Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 31d. 18:32

Ukrainos kaimynės baiminasi pabėgėlių bangos iš šios šalies

Protestuotojai Kijeve
Aliaus Koroliovo nuotr. / Protestuotojai Kijeve

Europos Sąjungoje pasigirdo nuogąstavimų, kad Ukrainoje susidariusi krizė bus sprendžiama pagal „juodąjį scenarijų“, o tada į kaimynines Lenkiją, Slovakiją, Vengriją plūstelės tūkstančiai pabėgėlių. Tokius galimus konflikto Ukrainoje sprendimo variantus aptaria tvn24.pl.

Apie tai prabilo Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis, pareiškęs, kad svarstomi įvairūs galimi konflikto Ukrainoje sprendimo būdai, neatmetami ir itin skaudūs. O tada esą tūkstančiai pabėgėlių plūstelės į Vakarų Europą. „Todėl visai Europai turėtų rūpėti, kaip taikiai išspręsti šią krizę“, – teigė R.Sikorskis.

Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, pastarosiomis dienomis lankantis Europos sostines, taip pat nuolat pabrėžia, kad konflikto scenarijai gali būti labai liūdni. Todėl esą ES turi pasiruošti, nes plūstelėjus pabėgėliams iš Ukrainos kaimyninėms jos šalims prireiks pagalbos. Pirmiausia ukrainiečiai vyks į Lenkiją, Slovakiją, Vengriją ar Rumuniją. Be to, kaip teigia šaltiniai premjero aplinkoje, Lenkijoje dirba nemažai Ukrainos piliečių, kurių šeimų nariai tikrai norės pas savo artimuosius, jeigu konfliktas jų šalyje dar paaštrės.

visai Europai turėtų rūpėti, kaip taikiai išspręsti šią krizę, – teigė R.Sikorskis.

Rytų Europos politikos ekspertai teigia, kad krizės pabaigos Ukrainoje nematyti, o kuo ilgiau visa tai truks, tuo situacija bus sudėtingesnė. Esą tarp opozicijos protestuotojų stiprėja nuomonė, kad politinis sprendimas jau yra neįmanomas. O tai gali lemti tolesnius kruvinus išpuolius, gal net Ukrainos skylimą, kas turės katastrofiškų pasekmių, taip pat ir ES.

Tuomet išties plūstelės pabėgėlių banga. Ir visi jie trauks į Vakarus, o ne į Rusiją.

Todėl ES turėtų pritaikyti sankcijas, neišduoti vizų Ukrainos vadovams bei su valdžia susijusiems oligarchams, nelaukiant, kol situacija taps dar grėsmingesnė. 

Diplomatai taip pat pastebi, kad ES valstybės nėra pasiruošusios paremti Ukrainos finansiškai, tą padaryti ketina tik Tarptautinis valiutos fondas ir Europos investicijų bankas. Bet Ukrainos vadovai dar pernai pareiškė, kad to neužtenka. Tad buvos sutarta su Rusija dėl 15 mlrd. dolerių paskolos.

Baiminamasi, kad situacija Ukrainoje taps dar grėsmingesnė po Sočio olimpinių žaidynių, kai į procesus aktyviau pradės kištis Rusija, kuriai neberūpės išlaikyti savo teigiamą įvaizdį pasaulio akyse. Šiuo metu Kremlius nori gerų ir ramių žiemos olimpinių žaidynių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min