Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 15d. 20:42

Vengrijoje areštuoti 174 migrantai, įsigaliojus naujam griežtesniam įstatymui

Pabėgėliai Vengrijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Pabėgėliai Vengrijoje

Vengrijos policija areštavo 174 asmenis antradienį, kai įsigaliojo griežtas naujas įstatymas, baudžiantis įkalinimu iki kelerių metų už „neteisėtą sienos kirtimą“,pranešė pareigūnai.

Pagal štį įstatymą, įsigaliojusį 22 val pirmadienį Grinvičo (1 val. antradienį Lietuvos) laiku, policija sulaikė 60 asmenų už spygliuotos vielos užtvaro „karpymą ir gadinimą“ palei Serbijos sieną.

Dar 114 areštuota per šią dieną, pareigūnai iš karto pradėjo baudžiamuosius procesus.

„Policija pradėjo baudžiamuosius procesus prieš juos“, – sakė per spaudos konferenciją Gyorgy Bakondi, kuris yra vyriausiasis ministro pirmininko Viktoro Orbano patarėjas.

Naujas įstatymas parengtas pagal V.Orbano strategiją, kuria remiamasi kovojant su migrantų srautu – šiemet jau daugiau kaip 200 tūkst. žmonių, kirtę Graikiją ir vakarų Balkanus, pasiekė Vengriją – pakeliui į vakarų Europą.

Įstatymas tapo griežtesnis tuo, kad už neteisėtą sienos kirtimą dabar galima pelnyti iki trejų metų kalėjimo, o padarius žalos spygliuotos vielos tvorai – iki penkerių ar net daugiau metų. Aukštos, keturių metrų, tvoros tvėrimas dar tebesitęsia.

Beje, antradienį Vengrijai pavyko patikimiau atitverti pietinę sieną su Serbija, užtaisius lig šiol tvoroje buvusias spragas, pro kurias migrantai sugebėdavo pralįsti, ir uždarius du sienos perėjimo punktus.

„Neteisėtų sienos kirtimų skaičius jau žymiai sumažėjo“, – sakė per tą pačią spaudos konferenciją vyriausybės atstovas Zoltanas Kovacsas.

Tad Vengrija dabar svarsto planus tokią pačią tvorą tverti ir palei Rumunijos sieną.

Serbijos ir Rumunijos vyriausybės pasmerkė tokios Vengrijos veiksmus.

„Užtvaros statymas tarp dviejų ES šalių, kurios yra strateginės partnerės, nėra sąžiningas gestas politiniu požiūriu, neatitinka europietiškos dvasios“, – pareiškė Rumunijos užsienio reikalų ministerija.

Serbijos užsienio reikalų ministras Ivica Dačičius sakė, kad „nepriimtina“ tai, jog migrantai yra siunčiami atgal iš Vengrijos, kai vis daugiau ir daugiau jų atvyksta iš Makedonijos ir Graikijos.

„(Serbija) nori prisidėti prie sprendimo, o ne atsitiktinių civilių aukų. Artimiausiomis dienomis turės būti derybos su Briuseliu ir kitomis šalimis“, – sakė jis Prahoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

10:09
09:00

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min