Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 8d. 17:37

Vakarų Kranto palestiniečių riaušių policiją papildys moterys

Moterys treniruojasi Gazoje
„Scanpix“ nuotr. / Moterys treniruojasi Gazoje

Instruktoriai šūkavo įsakymus grupei palestiniečių moterų, kurios yra ruošiamos tapti riaušių policijos pareigūnėmis; tai iš dalies paskatino noras išspręsti problemas, kylančias dėl konservatyvaus požiūrio į Vakarų Kranto saugumo pajėgas.

Užsidėjusios šalmus, apsiavusios kariškus batus ir guminėmis lazdomis bei skydais apsiginklavusios Jericho policijos mokyklos kursantės mokėsi atremti „ramybės drumstėjų“ svaidomų akmenų krušą, prieš puldamos juos areštuoti.

„Nėra jokio skirtumo tarp vyrų ir moterų, ugdant kovinius gebėjimus ir mokant apieškoti automobilius bei pastatus“, – sakė viena iš instruktorių, leitenantė Naama Shalalfat.

„Teisėsauga nėra rezervuota vien vyrams“, – ji sakė naujienų agentūrai AFP.

„Idėja parengti tokį dalinį kilo 2009 metais, kai viena moterų demonstracija Hebrono gatvėse peraugo į vandalizmo aktus, o policija negalėjo įsikišti, nes mes gyvename konservatyvioje visuomenėje“, – aiškino R.Awadas

Kursantės, kurios ne vien dalyvauja pratybose, bet ir teorijos paskaitose, priklauso naujam moterų riaušių policijos daliniui, kurį sudarys iki 220 pareigūnių. Kai šis dalinys bus apmokytas, jo narės bus paskirstytos visame Vakarų Krante.

Vakarų Kranto policijos viršininko pavaduotojas pulkininkas Ramadanas Awadas sakė, kad šis dalinys buvo suformuotas, sprendžiant problemas, sukeliamas tradicinio požiūrio į moteris šioje palestiniečių teritorijoje.

„Idėja parengti tokį dalinį kilo 2009 metais, kai viena moterų demonstracija Hebrono gatvėse peraugo į vandalizmo aktus, o policija negalėjo įsikišti, nes mes gyvename konservatyvioje visuomenėje“, – aiškino R.Awadas.

Jericho mokyklos 22 metų kursantė Rashida Brahma sakė norinti tapti viena pirmųjų, pradėsiančių tarnybą, kuri ilgą laiką buvo laikoma netinkama moterims.

„Pagrindinė priežastis, dėl kurios užsirašiau į policiją baigusi mokyklą – noras tarnauti tėvynei ir gauti darbą, kurį iki šiol galėdavo dirbti tik vyrai“, – ji sakė po pratybų, per kurias buvo mokomasi nuginkluoti užpuoliką.

Palestiniečių policijoje, turinčioje 8 000 pareigūnų, moterys sudaro tik 3 proc., tačiau kai kurios kitos saugumo pajėgų struktūros imasi atsargiai didinti moterų skaičių savo gretose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min