupolis

Diversantai Slovjanske bandė užimti keleivinį traukinį, važiavusį iš Maskvos į Mariupolį, praneša D.Tymčukas savo „Facebook“ puslapyje.

„Bandymas užimti traukinį įvyko jam sustojus Slovjanske (atvykimas į Slovjanską 8.06 val.). Teroristų sumanymui sutrukdė antiteroristinis padalinys. Aukų ir sužeistųjų nėra“, – pranešė D.Tymčukas.

Tsn.ua pranešė, kad Slovjanske nenustatyti asmenys užgrobė traukinių eismo kontrolės postą. Dėl to dabar sutriko traukinių eismas, neveikia šviesoforai, sutriko ryšys tarp Lozovaja ir Jasinovataja stočių.

11.18 val. Vidaus reikalų ministras pateikė ultimatumą

Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas ginkluotiems separatistams pateikė ultimatumą: nedelsiant sudėti ginklus, paleisti visus įkaitus, apleisti užimtus administracinius pastatus, nutraukti riaušes ir pogromus, praneša news.liga.net.

„Mes pasirengę pradėti derybas su protestuotojais ir jų atstovais. Tačiau teroristams ir ginkluotiems separatistams – tik neišvengiamas atpildas“, – sakė A.Avakovas.

„Ukrainos vyriausybė pasirengusi suteikti amnestiją pilietinio maišto dalyviams ir administracinių pastatų užėmėjams, kurie neįvykdė sunkių nusikaltimų. Mes pasirengę pradėti derybas su protestuotojais ir jų atstovais. Tačiau teroristams ir ginkluotiems separatistams – tik neišvengiamas atpildas“, – sakė A.Avakovas.

10.58 val. Svlovjanske žuvo vienas teroristas, dar vienas sužeistas

Antiteroristinės operacijos Slovjanske metu vienas ekstremistas žuvo, dar vienas sužeistas, praneša vietinis portalas „Slavgorod“, cituodamas vadinamųjų Slovjansko „savigynos būrių“ atstovę Stellą Chorčevą.

Portalas taip pat praneša, kad Čerevkovkos rajone prie patikros posto formuojamas gyvasis skydas iš vietos gyventojų.

10.27 val. Ministerija: numušti du sraigtasparniai, žuvo du kariai

Ukrainos Gynybos ministerija patvirtino, kad pirmadienio rytą per antiteroristinę operaciją teroristai numušė du Ukrainos sraigtasparnius. Žuvo du kariai.

Remiantis pirmine informacija, abu sraigtasparniai buvo numušti su nešiojamomis artimojo nuotolio oro gynybos sistemomis, rašoma ministerijos pranešime spaudai. Žuvo du Ukrainos kariai, dar keli buvo sužeisti.

Iš mažesnių ginklų terroristai apšaudė dar vieną sraigtasparnį – Mi-8. Niekas nebuvo sužeistas. SBU anksčiau paskelbė, kad buvo apšaudytas ir gelbėtojų sraigtasparnis, skridęs gelbėti numušto sraigtasparnio pilotų. Vienas medikas sužeistas.

„Faktas, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos buvo atakuotos tokiomis sistemomis, aiškiai rodo, kad Donecko srityje veikia toli gražu ne „taikūs protestuotojai“, o gerai apmokyti ir naujausiomis technologijomis ginkluoti profesionalai, kurie vykdydami teroristinius aktus stengiasi destabilizuoti situaciją regione“, – teigiama ministerijos pranešime.

Tuo tarpu portale slavgorod.com.ua paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame nufilmuota, kaip gelbėjamas vienas pilotas.

VIDEO: Gelbėjamas pilotas Slovjanske

Vietiniams separatistams pranešta, kad tikėtis Rusijos įsikišimo kol kas neverta

10.16 val. D.Tymčukas: teroristai ruošiasi bėgti į Rusiją

Ukrainos Karinių-politinių studijo centro vadovas ir organizacijos „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas pranešė, kad, jo žiniomis, teroristai ruošiasi pralaužti Ukrainos pajėgų apsiaustį ir sprukti iš šalies. Ukrainos kariai laiko apsiautę Slovjanską, kurį iki šiol kontroliavo teroristai.

„Yra pranešimų, kad teroristinių pajėgų mieste pagrindas yra Rusijos diversantai. Jie ruošiasi pralaužti Ukrainos pajėgų „žiedą“ aplink miestą ir bėgti sienos su Rusija link. Vietiniai separatistai paliekami patys spręsti savo problemas“, – „Facebook“ rašė D.Tymčukas.

D.Tymčukas taip pat paskelbė, kad rusų diversantų vadas Igoris Girkinas (pravarde „Šaulys“) bando bėgti iš Slovjansko.

„Vietiniams separatistams pranešta, kad tikėtis Rusijos įsikišimo kol kas neverta. Teroristų štabas Slovjanske skirstosi – analogiška struktūra organizuojama Horlivkoje. Vadovavimas perduotas diversantui šaukiniu Abver“, – parašė D.Tymčukas.

9.41 val. SBU: sraigtasparnį numušė užsienio kariuomenės specialistai

Ukrainos Saugumo tarnyba mano, kad Ukrainos sraigtasparnį Slovjanske penktadienį numušė ne vietiniai riaušininkai, o specialiai apmokyti diversantai, kuriuos parengė užsienio kariuomenės specialistai.

VIDEO: Slovjanske apšaudomas malūnsparnis

9.02 val. Ministras: kaunamės su profesionaliais samdomais kariais

Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas penktadienį pranešė, kad per antiteroristinę operaciją penktadienio ryte Slovjanske žuvo Ukrainos pajėgų pilotas.

Pasak jo, Ukrainos pajėgos jau perėmė 9 kontrolės postų aplink Slovjanską.

Teroristai nesiliauja šaudyti, jie slepiasi už civilių Slovjansko gyvenamuosiuose pastatuose

Ministro teigimu, separatistai į Ukrainos pajėgų operaciją atsakė panaudodami granatsvaidžius ir nešiojamas artimojo nuotolio oro gynybos sistemas. Jie numušė vieną sraigtasparnį, kurio pilotas žuvo. Šiuo metu Slovjanskas „apsuptas glaudžiu žiedu“.

„Vyksta tikras mūšis su profesionaliais samdomais kariais. Teroristai nesiliauja šaudyti, jie slepiasi už civilių Slovjansko gyvenamuosiuose pastatuose. Tai žinodami Ukrainos specialiųjų pajėgų kariai nešaudo, kad nebūtų civilių aukų. Operacija vyksta pagal planą“, – pranešė A.Avakovas.

„Prašau Slovjansko ir Kramatorsko gyventojų neiti į gatves ir būti atsargiems prie langų“, – įspėjo ministras.

Apie sraigtasparnius ir jų pilotus – prieštaringos žinios

Nepaisant to, kad ministras pranešė, jog žuvo vieno numušto Ukrainos sraigtasparnio pilotas, kiti šaltiniai skelbia, kad pilotas buvo sužeistas ir nugabentas į ligoninę. Nėra aišku, ar kalbama apie tą patį sraigtasparnį, ar apie skirtingus.

Žurnalistas Aleksandras Kocas savo „Instragram“ profilyje paskelbė nuotrauką, kurioje, jis tvirtina, yra sužeistas sraigtasparnio pilotas.

Ukrainos miesto Slovjansko separatistų vadas, „liaudies meru“ pasiskelbęs Viačeslavas Ponomariovas naujienų agentūra „Interfax-Ukraine“ teigė, kad penktadienio ryte buvo numušti du Ukrainos pajėgų sraigtasparniai. Jo teigimu, vienas pilotas yra paimtas įkaitu, vienas žuvo.

Tuo tarpu Ukrainos žiniasklaida, remdamasi valdžios pranešimais, rašo, kad  teroristai numušė tik vieną Ukrainos Mi-24 sraigtasparnį. Kartu su juo skridusiam kitam pavyko išsigelbėti.

Rusijos žiniasklaida pranešinėja, kad teroristams jau esą pavyko numušti iš viso tris sraigtasparnius. „Sraigtasparnis sprogo ore“, – apie trečiąjį rašo „Rossija 24“.

8.52 val. Teroristai atiminėja vietos gyventojų automobilius, samdyti mušeikos nebenori kovoti

Ukrainos Karinių-politinių studijo centro vadovas ir organizacijos „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas pranešė, kad Rytiniuose regionuose, kuriuos yra užėmę teroristai ir diversantai, jie atiminėja vietos gyventojų automobilius.

„Įtariama, kad jie bandys išsiveržti iš miesto“, – rašo D.Tymčukas. Iš miesto vedantys keliai yra užblokuoti.

VIDEO: Užblokuoti keliai Slovjanske

Be to, anot eksperto, prie teroristų prisidėję smulkūs nusikaltėliai, kurie už finansinį atlygį kėlė chaosą mieste, nebenori rizikuoti. „Jie nebenori stoti prieš Ukrainos pajėgas dėl Maskvos“, – teigė D.Tymčukas.

Teroristai vejami iš Slovjansko

Naujausias žinias iš Slovjansko „Facebook“ pranešė Ukrainos Karinių-politinių studijo centro vadovas ir organizacijos „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas. Tuo tarpu vienas Ukrainos vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo padėjėjas sakė negalintis nieko komentuoti apie operaciją Slovjanske. „Kol tai baigsis, niekas nieko nesakys“, – pažymėjo jis.

D.Tymčukas: prorusiški diversantai planuoja nužudyti saviškį ir žmogžudyste apkaltinti Ukrainos „Pravyj Sektor“ („Dešinįjį sektorių“)

Anot D.Tymčuko, per naujausią antiteroristinės operacijos etapą Ukrainos pajėgoms pavyko atsiimti didžiąją dalį miesto. Liudininkai teigia, kad miesto centre aidi šūviai, griaudi sprogimai, virš miesto skraido apie 20 sraigtasparnių. Yra sužeistų.

„Teroristai mėgina sprukti“, – pranešė D.Tymčukas. Jie šiuo metu yra sukoncentravę savo pajėgas pietrytinėje miesto dalyje.

Ukrainos žiniasklaida praneša, kad operacija prasidėjo maždaug 4.30 val. ryto, mieste buvo įjungtos garsinės sirenos.

VIDEO: Sirenos Slovjanske
VIDEO: Operacija Slovjanske

Dar ketvirtadienį ekspertas D.Tymčukas įspėjo apie teroristų planus dėl naujos provokacijos Slovjanske – anot jo, prorusiški diversantai planuoja nužudyti saviškį ir žmogžudyste apkaltinti Ukrainos „Pravyj Sektor“ („Dešinįjį sektorių“).

Dniepropetrovske girti teroristai bandė šturmuoti padalinį

Ketvirtadienį teroristai šturmavo savanorių padalinį „Donbasas“, kuris yra Dniepropetrovsko regione.

Padalinio vadovas Semenas Semenčenko novosti.dn.ua sakė, kad teroristai, kurių didelė dalis buvo girti, į padalinį veržėsi prisidengdami moterimis.

Savanoriai paleido kelis šūvius į orą gindamiesi nuo užpuolikų. Netrukus teroristai atsitraukė. Tai buvo ketvirtas mėginimas užimti šį padalinį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min