Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 28, 00:35

V.Zelenskis apie prekybos centro apšaudymą: vienas įžūliausių teroristinių išpuolių istorijoje

Po rusų raketų atakos Kremenčuke, kuri pareikalavo mažiausiai 13 gyvybių, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakariniame kreipimesi sakė, kad išpuolis prieš Kremenčuko prekybos centrą nebuvo atsitiktinis, o aukų gali būti daug.
Volodymyras Zelenskis
Volodymyras Zelenskis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Šiandien Rusijos įvykdytas išpuolis prieš Kremenčuko prekybos centrą yra vienas įžūliausių teroro aktų Europos istorijoje. Ramus miestas, paprastas prekybos centras, viduje moterys, vaikai. Paprasti civiliai gyventojai. Prieš paskelbiant oro pavojaus signalą ten buvo apie tūkstantis žmonių“, – sakė prezidentas.

V.Zelenskis įspėjo, kad aukų gali būti daug.

„Laimei, kiek šiuo metu žinome, daugeliui žmonių pavyko išsigelbėti. Juos pavyko ištraukti. Tačiau viduje vis dar yra žmonių – darbuotojų, kai kurių lankytojų. Nukentėjusiųjų skaičiaus kol kas neįmanoma nustatyti, gaisras įsiplieskė daugiau kaip 10 tūkst. kvadratinių metrų plote, vyksta gelbėjimo operacija, tačiau turime suprasti, kad nuostoliai gali būti dideli“, – pažymėjo jis.

Prezidentas taip pat pabrėžė, kad Rusijos Federacija neatsitiktinai pataikė į šį konkretų objektą.

„Tik visiškai baisūs teroristai, kuriems neturėtų būti vietos žemėje, galėtų raketomis pataikyti į tokį objektą. Tai nėra klaidingas raketos pataikymas, tai – apskaičiuotas Rusijos smūgis“, – sakė valstybės vadovas.

Pasak prezidento, gydytojai iš Kyjivo jau išvyko padėti nukentėjusiesiems.

V.Zelenskis pareiškė užuojautą per išpuolį nukentėjusiųjų ir žuvusiųjų šeimoms ir paragino jas neignoruoti oro pavojaus signalų.

Ukrainos prezidentas reaguodamas į pirmadienio ataką Charkive, kuri nusinešė penkias gyvybes, pareiškė, kad Rusijos valstybė tapo didžiausia pasaulyje teroristine organizacija.

„Šiandien dar kartą žiauriai apšaudytas Charkivas, Šiaurės Saltivka. Šiuo metu žinomi penki žuvusieji, daugiau kaip 30 sužeistųjų, iš kurių penki – vaikai. Visi jie yra civiliai, nė vienas – kariškis. Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje. Ir tai yra faktas. Ir tai turi būti juridinis faktas. Ir visi pasaulyje turėtų žinoti, kad pirkdami rusišką naftą, palaikydami ryšius su Rusijos bankais, mokėdami mokesčius ir rinkliavas Rusijos valstybei, duodame pinigų teroristams“, – pabrėžė valstybės vadovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min