Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainos separatistai atsisveikino su liūdnai pagarsėjusiu „Motorola“

Donecke atsisveikinta su A.Pavlovu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Donecke atsisveikinta su A.Pavlovu
Šaltinis: BNS
7
A A

Rytinėje Ukrainoje tūkstančiai prorusiškų sukilėlių ir jų šalininkų trečiadienį atsisveikino su separatistų karinio dalinio vadu Arsenijumi Pavlovu – „Motorola“, kuris žuvo per bombos sprogimą sekmadienį.

Maždaug 5 tūkst. žmonių laukė eilėje prie Donecko operos teatro, norėdami atiduoti paskutinę pagarbą slapyvardžiu „Motorola“ geriau žinomam 33 metų rusui, kuris žuvo per sprogimą savo daugiabutyje.

2014 metų balandį prasidėjus konfliktui rytinėje Ukrainos dalyje A.Pavlovas, Rusijos kariuomenės veteranas iš Komijos srities, tapo savanoriu separatistų pajėgose ir dažnai pasirodydavo Rusijos televizijų reportažuose.

2015 metais viename interviu A.Pavlovas gyrėsi nušovęs 15 ukrainiečių karo belaisvių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Arsenijus Pavlovas–Motorola
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Arsenijus Pavlovas–Motorola

Tai prisiminusi Ukrainos gynybos ministerija pareiškė, kad jam labai pasisekė, kad žuvo per sprogimą, nes jam neteks atlikti „neišvengiamos“ įkalinimo iki gyvos galvos bausmės.

Kai kurie atsisveikinti su A.Pavlovu atėję žmonės nešė gėles, pergalę Antrajame pasauliniame kare simbolizuojančias ir Kremliaus atgaivintas Georgijaus juosteles, kurias pasiskolino ir Rusijos palaikomi sukilėliai Ukrainoje, pasakojo naujienų agentūros AFP žurnalistas.

„Scanpix“ nuotr./Donecke atsisveikinta su A.Pavlovu
„Scanpix“ nuotr./Donecke atsisveikinta su A.Pavlovu

Rusijos valstybinė televizija tiesiogiai transliavo pompastišką atsisveikinimo ceremoniją.

Daugiau nei 100 ginkluotų vyrų maskuojančiomis uniformomis saugojo Donecko operos teatrą, kurio fojė atvirame karste buvo pašarvoti A.Pavlovo palaikai, uždengti bataliono „Sparta“, kuriam velionis vadovavo, vėliava.

Prie teatro esančioje afišų lentoje buvo iškabintos A.Pavlovo nuotraukos ir užrašas „Didvyriai nemiršta“. Prie įėjimo į teatrą stovėjo haubica.

„Scanpix“ nuotr./Donecke atsisveikinta su A.Pavlovu
„Scanpix“ nuotr./Donecke atsisveikinta su A.Pavlovu

Paskutinę pagarbą žuvusiajam prie karsto atidavė ir vadinamosios Donecko liaudies respublikos lyderis (DLR) Aleksandras Zacharčenka, atvykęs su apsaugininkais.

„Išėjo didis visuomenės veikėjas, tikras kovotojas, žmogus, kuris liko nenugalėtas atviroje kovoje“, – sakė 63 metų Aleksandras Kurenkovas, garbės sargyboje stovėjęs separatistų kovotojas.

„Jis žuvo per teroristinį išpuolį“, – pridūrė jis

32 metų Natalija, raudonų gvazdikų puokštę atnešusi gydytoja, gyrė A.Pavlovą kaip „DLR didvyrį ir Rusijos didvyrį“.

Keletas žmonių naujienų agentūrai AFP sakė, kad valstybinių įstaigų darbuotojams, taip pat mokytojams ir gydytojams, buvo „griežtai rekomenduota“ dalyvauti šioje ceremonijoje.

„Mes sutrumpinome pamokas, kad visi mokytojai galėtų ateiti čia. Mokiniai taip pat buvo paleisti iš pamokų“, – kalbėjo 42 metų istorijos mokytojas Viktoras.

Susirėmimai rytinėje Ukrainoje, jau pareikalavę beveik 10 tūkst, žmonių gyvybių, tęsiasi, nepaisant 2015 vasarį visų Ukrainos konflikto šalių pasirašyto taikos susitarimo, kuriam tarpininkavo Vokietija ir Prancūzija.

A.Pavlovas yra paskiausias iš virtinės prorusiškų sukilėlių lyderių nukautas šiame karo draskomame separatistų kontroliuojamame regione.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min