Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 4d. 14:29

Varšuva ir Gdanskas iš Rusijos už naudojamus pastatus reikalauja 10 mln. zlotų

Varšuva
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Varšuva

Varšuva ir Gdanskas Rusijai ketina pateikti 10 mln. zlotų (2,39 mln. eurų) sąskaitą už šios šalies naudojamus pastatus jų savivaldybėse be jokių sutarčių. Lenkijos sostinėje tokių pastatų yra 6, Gdanske – vienas. Rusija, kaip rašo Tvn24.pl, kol kas net nesiteikė atsakyti į tokias pretenzijas.

Rusijos Federacija naudojasi 14 nekilnojamojo turto objektų Lenkijoje. Septyni iš jų yra arba Rusijos nuosavybė, arba atiduoti pasirašius nuomos sutartis. O dar septyni – šeši Varšuvoje ir vienas Gdanske – naudojami be jokių oficialių sutarčių. Abiejų miestų savivaldybės apskaičiavo, kad Rusija jiems už tai skolinga, ir ragina susimokėti bei įteisinti naudojimąsi.

Varšuvos savivaldybės atstovų teigimu, jau dukart – 2011.09.07 ir 2012.05.09 – Rusijos Federacijos ambasadai per Užsienio reikalų ministeriją buvo nusiųstos notos, kuriose raginama sutvarkyti teisinius pastatų naudojimo niuansus.

Notose taip pat buvo pabrėžta, kad už oficialiomis sutartimis neįteisintą nuomą yra būtina sumokėti.

2012 metais Rusijos ambasadai priminta apie būtinybę sumokėti nuomą. Kadangi tas nebuvo padaryta, priminimas pakartotas ir 2013 metais. Apskaičiuota, kad už tuos metus suma siekia apie 8 mln. zlotų (1,92 mln. eurų), bet ambasada nesureagavo ir nieko nesumokėjo. Kiek suma padidėjo pernai, dar skaičiuojama.

Gdanske Rusijos Federacijos konsulatas jau keliasdešimt metų naudojasi dviem pastatais, priklausančiais Lenkijos valstybės turto fondui. Užsienio reikalų ministerijos teigimu, vienu pastatu nemokamai naudojamasi remiantis dar 1951 metais su Sovietų Sąjunga pasirašyta sutartimi. O štai už kitą irgi nemokėta apie 10 metų, visą tą laiką su Rusijos puse neva siekiama „sureguliuoti teisinį Lenkijos nekilnojamojo turto objektų, kuriais naudojasi Rusijos Federacijos diplomatai, statusą“.

Gdanskas Rusijos konsulatą apie tai yra informavęs, už 10 metų paskaičiuota suma siekia 2,3 mln. zlotų (per pusė milijono eurų). Tačiau atsakymo nesulaukta.

Kadangi susitarimas nepasiektas, nutarta pareikalauti nuomos mokesčio.

Gdanskas Rusijos konsulatą apie tai yra informavęs, už 10 metų paskaičiuota suma siekia 2,3 mln. zlotų (per pusė milijono eurų). Tačiau atsakymo nesulaukta.

Konsulato Gdanske ir ambasados Varšuvoje atstovai nesutiko situacijos pakomentuoti ir žurnalistams. Esą tai abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų tarpusavio dialogo klausimas.

Ginčai dėl diplomatinių tarnybų naudojamo nekilnojamojo turto jau ne vienerius metus kelia nesutarimus tarp Rusijos ir Lenkijos. Pastaroji dėl mokesčių už naudojamą turtą Peterburge kovoja teismuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min