TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Velykų kreipimesi popiežius Libijos konfliktą ragina spręsti diplomatija ir dialogu, o ne ginklais

Mišių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Šv. Petro aikštė.
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį paragino diplomatija ir dialogu, o ne ginklais spręsti konfliktą Libijoje ir meldėsi už tai, kad „žmogiškasis orumas įveiktų nesutarimų tamsą“ Artimuosiuose Rytuose.

„Kristaus spindesys tepasiekia Artimųjų Rytų tautas, taikos ir žmogaus kilnumo šviesa tenugali susiskaldymo, neapykantos ir smurto sutemas, – tradiciniame Velykų kreipimesi „Urbi et Orbi“ („Miestui ir pasauliui“) sakė popiežius. – Libijoje ginklų vietą teužima diplomatija ir dialogas, o kol vyksta konfliktas tebūnie sudarytos sąlygos suteikti humanitarinę pagalbą kenčiantiems jo pasekmes.“

Kreipdamasis į dešimtis tūkstančių maldininkų, susirinkusių Šv. Petro aikštėje Vatikane, ir milijonus televizijos žiūrovų visame pasaulyje, popiežius pridūrė: „Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų šalyse visi piliečiai, o ypač jaunimas, tesidarbuoja bendram labui“.

Pontifikas paragino juos kurti „tokią visuomenę, kurioje nebūtų skurdo ir visi politiniai pasirinkimai būtų įkvėpti pagarbos žmogui“.

„Tesidžiaugia dangūs ir žemė liudijimų tų, kurie dėl savo tikėjimo į Viešpatį Jėzų kenčia priešiškumą ir netgi persekiojimus. Žinia apie jo pergalę tepripildo juos drąsos ir pasitikėjimo“, – sakė jis.

Kovo 27 dieną popiežius jau paskelbė „nuoširdų prašymą“ pradėti dialogą dėl ugnies nutraukimo ir „paramos net ir silpniausiam atvirumo ir noro susitaikyti signalui“ Libijoje.

Vasario mėnesį Libijoje vykę masiniai protestai, kuriuos įkvėpė ilgamečius autokratus nuvertę sukilimai Egipte ir Tunise, virto tikru karu, kai Muamaro Kadhafi pajėgos pradėjo šaudyti į demonstrantus, o protestuotojai užėmė kelis miestus šalies rytuose.

Savo kreipimesi pontifikas taip pat paminėjo Dramblio Kaulo Krantą, kurį po rinkimų tebekrečia smurtas, ir gaivalinę nelaimę patyrusią Japoniją.

Aukso spalvos drabužiais vilkintis 84 metų popiežius sekmadienį atrodė atsipalaidavęs, bet jo balsas truputį trūkinėjo jam giedant mišių maldas.„Tebūnie atkurtas taikus gyventojų sambūvis Dramblio Kaulo Krante, kur reikia nedelsiant imtis susitaikinimo ir atleidimo, idant užgytų pastarojo meto smurtingų įvykių paliktos gilios žaizdos. Tesuranda paguodą ir viltį Japonija, šalinanti neseniai vykusio žemės drebėjimo dramatiškas pasekmes“, – sakė jis.

Aukso spalvos drabužiais vilkintis 84 metų popiežius sekmadienį atrodė atsipalaidavęs, bet jo balsas truputį trūkinėjo jam giedant mišių maldas. Šeštadienį vakare, popiežiui Šv. Petro bazilikoje aukojant Velyknakčio mišias, jo balsas kartais atrodydavo užkimęs.

Sekmadienį Šv. Petro aikštėje žiedų buvo vos ne tiek pat, kiek tikinčiųjų. Tiekėjai olandai paskelbė, kad aikštėje buvo išdėliota maždaug 41 tūkst. vazonų su gėlėmis. Tarp jų buvo 500 hiacintų vazonėliuose, 150 lelijų, tūkstantis šviesių rožių, azalijų ir tulpių, 10 tūkst. narcizų, daugiausia geltonų ir baltų – oficialių Vatikano spalvų.

Perskaičius Evangelijos ištrauką, atrinkti tikintieji priėjo prie sėdinčio popiežiaus, kuris priėmė jų simbolines aukas.

Benediktas XVI šiltai šypsojosi, kai mergaitės italės, vilkinčios idealiai išlygintas Velykų sukneles, stengėsi grakščiai priklaupti prieš jį. Popiežiui jas pristatė jų tėvai.

Benediktas XVI garsiai meldė, kad Velykos padėtų tikintiesiems liudyti savo tikėjimą „žodžiais ir gyvenimu“. Beveik visame Vakarų pasaulyje silpstančio tikėjimo stiprinimas yra svarbus Vatikano tikslas, kuris vienu prioritetų tapo dar popiežiaujant Benedikto XVI pirmtakui Jonui Pauliui II.

„Kristus prisikėlė, jis yra gyvas ir eina su mumis. Dėl to einame giedodami, ištikimi savo pareigoms šiame pasaulyje, bet į dangų pakeltomis akimis. Visiems džiugių Velykų!“, – sakė popiežius.

Lygiai po savaitės Benediktas XVI Šv. Petro aikštėje vadovaus lenkų tautybės Jono Pauliaus II paskelbimo palaimintuoju ceremonijai, į kurią, kaip tikimasi, susirinks bent dvigubai daugiau žmonių nei per Velykas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min