Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2016 08 08, 20:05

Vokietijoje migrantu palaikytas kinų turistas įstrigo pabėgėlių centre

Vienam kinų turistui Vokietijoje teko patirti, kaip veikia biurokratinė mašina, kai jis per klaidą buvo palaikytas migrantu ir beveik dvi savaites buvo laikomas pabėgėlių centre, pranešė pirmadienį žiniasklaida.
Pabėgėliai Vokietijoje laukia sveikatos patikrinimo procedūros
Pabėgėliai Vokietijoje laukia sveikatos patikrinimo procedūros / „Scanpix“/AP nuotr.

31-erių žmogus su kuprine, nekalbantis nei vokiškai, nei angliškai, norėjo policijai Štutgarte tik pranešti, kad dingo jo piniginė, bet atsidūrė municipalinėje tarnyboje, kurioje jam buvo pateiktas pasirašyti prieglobsčio parašymas.

Nesupratęs, kas tai yra, šis vyras, kurio tapatybė net nebuvo patikrinta, pasirašė prašymą ir netrukus atsidūrė Dortmunde pabėgėlių centre, kur iš jo buvo paimtas pasas.

„Biurokratinė mašina įtraukė jį savo krumpliaračiais, iš kurių jis negalėjo taip greitai ištrūkti“, – aiškino naujienų agentūrai DPA Vokietijos Raudonojo Kryžiaus labdaros įstaigos tarnautojas Christophas Schluetermannas (Kristofas Šliutermanas).

Visuomeninis transliuoto jas WDR pranešė, kad minėtam vyrui buvo atliktos įprastos pabėgėliams taikomos procedūros, paimti pirštų atspaudai, atlikta medicinos apžiūra, priimti turėti grynieji pinigai.

Bet galiausiai personalas atkreipė dėmesį, kad tas žmogus pernelyg gerai apsirengęs, kad būtų prieglobsčio prašytojas; tada įtarus, kad įvyko klaida, pagalbos prašyta viename kinų restoranų.

Restorano savininkai patarė išmėginti išmaniojo telefono vertimo į mandarinų kalbą programą; tada ir paaiškėjo, kad šis vyras nenori jokio prieglobsčio, o tik nori tęsti kelionę po Europą.

„Aš noriu vaikščioti užsienio šalyje“, – taip buvo išversta viena jo žinutė, nurodė WDR.

Išbuvęs pabėgėlių centre 12 dienų, jis galėjo pagaliau išvykti į Prancūziją ir Italiją.

Pernai Vokietija priėmė 1,1 milijoną migrantų ir pabėgėlių – šalies biurokratams teko milžiniškas iššūkis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min