Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 6d. 21:17

Ukrainos turtuolio Ihorio Kolomoiskio iššūkis separatistams: „Visiems, kurie nori į Rusiją, aš nupirksiu bilietą“

Prorusiški demonstrantai Ukrainoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prorusiški demonstrantai Ukrainoje

Ukrainos oligarchas ir Dniepropetrovsko srities gubernatorius Ihoris Kolomoiskis ragina kuo greičiau sukurti rytų ir pietų Ukrainos sričių gubernatorių tarybą, kad separatistai nesuskaldytų šalies. Tuo tarpu šie jau skelbia apie „Novorusijos“ įkūrimą.

Pasiūlymas separatistams: pabandykite protestuoti Rusijoje

I.Kolomoiskis, ragindamas gelbėti Ukrainą, pasakė ugningą kalbą bei pasisiūlė visiems, kurie svajoja gyventi Rusijoje, nupirkti bilietus.

„Visiems, kuriems taip norisi į Rusiją, aš pasirengęs apmokėti bilietus ir liks tik susikrauti lagaminus. Bet separatizmo kurstyti Dniepropetrovske neleisiu niekam.

Separatistinius pareiškimus jums verta daryti tik tuo atveju, jei savo sūnų leisite į ekskursiją ne į Maldyvus ar Seišelius, o į Dagestaną ar į Volgogradą, kur sprogsta geležinkelio stotis ar troleibusai – tegul pasižiūri ir paskui pasidalija savo įspūdžiais. Galbūt tai atvėsintų jūsų labai karštas galvas.

newsru.com nuotr./Ihoris Kolomoiskis
newsru.com nuotr./Ihoris Kolomoiskis

Separatistinius pareiškimus jums verta daryti tik tuo atveju, jei savo sūnų leisite į ekskursiją ne į Maldyvus ar Seišelius, o į Dagestaną ar į Volgogradą, kur sprogsta geležinkelio stotis ar troleibusai.
 

Tai pradžiai. O jeigu norite tęsinio, tai paprašyčiau jūsų surengti pora mitingų už Ukrainą ir ukrainiečius Maskvoje ir tuomet, kai aš jus aplankysiu ligoninėje ir pasiklausysiu jūsų virkavimų apie jūsų pilietines teises ir laisves, mes sugrįšime prie pokalbio apie separatizmą“, – pareiškė Dniepropetrovsko srities gubernatorius I.Kolomoiskis, ragindamas surengti pietų ir rytų Ukrainos deputatų suvažiavimą.

I.Kolomoiskis: būtina skubiai veikti

LB.ua praneša, kad I.Kolomoiskis pasiūlė gegužės 11 d. sušaukti Donecko, Luhansko, Dniepopetrovsko, Zaporožės, Charkovo, Chersono, Odesos ir Nikolajevo valdžios atstovų suvažiavimą ir įkurti tarybą, kurios pagrindinis uždavinys būtų išsaugoti teritorinį vientisumą bei užtikrinti, kad nebūtų sužlugdyti gegužės 25 d. numatyti Ukrainos prezidento rinkimai.

I.Kolomoiskis įsitikinęs, kad būtina kuo greičiau sukurti instituciją, kuri koordinuotų pietų ir rytų Ukrainos sričių gubernatorių darbą. Ši taryba koordinuotų ir teisėsaugos veiksmus ginant nuo rusų diversantų ir vietos teroristų valdžios bei jėgos struktūrų pastatus.

Ukrainos centrinė valdžia pripažįsta, jog beveik nekontroliuoja pietų ir rytų Ukrainos sričių, kuriose rusų diversantai ir vietos teroristai rengia riaušes, grobia valdžios pastatus bei sėkmingai priešinasi Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

Kovo 11 d. separatistai Donecko ir Luhansko srityse ketina surengti neteisėtą referendumą, kuriame būtų siekiama paskelbti nepriklausomybę nuo Ukrainos, o vėliau prašytis į Rusijos glėbį.

Jau skelbia apie „Novorusijos“ įkūrimą

Tuo tarpu Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas, prorusiškas politikas Olegas Cariovas, save vadinantis judėjimo „Pietūs-Rytai“ koordinacinės tarybos vadovu, paskelbė, kad nutraukia dialogą su Kijevu ir kuria „valstybę, nepriklausomą nuo Ukrainos“.

O.Cariovas tikina, kad „rubikonas peržengtas“ Odesoje, kur per prorusiškų separatistų išprovokuotas riaušes žuvo mažiausiai 46 žmonės. Dauguma jų – prorusiškų separatistų – sudegė Profsąjungų rūmuose.

zik.ua nuotr./Olegas Cariovas
zik.ua nuotr./Olegas Cariovas

Prorusiškas politikas Olegas Cariovas paskelbė, kad nutraukia dialogą su Kijevu ir kuria „valstybę, nepriklausomą nuo Ukrainos“.

Ukrainos valdžia teigia, kad tai buvo gerai suplanuotas teroro aktas, o daug žmonių žuvo ne nuo ugnies, o nuo nuodų.

„Mes apsisprendėme dėl savo bendro tikslo. Tai – nepriklausomybė ir suverenitetas. Iš pradžių – jau gegužės 11 d. - Donecko ir Luhansko respublikų. O paskui – visų likusių pietų ir rytų Ukrainos sričių, tai yra – visos „Novorusijos“, – savo profilyje „Facebook“ socialiniame tinkle paskelbė O.Cariovas.

Ukrainos generalinis prokuroras Sergejus Mahnyckis jau kreipėsi į Auykščiausiąją Radą, prašydamas leisti O.Cariovą ir dar penkis deputatus patraukti baudžiamojon atsakomybėn už veikimą prieš Ukrainos valstybę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min