15min be reklamos
2022 10 05, 20:07

V.Putinas tikisi, kad padėtis aneksuotose Ukrainos srityse „stabilizuosis“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė besitikįs, kad padėtis Kremliaus aneksuotuose Ukrainos regionuose „stabilizuosis“, Maskvai patyrus virtinę nesėkmių mūšio lauke ir Kyjivui susigrąžinus kelių svarbių gyvenviečių kontrolę.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Dirbame remdamiesi prielaida, kad padėtis naujose teritorijose stabilizuosis“, – sakė V.Putinas per vaizdo pokalbį su rusų mokytojais.

Jis pridūrė, jog Maskvos užgrobtuose regionuose surengtų pseudoreferendumų dėl prisijungimo prie Rusijos rezultatai yra „daugiau nei įtikinami“.

„Atvirai kalbant, referendumo rezultatai mane ne tik nudžiugino, bet ir nustebino, – sakė V.Putinas. – Dėl jų nekyla jokių abejonių.“

Vakarų šalys ir Ukraina pasmerkė Maskvos paskubomis organizuotą balsavimą kaip fiktyvų.

Praėjusią savaitę per iškilmingą ceremoniją Kremliuje V.Putinas aneksavo keturias Ukrainos sritis ir pareiškė, kad jų gyventojai „visiems laikams“ taps Rusijos piliečiais.

Prezidentas kalbėjo, Rusijos kariuomenei aneksuotuose Ukrainoje regionuose patyrus didelių karinių nuostolių.

Anksčiau trečiadienį Maskva pažadėjo vėl perimti Kyjivo atkovotų teritorijų kontrolę.

Maskva nekontroliuoja daug teritorijos Zaporižios srityje, taip pat Chersono srities šiaurės ir Donecko srities šiaurės vakarų, o trečiadienį Ukraina pareiškė pasiekusi laimėjimų rytiniame Luhansko regione.

Reaguodama į aneksiją, Ukraina pateikė paraišką dėl prisijungimo prie JAV vadovaujamo NATO karinio aljanso. Be to, Kyjivas pareiškė, kad niekada nesiderės su Rusija, kol jai vadovauja V.Putinas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min