Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 24, 19:14

Ukrainos pajėgų atsitraukimas iš Sjevjerodonecko užtruks kelias dienas

Ukrainos pajėgos pradėjo atsitraukimą iš Sjevjerodonecko, tačiau Donbaso mieste vis dar lieka keli daliniai, o operacija turėtų trukti kelias dienas, CNN sakė Sjevjerodonecko rajono karinės administracijos vadovas Romanas Vlasenka.
Ukrainiečių tankas Severodonecke
Ukrainiečių tankas Sjevjerodonecke / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Kol kas Ukrainos kariuomenė vis dar lieka Sjevjerodonecke“, – penktadienį sakė R.Vlasenka.

„Šiuo metu jie yra išvedami iš miesto. Tai prasidėjo vakar“, – pasakojo jis.

Pasak R.Vlasenkos, teritorijoje yra daug dalinių, todėl jų išvedimas užtruks kelias dienas. CNN kalbintas miesto atstovas nepatikslino, kur šios pajėgos atsitrauks.

Jo teigimu, „Azot“ gamyklos viduje tebėra 568 civiliai gyventojai: „Jie galės pasitraukti, kai tik baigsis apšaudymas, bet į okupuotą teritoriją.“

Rusijai apšaudant Sjevjerodonecką šimtai civilių gyventojų, tarp jų dešimtys vaikų, pasislėpė „Azot“ chemijos gamykloje. Kaip ir Mariupolio „Azovstal“ atveju, „Azot“ gamykla ir jos artimiausia aplinka tapo ukrainiečių pasipriešinimo židiniu, trikdančiu Rusijos vadus.

Apie tai, kad Ukrainos pajėgos atsitrauks iš svarbaus rytinio Sjevjerodonecko miesto, dėl kurio kelias pastarąsias savaites vyko įnirtingos kautynės su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, penktadienį pranešė vietos administracijos vadovas.

„Ukrainos ginkluotosios pajėgos atsitrauks iš Sjevjerodonecko. Jos gavo įsakymą tai padaryti“, – per platformą „Telegram“ parašė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Karas Ukrainoje. Sjevjerodoneckas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Karas Ukrainoje. Sjevjerodoneckas

Žinomas Ukrainos karo korespondentas Jurijus Butusovas penktadienį ryte feisbuke pranešė, kad Ukrainos kariai jau pasitraukė iš Sjevjerodonecko.

„Mes išėjome iš Sjevjerodonecko. Šiąnakt Ukrainos padaliniai organizuotai paliko pramoninę Sjevjerodonecko zoną. Tame fronto ruože, kur buvau aš, išeinantieji buvo apšaudyti, tačiau aukų nėra“, – parašė žurnalistas.

„Išeiti skaudu, bet šis sprendimas jau buvo seniai subrendęs. Ukrainos kariai garbingai kovėsi už miestą ir padarė daugiau, nei buvo galima tokiomis ypatingai sunkiomis sąlygomis. Be tiltų, be pontonų, kiekviena diena buvo tikras didvyriškumas“, – teigia J.Butusovas.

„Mes išėjome. Bet mes būtinai sugrįšime. Amžina šlovė Ukrainos didvyriams, kurie iki galo kovėsi už Sjevjerodonecką“, – pridūrė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min