Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 13d. 12:22

Vladimiras Putinas nedalyvaus Lenkijoje vyksiančiose Aušvico išlaisvinimo 70-mečio iškilmėse

Aušvico koncentracijos stovykla
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aušvico koncentracijos stovykla

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė nevyksiąs į Lenkiją sausio pabaigoje, kai bus minimos Aušvico koncentracijos stovyklos išlaisvinimo 70-osios metinės. Tokius Kremliaus atstovo Dmitrijaus Peskovo žodžius cituoja Tvn24.pl.

Pirmadienį agentūra „Reuters“ skelbė, kad esą dėl pablogėjusios situacijos Ukrainoje šis V.Putino vizitas mažai tikėtinas. Panašią nuomonę yra išsakęs ir Lenkijos prezidentūros atstovas Tomaszas Nalęczas, kuris teigė, kad „jeigu Rusijos prezidentas norėtų atvykti į Lenkiją, jo kanceliarija jau būtų žengusi kokius nors žingsnius“.

Į šias iškilmes Lenkija specialių kvietimų niekam nesiuntė, kiekviena šalis pati sprendė, kas jai atstovaus. „Tarptautinė Aušvico draugija kvietimą siuntė visam pasauliui. Rusai taip pat pakviesti“, – sakė T.Nalęczas.

Sausį sukanka 70 metų, kai buvo išlaisvinta Aušvico koncentracijos stovykla. Vokiečiai ją įrengė 1940 metais. Naciai čia nužudė per 1,1 mln. žmonių, daugiausia žydų, bet taip pat ir lenkų, romų, kitų tautybių žmonių, karo belaisvių. Koncentracijos stovyklą išlaisvino Lvovo pėstininkų divizija, teritorijoje rasta apie 7 tūkst. kalinių. Tai įvyko 1945 metų sausio 27 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min