Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 24, 20:44

Ukrainiečiai didvyre paskelbė ožką, sužeidusią mažiausiai 40 Rusijos karių

Ukrainoje nacionaline didvyre paskelbta ožka, kuri šalia ligoninės, Zaporižios srityje, detonavo granatų virtinę. Skelbiama, kad sprogimo metu nukentėjo mažiausiai 40 Rusijos karių.
Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pasak Ukrainos vyriausiosios žvalgybos valdybos, Rusijos pajėgos buvo įrengusios granatų spąstus šalia ligoninės Kinski Rozdorų kaime, Zaporižios srityje, kai iš fermos ištrūkusi ir į teritoriją įlėkusi ožka detonavo sprogmenis.

Buvo sužeistos dešimtys pasaloje tykojusių Rusijos karių. Manoma, kad jų skaičius gali siekti mažiausiai 40. Žinių apie gyvūno būklę nėra.

Kiek vėliau po šio incidento gyvūnas pavadintas „Kyjivo ožka“ – tai nuoroda į mitu tapusį išgalvotą naikintuvo pilotą – Kyjivo vaiduoklį – kuris, kaip teigiama jau legenda tapusioje istorijoje, numušė net 40 Rusijos lėktuvų.

Didvyre tapusi ožka – jau ne pirmas gyvūnas, talkinantis kovoje su šalį užpuolusia Rusija. Neseniai įvertinimo sulaukė šunelis Patronas, aptikęs daugiau kaip 200 sprogmenų.

Džeko Raselo terjeras Patronas – Černihivo srities išminuotojų būrio narys, kuris kartu su pareigūnais ieško sprogmenų.

„Scanpix“/State Emergency Service of Ukraine/Cover Images/Šuo Patronas
„Scanpix“/State Emergency Service of Ukraine/Cover Images/Šuo Patronas

Už savo darbą Patronas jau buvo pagerbtas Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio.

Gegužės mėnesį šuneliui atiteko „Palmės šunelio“ prizas, kuriuo Kanų kino festivalyje apdovanojami geriausiai pasirodę šunys. Šis apdovanojimas yra šuniška pagrindinio festivalio prizo, „Palmės šakelės“, versija, kurios kone taip pat trokštama.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min