Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos armijos Lvovo brigada: išdavikais nebūsime, bet tapti patrankų mėsa irgi nenorime

Teroristai kontroliuoja Luhansko miestą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Teroristai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos armijos Lvovo mechanizuota 24 – oji brigada paprašė karinės vadovybės kuo greičiau atblokuoti Luhansko srityje tarp teroristų įstrigusią brigadą, praneša naujienų agentūra „Unian“, remdamasi pilietinės iniciatyvos „Prava sprava“ vadovas Dmitrijus Snegiriovas.

17:17 val. Kariai nenori būti išdavikais

Kaip tvirtino D.Snegiriovas, šią informaciją jam perdavė patys brigados kariai.

„24–osios brigados kariai, kurie dislokuoti Dolžanske (Luhansko sritis), kalbėdami telefonu paaišino, kad jie tebėra užblokuoti teroristų ir situacija yra labai sunki. Teroristai nuolat apšaudo „Grad“ sistemomis ir beveik sunaikino visą sunkiąją brigados techniką. Apšaudymų padažnėjimą liudija ir tai, kad liepos 26 d. į karius buvo paleista 100, o liepos 27 d. jau 250 sviedinių“, – teigė D.Snegiriovas.

Brigados kariai paprašė karinės vadovybės kuo greičiau juos atblokuoti. Kitu atveju kariai pasiryžę veržtis link teroristų arba atsitraukti Rusijos sienos link.

Brigados kariai paprašė karinės vadovybės kuo greičiau juos atblokuoti. Kitu atveju kariai pasiryžę veržtis link teroristų arba atsitraukti Rusijos sienos link. Vis dėlto, tokiu atveju Ukrainos kariai baiminasi būti apkaltinti išdavyste.

„Jie teigė, kad išdavikais nebus, tačiau nenori tapti ir patrankų mėsa“, – sakė D.Snegiriovas.

16:51 val. Išlaisvinti dar trys rytų Ukrainos miestai

Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgos pirmadienį įžengė į Šachtiorską, Torezą ir Lutuginą, praneša naujienų svetainė news.liga.net, remdamasi Ukrainos gynybos ministerijos spaudos tarnybos pranešimu.

„Kontrolė šiuose miestuose sukuria palankias sąlygas apsupti teroristus, esančius Donecke ir Horlivkoje“, – teigiama pranešime. Šiuo metu tebevyksta mūšiai dėl Pervomaisko ir Snežnoje miestų išlaisvinimo.

Pranešama, kad teritorijoje, kuriose vykdoma ATO, situacija išlieka įtempta ir jose diversantai toliau planuoja ir atlieka teroristinius aktus.

14:41 val. Visame Luhanske dingo elektra.

Pirmadienį Luhanske buvo atjungtas elektros energijos tiekimas, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Elektros tiekimas mieste dingo po to, kai dėl teroristų apšaudymų buvo sugadinta linija, kuria yra tiekiama energija. Dėl elektros energijos tiekimo sutrikdyta vandens siurblių veikla, dėl to kai kuriose miesto rajonuose gali būti nutrauktas geriamojo vandens tiekimas.

Šiuo metu miesto avarinės tarnybos negali nuvykti į avarijos vietą dėl mūšių. Kaip teigia Luhansko miesto tarybos atstovai, elektros energijos tiekimas bus sutvarkytas, kuomet situacija mieste normalizuosis.

12:31 val. Užimta strategiškai svarbi aukštuma

Ukrainos kariai perėmė strategiškai svarbios Savur Mohylos aukštumos, esančios Donecko srityje, kontrolę. Šią informaciją Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai perdavė Generalinio štabo viršininkas Viktoras Muženka, praneša naujienų svetainė censor.net.ua. 

„Savur Mohyla yra strategiškai svarbi aukštuma, esanti tarp Luhansko ir Donecko sričių bei Rostovo regiono Rusijoje, iš kurios teroristai apšaudė Ukrainos kariuomenę ir gyvenvietes, ypač Marinovką“, – pirmadienį teigė Ukrainos prezidento spaudos tarnyba.

Situacija Rytų Ukrainos frontuose (07 28)
Situacija Rytų Ukrainos frontuose (07 28)

Teroristai pradėjo Ukrainos kariams padedančių žmonių medžioklę

Pirmadienio rytą Donecko gatvėse buvo girdėti sprogimai. Per naktį iš sekmadienio į pirmadienį mieste buvo sužeisti penki žmonės, dar trys žuvo, praneša naujienų agentūra „Unian“. Prorusiški teroristai taip pat ieško Ukrainos kariams padedančių asmenų.

Pranešama, kad Donecke ir Horlivkoje teroristai ieško žmonių, kurie padeda Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgoms.

„Neteisėti Donecke ir Horlivkoje suformuoti kariniai daliniai aktyviai atlieka kontržvalgybą. Miestuose platinami asmenų, kurie padeda ATO pajėgoms, atvaizdai“, – teigiama ATO paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Ankščiau pranešta, kad Slovjanske ir Kramatorske teroristai pastebėti vaikščiojantys civiliais drabužiais nedidelėmis grupėmis. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min