Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 29d. 20:17 , Atnaujinta: 2019 rugpjūčio 29d. 21:29

Ukrainos premjeru tapo teisininkas Oleksijus Hončarukas

Oleksijus Hončarukas
„Scanpix“/AP nuotr. / Oleksijus Hončarukas

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį paskyrė premjeru 35-erių teisininką Oleksijų Hončaruką. Už jo kandidatūrą, pateiktą prezidento Volodymyro Zelenskio, balsavo 290 deputatų. Prieš balsavimą parlamente sakydamas kalbą jis pažadėjo „padaryti galą“ korupcijai. „Į valdžią atėjo nauja karta“, – kalbėjo jis.

Premjeru O.Hončarukas tapo Ukrainai susiduriant su ekonomikos stagnacija ir jau ilgiau kaip penkerius metus šalies rytuose tebesitęsiant karui su Maskvos remiamais prorusiškais separatistais.

„Turime daugiau kaip 10 mln. žmonių, gyvenančių už skurdo ribos... Rytuose turime karą, o virš viso to dar turime korupciją. Turime tai sustabdyti ir padarysime tai, – parlamente sakė jis. – Naujoji vyriausybė nevogs.“

O.Hončarukas anksčiau dirbo V.Zelenskio administracijoje ir buvo atsakingas už ekonominės plėtros ir reformų tęstinumo klausimus. Prieš tai jis vadovavo „Efektyvaus reguliavimo biurui“ – Europos Sąjungos finansuojamai konsultacinei organizacijai, skatinančiai smulkųjį ir vidutinį verslą.

Vos trijų mėnesių patirtį valdžios institucijose turintis O.Hončarukas tapo jauniausiu Ukrainos ministru pirmininku.

Balandį prezidentu išrinktas buvęs komikas ir aktorius V.Zelenskis jo kandidatūrą į premjerus pateikė parlamentui anksčiau ketvirtadienį po kelių savaičių konsultacijų.

O.Hončarukas pakeis 41-erių Volodymyrą Hroismaną, kuris apie savo atsistatydinimą pareiškė po V.Zelenskio inauguracijos gegužę.

Gynybos ministras – buvęs savanoris

Ukrainos Aukščiausioji Rada pritarė buvusio ginkluotųjų pajėgų savanorio, prezidento patarėjo Andrijaus Zahorodniuko kandidatūrai į gynybos ministro postą. Kaip pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, už A.Zahorodniuko paskyrimą gynybos ministru balsavo 314 parlamentarų.

A.Zahorodniukas anksčiau vadovavo Gynybos ministerijos projektiniam reformų biurui, keliolika metų dirbo kalnakasybos ir gamybos bendrovių vadovu. Mokėsi Nacionaliniame Kijevo Taraso Ševčenkos universitete ir Voriko bei Oksfordo universitetuose Jungtinėje Karalystėje.

2014 metais jis tapo visuomenės aktyvistu ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų savanoriu, o nuo šių metų liepos dirba prezidento Volodymyro Zelenskio neetatiniu patarėju.

Naujasis ministras žadėjo optimizuoti kariuomenę ir pažaboti joje korupciją.

„Visi žino, kad kariuomenėje vagiama, – kalbėjo A.Zahorodniukas parlamente. – Žmonėms jau įgriso šios problemos.“

Diplomatijos vadovu paskirtas Vadymas Prystaika

Ukrainos Aukščiausioji Rada paskyrė diplomatinės patirties turintį Vadymą Prystaiką užsienio reikalų ministru. Kaip pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, už V.Prystaikos paskyrimą diplomatijos vadovu balsavo 310 parlamentarų.

49-erių V.Prystaika, be kita ko, anksčiau eidavo aukštas pareigas Ukrainos atstovybėse JAV, Kanadoje ir Australijoje, taip pat pavaduodavo savo šalies užsienio reikalų ministrą. Nuo 2017 metų jis vadovauja Ukrainos misijai prie NATO, o nuo šių metų pavasario dirba prezidento Volodymyro Zelenskio administracijoje.

Po paskyrimo procedūros naujasis URM vadovas patvirtino, kad Kijevo vykdoma proeuropietiška politika nepasikeis.

„Prezidento Zelenskio paskelbti užsienio politikos prioritetai lieka tokie patys – ES ir NATO. Čia viskas suprantama: yra namų darbų, kuriuos būtina atlikti, kad mūsų valstybė priartėtų [prie šių organizacijų] vienos ištiestos rankos, o tiksliau – vieno politinio sprendimo, atstumu“, – ketvirtadienį kalbėjo jis parlamente.

V.Prystaika taip pat pareiškė, kad Ukraina turi gerinti santykius su savo artimiausiais kaimynais.

„Apgalvotai, kūrybiškai, bet principingai ieškosime būdų atkurti aplink save draugų ratą. Visų pirma kalbu apie Vengriją, Lenkiją ir Rumuniją“, – sakė jis.

Paskirtas ministras pažymėjo, jog Ukraina turi „atidžiai stebėti, kas vyksta Moldovoje ir Gruzijoje“, nes šios šalys yra svarbios Kijevo interesams.

„Pirmieji kontaktai su Baltarusijos valdžia suteikia vilties. Baltijos šalys tebėra mūsų draugės, gerai suprantančios visas mūsų problemas ir pasirengusios veikti išvien su mumis“, – pridūrė V.Prystaika.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min