Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 29, 13:22

V.Putinas penktadienį paskelbs apie okupuotų teritorijų prijungimą prie Rusijos

Vladimiras Putinas penktadienį Kremliuje dalyvaus naujų teritorijų prijungimo prie Rusijos sutarčių pasirašymo ceremonijoje, pranešė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Rytoj 15.00 val. Didžiuosiuose Kremliaus rūmuose vyks sutarčių dėl naujų teritorijų prijungimo prie Rusijos pasirašymo ceremonija. Renginyje bus pasakyta ilga prezidento V.Putino kalba“, – sakė D.Peskovas.

Jis pažymėjo, kad pranešimo forma skirsis nuo prezidento kreipimosi į Federalinę Asamblėją. Pats kreipimasis vyks vėliau, jo data bus paskelbta iš anksto.

Kremliaus primesti keturių Rusijos okupuotų Ukrainos regionų lyderiai, raginę prezidentą Vladimirą Putiną oficialiai aneksuoti šias teritorijas, ketvirtadienį lankosi Maskvoje.

Maskvos primesti Ukrainos Luhansko, Donecko, Chersono ir Zaporižios regionų vadovai teigė, kad gyventojai „referendumuose“ pritarė aneksijai. Vakarai paskubomis surengtus balsavimus vadina suklastotais ir laiko juos tik pretekstu aneksuoti okupuotas teritorijas.

„Aš jau Maskvoje“, – ketvirtadienį Rusijos valstybinei naujienų agentūrai TASS sakė Ukrainos prorusiškų separatistų kontroliuojamo Luhansko regiono lyderis Leonidas Pasečnikas.

Maskvos remiami separatistai dideles Luhansko ir Donecko sričių dalis kontroliuoja nuo 2014 metų, kai Rusija aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį.

Maskvos primestos Chersono regiono administracijos vadovo pavaduotojas Kirilas Stremousovas sakė, kad planuojamas V. Putino ir okupuotų teritorijų vadovų susitikimas.

„Žinoma, numatytas susitikimas su prezidentu. Dabar... negaliu pasakyti kur, kaip, kada“, – vienai prokremliškai radijo laidai sakė K.Stremousovas.

Ukrainos pietinį Chersono regioną Rusijos pajėgos užėmė pradiniu vasario 24-ąją pradėtos invazijos etapu.

Trečiadienį vakare K.Stremousovas paskelbė Donecko separatistų lyderio Deniso Pušilino, Maskvos primesto Chersono srities vadovo Vladimiro Saldos ir Rusijos įvestos administracijos Zaporižios regione vadovo Jevgenijaus Balickio nuotrauką, taip pat paskelbė, kad jie atvyko į Maskvą.

„Labai greitai tapsime naujais Rusijos Federacijos subjektais“, – platformoje „Telegram“ rašė K. Stremousovas.

Reaguodamas į numatomą aneksiją, Kyjivas paprašė daugiau karinės pagalbos, o Vakarų šalys pažadėjo niekada nepripažinti Rusijos organizuotų balsavimų.

Ketvirtadienį Rusijos sostinės centre ruošiamasi iškilmėms aneksijos proga.

Maskva trečiadienį tvirtino, kad balsavimas okupuotuose regionuose buvo sąžiningas, nors vyko užėmus šias teritorijas jėga ir dėl Kyjivo kontrpuolimo buvo organizuojamas skubotai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min