Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 25, 23:20

V.Zelenskis: Ukraina gavo NASAMS oro gynybos sistemas

Ukraina gavo dvi JAV oro gynybos sistemas NASAMS, interviu CBS sakė šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Trumpo nuotolio oro gynybos sistema NASAMS
Trumpo nuotolio oro gynybos sistema NASAMS / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Mums būtinai reikia, kad JAV parodytų lyderystę ir perduotų Ukrainai oro gynybos sistemas. Noriu padėkoti prezidentui Joe Bidenui ir Kongresui už teigiamą sprendimą, kuris jau patvirtintas. Gavome NASAMS, – sakė V.Zelenskis.

Vis dėlto Ukrainos prezidentas pabrėžė, kad šių sistemų skaičiaus nepakaks civilinei infrastruktūrai, mokykloms, ligoninėms, universitetams ir pačių ukrainiečių namams apsaugoti nuo Rusijos smūgių.

„Scanpix Baltics“ nuotr./NASAMS sistema
„Scanpix Baltics“ nuotr./NASAMS sistema

„Mums reikia saugumo, kad ukrainiečiai grįžtų namo. Jei bus saugu, jie atvyks, įsikurs, dirbs čia ir mokės mokesčius, tada mūsų biudžete nebus 5 mlrd. dolerių deficito. Tai bus naudinga visiems“, – aiškino valstybės vadovas.

Rugpjūčio antroje pusėje JAV paskelbė apie naują karinės pagalbos Ukrainai paketą, į kurį įtrauktos NASAMS sistemos, galinčios sustiprinti Ukrainos oro gynybos sistemą.

NASAMS (Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) –Norvegijos ir JAV sukurta vidutinio nuotolio oro gynybos sistema.

Sistemos veikimo nuotolis priklauso nuo konteineriuose įmontuotų raketų galimybių, jis gali siekti 55-75 km, 105 km arba 180 km.

Taikiniams aptikti naudojamas JAV pagamintas MPQ-64F1 radaras, galintis sekti iki 72 taikinių vienu metu.

Visos sistemos aptarnavimui reikia 22 žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min